Przy wyborze tapety 3D warto pamiętać, by reszta wystroju mieszkania była możliwie neutralna. By wkomponować tapetę ścienną we wnętrze warto kierować się zasadą jedności kolorystycznej. Wszystko powinno być mniej więcej w jednej tonacji, bądź pokrewnych barwach. Jeśli tapeta 3D ma intensywny wzór, o mocnym kolorze, to wtedy reszta mebli, czy sąsiednie ściany powinny zostać neutralne. Unikniemy wtedy przytłoczenia wzorami i kolorami, a wnętrze dalej będzie prezentowało się dobrze. 

Jak dobrać tapetę do stylu mieszkania? 

Nim przejdziesz do wyboru tapety, zastanów się, jaki styl dominuje w Twoim mieszkaniu. Jeśli nowoczesny i minimalistyczny, to zdecydowanie możesz pozwolić sobie na więcej. Wybierz wzory tapety, które nawiązują do stylu industrialnego, bądź skuś się na mocne kolory. Przy wnętrzu, w którym nie ma za dużo ozdób możesz pozwolić sobie zdecydowanie na więcej, a jednocześnie zachować stylowy wystrój mieszkania. 

Lubisz styl boho bądź skandynawski? Zdecyduj się na tapetę, która nawiązuje do natury! Bardzo modnym rozwiązaniem są tapety w liściaste wzory. Ich wybór jest naprawdę duży, dzięki czemu dobierzesz taką skrojoną na miarę Twoich potrzeb. Tapeta w motyw botaniczny będzie doskonale współgrała z meblami w stonowanym odcieniu, czy naturalnymi dodatkami. 

Jeśli zachwyca Cię styl glamour, to tapeta 3D także może być świetnym urozmaiceniem. Zadbaj o spójną paletę barw i wybierz ścianę, na której chcesz umieścić tapetę. Wystarczy tylko jedna ściana, by stworzyć naprawdę klimatyczny kącik rodem z popularnego amerykańskiego serialu. 

Dlaczego warto wybrać tapetę 3D? 

Często pragniemy zmian w wystroju wnętrza, jednak nie mamy funduszy, by kupować nowe meble, dodatki i dokonywać całkowitej zmiany. Wtedy możemy zadziałać sprytnie i wybrać rozwiązanie, które odmienia charakter pomieszczenia, a jednocześnie nie jest drogie i czasochłonne do zastosowania. Może skusisz się na taką zmianę?

Jak urządzić mieszkanie z tapetą 3D?
Oceń ten post

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany