Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak wybrać rower górski?
Osbraz

Jak wybrać rower górski?

Kolarstwo górskie kształtowało się od czasu pierwszych masowo produkowanych rowerów górskich w latach 80-tych XX wieku. Dzisiejsze rowery górskie to nadzwyczajne maszyny, które zostały skonstruowane z myślą o niewiarygodnej zabawie i rekreacji na wszystkich typach tras. Umożliwiły to nowe technologie i projekty, ale także utrudniają decyzję o tym, jaki rower górski wybrać.

Dlaczego warto wybrać rower górski?

Jest wiele powodów, dlaczego warto wybrać rower górski! Posiadanie bardziej pożytecznego i efektywnego transportu do pracy, zaczęcie ćwiczeń i realizowanie zdrowego trybu życia, a nawet nowego hobby… Istnieje wiele powodów, które skłaniają do zakupu roweru górskiego. W końcu jest on niezwykle użyteczny i wszechstronny. A jeśli zdecydowałeś się zacząć jeździć na rowerze górskim / MTB, bardzo ważne jest, aby wiedzieć, jak wybrać pierwszy rower!

Jak wybrać rower górski? Jak wybrać rower MTB?

Zacznij od wyboru odpowiedniego dla siebie typu roweru górskiego. Porównaj specyfikacje i statystyki różnych modeli. Określ, jaki rozmiar najlepiej do Ciebie pasuje i wybierz zestaw konstrukcyjny i komponenty, które pasują do Twoich celów i budżetu. Jeśli nie jesteś pewny, czy podejmujesz dobry wybór, korzystaj z wiedzy pasjonatów – skep rowerowy Rowerowe Przymorze ma wykwalifikowanych pracowników, którzy chętnie udzielą rad przy kupnie pierwszego roweru górskiego / MTB.

Wybierz odpowiedni rower górski dla siebie

Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z MTB lub jeździsz na szosie, szukając emocji związanych z pokonywaniem bezdroży i jazdą w terenie, dobrze jest wiedzieć, na co zwracać uwagę, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego roweru górskiego. Po pierwsze, wszystko inne jest drugorzędne w stosunku do dobrania odpowiedniego rozmiaru ramy. Jednak nie polegaj na podanym rozmiarze. Zamiast tego, upewnij się, że rower prawidłowo pasuje do Ciebie. Jeśli kupujesz rower pierwszy raz, wizyta w sklepie rowerowym jest wskazana!

Rowery górskie różnią się między sobą

Wspólnymi cechami wszystkich rowerów górskich są szerokie opony i koła, mocna rama, szeroki zakres przełożeń, kierownica z przerzutkami i mocne hamulce. Większość rowerów górskich jest wyposażona w przedni amortyzator, który pochłania wstrząsy od nierówności i utrzymuje przednie koło na ziemi, zapewniając komfort i kontrolę podczas przyspieszania w zmiennym terenie. Ten styl roweru nazywa się hardtail, ponieważ ma przednie zawieszenie, ale sztywną tylną ramę.

Jaki rozmiar ramy wybrać?

Rozmiar jest ważny w przypadku wszystkich rowerów, ale szczególnie w przypadku rowerów górskich i szosowych, na których będziesz pedałować pod zwiększonym naciskiem podczas podjazdów pod górę lub pokonywania technicznych zjazdów. Jeśli interesuje Cię bardziej techniczna jazda, a zwrotność jest najwyższym priorytetem, mniejsze modele mogą Ci bardziej odpowiadać. W przypadku jazdy przełajowej najlepszą opcją mogą być większe rowery.

Jaki rozmiar kół wybrać?

Jeszcze do niedawna rowery górskie standardowo jeździły na kołach 26 (jest to przybliżona średnica koła i opony). Mniejszy rozmiar kół zapewnia dobrą manewrowość i przyspieszenie, ale standard staje się coraz trudniejszy, ponieważ rynek w dużej mierze przeszedł na nowe rozmiary. Rowery górskie MTB z kołami w rozmiarze 26 są dobre jako wszechstronny rower dla początkujących. Koła 29-calowe były popularnym standardem po 26-calowych, ponieważ rowerzyści odkryli, że ten rozmiar swobodniej pokonuje nierówności i przeszkody, a także toczy się szybciej na otwartych, płynnych trasach. Ten rozmiar kół, zwany 29 ma w rzeczywistości taką samą średnicę jak koła stosowane w rowerach szosowych, ale są szersze, aby pasowały do ​​większych opon. Jednak obecnie wybierany rozmiar dla większości nowych rowerów to 27,5. Celem było zapewnienie dużej części możliwości kół o średnicy 29-cala ze zwinnością 26-calowca, a ten standard w dużej mierze przejął preferowaną średnicę.

Oceń