Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak wybrać najlepszy basen ogrodowy?
sunbeds----

Jak wybrać najlepszy basen ogrodowy?

Planujesz basen w przydomowym ogrodzie? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą opcję, tj. dopasowaną do Twoich potrzeb, wielkości ogrodu oraz stylu, w jakim utrzymana jest zielona przestrzeń wokół Twojego domu. Do tego kilka prostych trików na efektowną aranżację przestrzeni wokół basenu.

Na co warto zwrócić uwagę?

Baseny ogrodowe to dzisiaj naprawdę wiele opcji w zakresie wielkości, materiału, czy nawet techniki montażu. Poza oczywistym kryterium ceny, warto wziąć pod uwagę te elementy, które będą decydowały zarówno o wyglądzie basenowo – ogrodowej aranżacji, jak i o komforcie korzystania z basenu. Tutaj warto postawić na sprawdzonego producenta, który będzie potrafił dopasować rozwiązanie do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań, np. w zakresie wielkości i kształtu basenu (te mogą być klasyczne i całkiem nowoczesne).

Jaki basen wybrać? Dużą i zdecydowanie zasłużoną popularnością cieszą się obecnie baseny i niecki basenowe wykonane z poliestru – znaleźliśmy takie na pool-design.pl. Baseny tego typu są przede wszystkim odporne na działanie promieniowania UV, chemii oraz warunków atmosferycznych. Odpowiednio sprężyste, w pełni wytrzymałe, a przede wszystkim trwałe i łatwe w czyszczeniu – decydując się na taką opcję zyskujesz stuprocentową gwarancję komfortu i przyjemności użytkowania basenu, a przede wszystkim bezpieczeństwa.

Kolejnym elementem, który warto wziąć pod uwagę jest opcja zadaszenia basenu. Dzięki takiemu rozwiązaniu będziesz mógł korzystać z basenu ogrodowego także w chłodniejsze, czy deszczowe dni. Przesuwane, poliwęglanowe zadaszenie basenu jest niezwykle funkcjonalne, a przy tym prezentuje się bardzo elegancko. Warto zastanowić się nad taką opcją na etapie wyboru basenu do ogrodu oraz projektowania przestrzeni wokół.

pool---

Elementy aranżacji przestrzeni wokół basenu

Przed kąpielą w basenie i po wyjściu z wody chciałbyś z pewnością odpocząć, zrelaksować się, czy zjeść posiłek. Do tego oczekujesz pewnie, że przestrzeń wokół basenu będzie bezpieczna, zwłaszcza jeśli z basenu będą korzystały dzieci, a zarazem elegancka i komfortowa. Jak dopasować przestrzeń wokół basenu do naszych potrzeb?

Odpoczynek nad basenem – leżaki

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na relaksie i odpoczynku, komfortowe leżaki i inne wygodne meble, np. rattanowe z miękkimi poduchami, dostarczą Ci przyjemności wypoczywania. W takiej opcji warto postawić na dodatkowe akcenty zielone wokół basenu, np. rośliny w dużych donicach. Ciekawym elementem będzie leżanka ogrodowa, czy też łóżko ogrodowe z efektownym, przywołującym na myśl południowe klimaty, baldachimem. 

Ponadczasowy drewniany taras

Basen ogrodowy nie musi być obłożony płytkami. Możesz wybrać drewniane deski, które prezentują się bardzo elegancko, a przy tym zmniejszają ryzyko poślizgnięcia się po wyjściu z wody. 

Imprezy ogrodowe przy basenie

Przyjęcie w ogrodzie nad basenem? Tutaj nie może zabraknąć grilla. Warto postawić na model solidny, kamienny i nieco oddalić go od basenu.

Oceń