Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Ile kosztuje wynajem samochodu Sprawdź od czego zależy cena

Ile kosztuje wynajem samochodu Sprawdź od czego zależy cena

Kiedy wybieramy się na wakacje, często wolelibyśmy polecieć na nie samochodem lub pojechać pociągiem, unikając w ten sposób długich godzin spędzonych za kierownicą. Niestety po dotarciu na miejsce zwykle niezbędny jest nam samochód. Szczególnie jeśli wybieramy się na wczasy z rodziną, w której skład wchodzą małe dzieci. W takiej sytuacji dobrą opcją jest wynajęcie samochodu. Na pierwszy rzut oka ta opcja może wydawać się nam dużo droższa, jednak jeśli dobrze to zorganizujemy, wynajęcie samochodu może okazać się tańsze od samodzielnego przejazdu. Sprawdź jak to zrobić!

Zwiedzanie świata we własnym tempie

Jeśli nie chcesz jechać na zagraniczne wakacje z biurem podróży, a wizja wielu godzin spędzonych za kierownicą samochodu przyprawia cię o dreszcze, może okazać się, że przelot samolotem i wynajęcie samochodu na miejscu będzie dla ciebie i twoich bliskich najlepszym wyjściem. Planując wakacje z dużym wyprzedzeniem, można kupić bilety na samolot w okazyjnych cenach. Podobnie jest z samochodami. Jeśli zależy nam na korzystnej cenie, warto rozejrzeć się za samochodem nawet kilka miesięcy przed planowanym wyjazdem.

Jeśli jednak twój urlop jest bardzo spontaniczny, nie załamuj się, wypożyczalnie często proponują korzystne oferty również na ostatnią chwilę, choć w szczycie sezonu znalezienie dobrej ceny może zająć trochę czasu. Nie mniej jednak wynajęty samochód to bardzo wygodna opcja. Jeśli planujesz wynajęcie samochodu na cały pobyt, nigdy nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę. Na miejscu ceny są często kilkakrotnie wyższe. Może okazać się, że dzień wynajęcia samochodu na miejscu będzie kosztował tyle samo co tydzień wynajmu zarezerwowany przed wyjazdem.

Wiek kierowcy

Jeśli jedziecie większą grupą znajomych, a wśród Was są osoby, które dopiero od niedawna mają prawo jazdy i takie, które jeżdżą od wielu lat, zawsze wpiszcie podczas rezerwacji dane najstarszego z kierowców. Wypożyczalnie często uniemożliwiają wynajęcie samochodu osobom przed 21 rokiem życia. Czasami taka możliwość łączy się z koniecznością wykupienia dodatkowego ubezpieczenia. Niestety jeśli masz skończone 60 lat, również mogą obowiązywać dodatkowe opłaty. Optymalny wiek kierowcy to między 30 a 60 lat.

Ukryte koszty

Wynajmując samochód warto zwrócić uwagę na to, co zawiera jego cena. Czasami wypożyczalnie dodają wysokie koszty pełnego ubezpieczenia. Jego zakup daje nam poczucie bezpieczeństwa podczas wyjazdu. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretny pakiet ubezpieczeniowy, należy porównać cenę ubezpieczenia u pośrednika i bezpośrednio w firmie, od której wypożyczamy samochód. Różnice w cenach potrafią sięgać kilkuset złotych. Przed wynajmem należy również sprawdzić koszty i zakres usług dodatkowych. Szczególnie istotne to wynajem fotelika dla dziecka czy dodanie dodatkowego kierowcy. W obu przypadkach czasami zdarza się, że są to usługi bezpłatne, wystarczy dodać je podczas rezerwacji, ale bywa i tak, że znacząco podnoszą ostateczną cenę najmu. Idealny samochód to taki, w którego cenę wliczone jest pełne ubezpieczenie, nie posiada limitu kilometrów, dostajesz samochód z pełnym bakiem i dokładnie taki sam oddajesz, a wszystkie usługi dodatkowe są wliczone w cenę najmu. Niestety znalezienie takich ofert jest bardzo trudne, a czasami po prostu niemożliwe. Zdarzają się one bardzo rzadko, zwykle w niskim sezonie i takich miejscach jak na przykład niektóre z Wysp Kanaryjskich, gdzie obowiązuje strefa wolnocłowa, a co za tym idzie, wynajem samochodu jest bardzo tani. Zawsze jednak warto szukać najlepszej oferty.

Artykuł powstał we współpracy z http://www.piastrental.pl/

Oceń