Together Magazyn » Aktualności » Jak urządzić biuro? Postaw na sprawdzone akcesoria
jakurzadzicbiuro wp

Jak urządzić biuro? Postaw na sprawdzone akcesoria

Mądrze dobrane, funkcjonalne akcesoria poprawiają organizację i efektywność pracy całego zespołu. Dzięki nim łatwiej zarządzać projektami i przekazywać ważne informacje. Sprawdź, w jaki sposób wyposażyć biurowe przestrzenie, aby ułatwić pracę sobie i współpracownikom.

Urządzanie biura – narzędzia wspierające w pracy

Biurowe pomieszczenia mogą różnić się pod względem wielkości i zagospodarowania. Popularnym rozwiązaniem w wielu firmach stała się otwarta przestrzeń (tzw. open space), w której biurka pracowników oddzielane są boksami. Miejsca tego rodzaju często ozdabia się kwiatami doniczkowymi, aby nadać im bardziej przytulnego charakteru. Niemniej często spotyka się bardziej klasyczne opcje, czyli pokoje, w których przebywa maksymalnie kilku pracowników naraz. Niezależnie od rozmiarów czy wystroju wnętrza, wyróżnia się uniwersalne akcesoria przydatne w każdej pracy, jeśli więc właśnie zastanawiasz się, jak urządzić biuro, aby wspierało efektywność zespołu, skorzystaj ze wskazówek opisanych w tym artykule.

Z pewnością zdarzało Ci się używać organizerów na dokumenty, teczek i pudełek do przechowywania. Potwierdzasz przydatność spinaczy, nożyczek, długopisów, dziurkaczy i linijki. Nie jesteś również w stanie wymienić wszystkich razów, gdy biurowa drukarka ratowała Cię z opresji, a podajnik taśmy klejącej usprawniał przyklejanie wydruków w wybranych miejscach. Podsumowując, doceniasz każdy przedmiot, który choć minimalnie ułatwił Twoją pracę. Jeśli należysz do grona osób, które lubią używać akcesoriów przyspieszających wykonywanie zadań, z pewnością docenisz także bardziej fundamentalne zasoby, przez niektórych uważane za przydatne na równi z komputerem.

Biuro – jak urządzić przestrzeń dla pracowników

Jeśli zadajesz sobie pytanie, jak urządzić biuro w pracy, aby współgrało z potrzebami zespołu, zacznij od zadawania pytań. Możesz zwrócić się bezpośrednio do swoich współpracowników czy podwładnych, zadając im pytania dotyczące tego, czy brakuje im jakichś narzędzi. Zwróć też uwagę, czy Twoje miejsce pracy jest już wyposażone w podstawowe przyrządy ułatwiające indywidualne wykonywanie zadań oraz działania wspólne.

Praca zespołowa wymaga dobrej organizacji. Z tego względu, warto zwrócić uwagę na rozwiązania wspierające w tym zakresie, takie jak tablice różnego typu – kredowe, suchościeralne, korkowe lub tekstylne. Dzięki nim możliwe jest m.in. zbieranie w jednym miejscu pomysłów czy informowanie o nieprzekraczalnych terminach. Członkowie zespołu mogą też w trakcie przerwy wykorzystywać przestrzeń do kreatywnych zabaw, integrując się poprzez tworzenie kolaży czy rysunków – w zależności od rodzaju powierzchni.

Istnieje wiele rodzajów tablic, z pewnością znajdziesz więc opcję dopasowaną do własnych potrzeb. Tablica suchościeralna to wariant, który sprawdzi się w każdym miejscu. Dzięki uniwersalnym właściwościom, będzie stanowić świetne wsparcie w codziennej pracy oraz podczas różnego rodzaju spotkań. Na jej powierzchni utworzysz rozbudowane notatki, do których wszyscy członkowie zespołu będą mieli łatwy dostęp. Doskonałym wyborem do każdego biura są również flipcharty, które występują zarówno w wersji statycznej, jak i mobilnej. To rodzaj tablicy, która umożliwia zorganizowanie i przedstawienie zróżnicowanych informacji. Dostępnych jest wiele opcji – oprócz wersji wzbogaconej o kółka, można znaleźć model ze skrzydłami z dodatkową powierzchnią do wykorzystania. Dzięki kompaktowym rozmiarom, tablica tego typu wpasuje się w wybrane miejsce, łatwo też ją przeniesiesz w razie potrzeby. To idealny wariant do rozpisywania strategii czy przedstawiania prezentacji. Flipchart wykorzystasz w trakcie konferencji, podczas biurowej burzy mózgów czy do tworzenia indywidualnych notatek, które łatwo zetrzesz ściereczką lub gąbką, gdy przestaną być potrzebne. Jeśli lubisz uniwersalne rozwiązania i zastanawiasz się, jak urządzić biuro, aby wspierało Ciebie i Twój zespół, postaw na ten rodzaj tablicy, którą można wykorzystywać na różne sposoby.

Jak urządzić domowe biuro, aby usprawnić pracę

Miejsca, w których przebywamy na co dzień, powinny być dopasowane do ich przeznaczenia i naszych potrzeb. Inaczej zatem będziemy urządzać sypialnię czy salon, a inaczej domowe biuro. W przypadku tego ostatniego, szczególnie istotna wydaje się być funkcjonalność. Dobieramy podstawowe wyposażenie: odpowiednie krzesło, aby było wygodnie i duże biurko, żeby zmieścić na nim wszystkie sprzęty. W przypadku przestrzeni przeznaczonej do pracy lub nauki, ważna jest przydatność przedmiotów. Każdy wybór powinien zostać przemyślany pod kątem użyteczności.

Jeśli pomieszczenie, w którym będziemy spędzać długie godziny nie należy do szczególnie obszernych, możemy zadawać sobie pytanie, jak urządzić małe biuro? Zasady nie różnią się zbytnio od wcześniej prezentowanych. Do mniejszych pomieszczeń także można znaleźć dopasowane i użyteczne rozwiązania w postaci drobnych akcesoriów oraz narzędzi wspierających w szerokich zakresach. Co więcej, właśnie w takich przestrzeniach szczególnie docenia się walory flipchartów, które są pomocne w realizacji zadań i przy tym nie zabierają zbyt wiele miejsca.

5/5 – (2 głosów)