Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak skutecznie zerwać z nałogiem nikotynowym?
jakskuteczniezerwacznalogiemnikotynowym

Jak skutecznie zerwać z nałogiem nikotynowym?

Stosowanie wyrobów tytoniowych to problem wielu osób. Nałóg ten jest niezwykle szkodliwy nie tylko dla palacza, ale również osób znajdujących się w jego otoczeniu. Dochodzą do tego kwestie ekonomiczne, gdyż jak wiadomo, papierosy są drogie. W związku z powyższym, jeżeli planujesz rzucić palenie, to właśnie w tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak skutecznie tego dokonać. Zachęcamy do lektury.

Najważniejsze jest nastawienie

Aby móc raz na zawsze pozbyć się nałogu, kluczowe jest odpowiednie nastawienie. Przede wszystkim należy zerwać z nawykami, które wypełniały naszą codzienność. Przykładem wyżej wspomnianych jest niewątpliwie papieros wypalany po posiłku czy podczas picia kawy. Nie powinniśmy sięgać po niego także w przerwach od pracy czy w sytuacjach stresowych. Walka z każdym nałogiem jest przysłowiową drogą przez mękę, dlatego powinniśmy liczyć się z tym, że nie będzie łatwo. Skupmy się jednak na celu, który chcemy osiągnąć. Pomocne może okazać się stworzenie listy plusów i minusów wynikających z rzucenia palenia i częste zerkanie na nią. To pozwoli nam wzmocnić poczucie, że podjęliśmy słuszną decyzję.

Wybierz zamienniki

Jak wiadomo, nie od razu Kraków zbudowano, a walka z nałogiem to proces, który może trwać długi czas. Jeżeli zatem należymy do osób, które przez wiele lat stosowały wyroby tytoniowe, możemy być niemal pewni, że wielokrotnie najdzie nas ochota na sięgnięcie po papierosa. Aby w miarę łagodnie przejść etap odstawiania, dobrym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie stosowania zdrowszych zamienników takich jak e-liquidy. Są to aromaty, którymi wypełnia się papierosa elektronicznego. Ze względu na fakt, że brak w nich substancji smolistych, stanowią niewątpliwie mniej szkodliwą alternatywę dla klasycznego palenia i są kolejnym krokiem w walce z nałogiem.

Gdzie kupić e-liquidy?

Aromaty do e-papierosów dostępne są w dedykowanych sklepach zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Ich wybór jest naprawdę duży, w związku z czym każdy może znaleźć wariant odpowiadający jego preferencjom. Na rynku znajdziemy e-liquidy smakowe oraz neutralne. Mogą one w swoim składzie zawierać nikotynę, ale istnieją również te, które są jej pozbawione. Miejscem, gdzie znajdziemy naprawdę ogromny wybór aromatów do e-papierosów, jest dym.pl. Oferta sklepu obfituje w gotowe liquidy, ale również bazy, na podstawie których można stworzyć swój własny aromat. Tego typu rozwiązanie umożliwia skomponowanie liquidu o preferowanym przez siebie smaku oraz mocy. Są to produkty bezpieczne dla użytkowników i posiadające odpowiednie atesty. Sklep oferuje swoim klientom aromaty znanych i cenionych marek, co stanowi gwarancję ich najwyższej jakości. W związku z tym, jeżeli planujemy raz na zawsze pożegnać się ze szkodliwymi dla naszego zdrowia wyrobami tytoniowymi, to produkty z oferty sklepu dym.pl, niewątpliwie nam w tym pomogą. Warto zapoznać się z propozycjami prezentowanymi pod adresem sklepu dym.pl i wybrania produktów odpowiadających naszym preferencjom oraz wymaganiom. 

Oceń