Together Magazyn » Aktualności » Szczotka do brody — Jak szczotkować brodę? Doradzamy! 
dlagentlemana.pl - Szczotka do brody — Jak szczotkować brodę Doradzamy!

Szczotka do brody — Jak szczotkować brodę? Doradzamy! 

Szczotka do brody to świetne akcesorium, które przyda się każdemu brodaczowi. Regularne szczotkowanie zarostu pomaga utrzymać go w świetnej kondycji. Wygładza i przygotowuje brodę do nałożenia produktów do stylizacji oraz poprawia komfort noszenia zarostu dzięki mikromasażowi skóry twarzy. Jak szczotkować brodę? Więcej o szczotce do brody w naszym artykule! 

Szczotka do brody — Czy tego potrzebujesz? 

Każdemu z nas zależy na jak najlepszym wyglądzie. Często ludzie oceniają nas po tym, jak się prezentujemy choćby wmawiano nam, że jest inaczej. Trudno się dziwić, w końcu jeśli ktoś o siebie dba i widać, że się stara, to mamy powody przypuszczać, że dba i troszczy się także o inne obszary i dziedziny życia, (takie jak np. praca, czy związki). Dlatego ma to dla nas wszystkich znaczenie. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej brody i chcesz, żeby była zadbana, schludna, a nawet jeśli zależy Ci na ‘’efekcie wow’’, to koniecznie musisz zaopatrzyć się w szczotkę do brody lub kartacz do brody. Niezależnie od tego czy Twój zarost jest krótki, czy jesteś posiadaczem długiej i bujnej brodę, to w jednym i drugim przypadku szczotka do brody może Ci pomóc osiągnąć jeszcze lepsze efekty. W jaki sposób? 

Szczotka do brody — Efekty szczotkowania zarostu 

Szczotkując regularnie brodę odpowiednio dobraną szczotką do brody lub kartaczem możesz spodziewać się przyjemnych efektów. Przede wszystkim szczotkowanie zarostu jest higieniczne. Co zyskujesz wybierając szczotkę do brody? 

  • Poprawa wyglądu brody – szczotkowanie zarostu wygładza zarost pozwala pozbyć się martwych Włosów nadmiaru Sebo m ze skóry twarzy jeśli masz problem z przetłuszczającą się skórą. Z kolei jeśli twoja skóra się łuszczy jest przesuszona to resztki przesuszonej skóry również usuniesz za pomocą kartacza lub szczotki do Brody. 
  • Stylizacja zarostu – dzięki szczotce do Brody możesz wystylizować swój zarost i nadać mu kształt taki jakiego pragniesz. Następnie wystarczy, że użyjesz produktów do Stylizacji np. Balsamo lub wosków do Brody i sprawdzi się to na pewno lepiej niż bez szczotki do Brody a z użyciem samych dłoni. 
  • Zdrowie i przyjemność – Szczotkując brodę wykonujesz mikro masaż skóry twarzy co przekłada się na lepsze odżywienie Mieszków włosowych oraz jest po prostu przyjemne. Szczotkowania regularne to przyjemne rytuał, który spodoba się każdemu mężczyźnie. 

Szczotka do brody — Jak szczotkować brodę? 

Szczotkowanie brody jest elementem pielęgnacji, którą możemy wykonywać codziennie rano i wieczorem. Jeśli zastosujemy produkty do stylizacji to pamiętajmy, aby później umyć naszą szczotkę do brody od takich pozostałości. Brodę możemy szczotkować na sucho i na mokro. Wykonuj zawsze ruchy w kierunku wzrostu włosów, czyli w dół. Szczotka do brody pomaga to w rozczesywanie i nadaniu włosom pożądanego kształtu. Staraj się dotrzeć do wszystkich obszarów — od szyi aż po brodę, nie zapomnij o bokach i wąsach. Możemy szczotkować brodę rano po umyciu przed nałożeniem produktów do stylizacji, a następnie lekko pomóc sobie rozprowadzić np. balsam czy wosk do stylizacji do brody właśnie szczotką do brody. Regularne stosowanie szczotki do brody no do włosom odpowiednią teksturę i formę. 

5/5 – (1 głosów)