Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Najlepsze zabiegi na twarz dla 50+
Relaxing really lifts the spirits. ładna kobieta w średnim wieku po zabiegu odmładzania

Najlepsze zabiegi na twarz dla 50+

Odpowiednio dobrane zabiegi do potrzeb skóry po 50-tce to klucz do zachowania jej młodości i blasku. Zapewnienie jej nawilżenie i odżywienie powoduje widoczne zmniejszenie zmarszczek, co przekłada się na młodszy wygląd i wzrost pewności siebie. Jakie warto wybrać zabiegi z zakresu medycyny estetycznej dla 50+? Sprawdźmy!

Mezoterapia igłowa

Wśród naszych zabiegów szczególnie polecamy mezoterapię igłową. To wyjątkowo skuteczny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który dostarcza skórze niezbędnych składników nawilżających, regenerujących i odżywczych. Mezoterapia igłowa stosowana jest nie tylko na twarz, ale również szyję, dekolt oraz grzbiet dłoni. Zabieg polega na wykonaniu serii precyzyjnych nakłuć cienką igłą w powierzchniowych warstwach skóry, co umożliwia głębokie wstrzyknięcie specjalnie dobranych preparatów. Mogą to być preparaty zawierające kwas hialuronowy, koktajle z gliceryną, witaminami i innymi składnikami, które doskonale odpowiadają potrzebom dojrzałej skóry.

Sesja zabiegowa trwa od 30 do 60 minut, a efekty są widoczne już po kilku dniach. Specjalista ustala liczbę serii zabiegów, dzięki którym skóra odzyskuje świeżość, jędrność i promienność. 

Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe to niezwykle skuteczne preparaty stosowane w nowoczesnej medycynie estetycznej. Ich głównym zadaniem jest odbudowa i regeneracja struktury skóry, co przekłada się na widoczne efekty poprawy jej jędrności, gęstości oraz ogólnej jakości. Zastosowanie tych preparatów pozwala uzyskać niezwykle naturalne efekty, które zachwycają swoją subtelnością i delikatnością. Wśród preparatów biostymulujących znajduje się szeroka i ciągle poszerzająca się gama produktów, z których każdy wyróżnia się unikalnymi właściwościami. Dzięki pobudzaniu naturalnej produkcji kolagenu, preparaty te skutecznie odnawiają i wypełniają tkanki miękkie, zapewniając młodszy i bardziej promienny wygląd skóry.

Laseroterapia

Zabiegi laserowe to idealna opcja dla osób borykających się z nierównomiernym kolorytem skóry i nieestetycznymi przebarwieniami. Jest to metoda bezbolesna, nie wymagająca znieczulenia, trwająca ok. 30 minut. Oprócz tego laseroterapia idealnie sprawdza się w przypadku osób po 50. roku życia, które borykają się z problemem wiotkiej skóry twarzy. To doskonała alternatywa dla liftingu czy botoksu, która przywraca skóze blask, zmniejsza widoczność blizn, zmarszczek oraz bruzd.

Wolumetria twarzy

Po 50 roku życia (i nawet wcześniej) skóra naturalnie traci swoją elastyczność i jędrność, ponieważ produkuje mniej włókien elastynowych i kolagenu. Ta zmiana prowadzi do powstawania zmarszczek i zmiany owalu twarzy. Wolumetria twarzy skutecznie temu przeciwdziała, dostarczając brakujących składników, uzupełniając strukturę skóry i niwelując zmarszczki. 

Zabieg wolumetrii twarzy koncentruje się na obszarach, które najbardziej ulegają zmianom z wiekiem, tracą na objętości, stają się płaskie i opadają. Kwas hialuronowy wypełnia te obszary, przywracając im dawną świetność. 

Pamiętaj, o przeprowadzeniu każdego z tych zabiegów decyduje lekarz medycyny estetycznej. Nie zajmuj się samoleczeniem, udaj się na konsultację do lekarza i sprawdź najelpszy zabieg dla swojej skóry!

5/5 – (3 głosów)