Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Impreza integracyjna w plenerze – czym się charakteryzuje?

Impreza integracyjna w plenerze – czym się charakteryzuje?

Zgrany i zmotywowany zespół to marzenie niejednego pracodawcy. Dobra współpraca między pracownikami zawsze niesie za sobą korzyści dla całej firmy. Dlatego tak ważne są imprezy integracyjne, które sprawiają, że członkowie zespołu poznają swoje zalety i wady. Jednak nie są to jedyne pozytywne strony spotkań integracyjnych. Zatem warto dowiedzieć się, czym dokładnie charakteryzują się wyjazdy integracyjne i jakie to niesie korzyści dla firmy.

Odczarowanie imprez integracyjnych

Trzeba przyznać, że przez długi czas wszelkiego rodzaju imprezy integracyjne były kojarzone tylko z nadmiernym spożywaniem alkoholu. Właśnie z tego powodu w podświadomości wielu osób nadal spotkania integracyjne są z tym kojarzone. Może to również wpływać na mniejsze zainteresowanie organizacją takich imprez przez pracodawców. Warto jednak podkreślić, że obecnie wyjazdy motywacyjne lub integracyjne mają zupełnie odmienny charakter. Choć jest też czas na odpoczynek i zwiedzanie, to jednak w większości przypadków sprawdzane są zachowania pracowników. Przede wszystkim ich umiejętność radzenia sobie w rudnych sytuacjach oraz to, jaką rolę w grupie będą odgrywali.

Forma aktywnego wypoczynku

Obecnie bardzo popularne są imprezy integracyjne, które odbywają się w plenerze. Dzięki temu łatwiej zorganizować jakieś konkurencje lub zadania, dzięki którym pracownicy będą mogli się wykazać i pokazać swoje wszystkie umiejętności. Warto też podkreślić, że integracja w kontakcie z naturą jest też bardziej relaksująca, nić np. w budynku. W ten sposób pracownicy będą mieli świadomość, że choć czasem czekają ich wyzwania, to jednak jest to również czas na odpoczynek oraz regenerację sił.

Organizacja imprezy integracyjnej

Warto podkreślić, że zorganizowanie imprezy integracyjnej, która przyniesie określone rezultaty, nie jest prostym zadaniem. Przede wszystkim dlatego, że wymaga wiedzy z zakresu psychologii, zarządzania oraz socjologii. Dzięki temu możliwe będzie przewidzenie, jakich rezultatów możemy oczekiwać. Trzeba też zaznaczyć, że ważna jest nie tylko organizacja, ale również analiza zachować w trakcie poszczególnych zadań lub konkurencji. Tylko w ten sposób menadżerowie lub pracodawcy otrzymają materiał, który można wykorzystać w codziennej pracy. Właśnie dlatego warto zatrudnić fachowców, którzy wiedzą, co jest najważniejsze podczas imprez integracyjnych. Najlepszym przykładem jest whatevent.pl.

Gdzie zorganizować imprezę integracyjną?

Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że najlepiej, jeśli impreza integracyjna odbędzie się w plenerze. Dzięki temu pracownicy mogą się bardziej wykazać. Możliwe jest również sprawdzenie ich umiejętności, współpracy oraz sposobu zachowania się w niecodziennych sytuacjach. Dlatego to wyboru jest wiele miejsc.

Przykładowe miejsca:

  • wyprawa w góry,
  • rejs statkiem oraz spływ kajakami,
  • loty motolotnią,
  • wypad pod namiot w lesie,
  • survival,
  • paintball,
  • gry integracyjne jak np. questing, gra miejska lub podchody.
Oceń