Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Jak finansowo przygotować się na Święta Bożego Narodzenia?
togethermagazyn.pl--- Jak-finansowo-przygotować-się-na-Święta-Bożego-Narodzenia -

Jak finansowo przygotować się na Święta Bożego Narodzenia?

Boże Narodzenie to wspaniały czas, który większości z nas kojarzy się ze świąteczną atmosferą, domem pachnącym smakowitymi wypiekami, prezentami i chwilami spędzanymi z tymi, których najbardziej kochamy. Święta to jednak także czas wzmożonych wydatków i spore wyzwanie pod względem finansowym dla osób, które nie mają odłożonych na ten cel oszczędności. Jak mu sprostać? Kilka praktycznych porad przygotowaliśmy w tym artykule!

Świąteczny budżet, czyli planowanie bożonarodzeniowych wydatków „z głową”

O świętach warto zacząć myśleć już na około miesiąc przed wigilią. Końcówka listopada i początek grudnia to bowiem najlepszy moment, aby przygotować wstępną listę wydatków, zaplanować, jakie prezenty kupimy najbliższym oraz lepiej przyjrzeć się naszym domowym finansom. Większe, nienaglące zakupy warto odłożyć na początek Nowego Roku, a w grudniu skupić się głównie na świętach i związanych z nimi wydatkami. Warto sporządzić listę wszystkich zakupów świątecznych, jakie na chwilę obecną przewidujemy i zapisać na niej nie tylko te większe wydatki, jak np. prezenty, ale także drobniejsze, w tym m. in. jedzenie, stylizacje na wigilię i sylwestra, catering bożonarodzeniowy, składki na upominki dla dzieci w szkole itp.

Przy każdej pozycji warto podać przybliżoną kwotę, jaka wydaje nam się być w porządku do wydania na ten konkretny cel. Podsumowując koszty, należy doliczyć do całości ok. 10-15% zapasu – ta dodatkowa kwota bezpieczeństwa pomoże nam sprostać świątecznym wydatkom, jeśli okaże się, że nie doszacowaliśmy obliczeń, ceny poszły w górę lub pojawiły się nowe, nieprzewidziane wcześniej wydatki. Uzyskana w ten sposób kwota to pieniądze, które powinniśmy posiadać na koncie, aby święta przebiegły zgodnie z naszymi oczekiwaniami.

togethermagazyn.pl--- Jak-finansowo-przygotować-się-na-Święta-Bożego-Narodzenia

Jak zaoszczędzić na organizacji świąt i co zrobić, kiedy nie mamy wystarczającej gotówki?

Osoby, które pomimo wszelkich starań nie posiadają wystarczająco „wolnej” gotówki, aby zorganizować święta swoich marzeń, mogą poszukać oszczędności. Często rezygnacja z drobnych, mało potrzebnych rzeczy i elementów pozwala dopiąć świąteczny budżet i zorganizować w pełni udane święta. W czasie zakupów warto szukać także okazji i kodów rabatowych, dzięki którym możemy nieco zaoszczędzić na koszcie świątecznych prezentów, wybierać tańsze cenowo alternatywy lub odłożyć te codzienne wydatki, które mogą poczekać, na okres już po Nowym Roku.

Wartym rozważenia rozwiązaniem jest także wzięcie pod uwagę szybkiej pożyczki gotówkowej, którą oferuje firma Pożyczka Plus. Jest to o tyle opłacalna opcja, że nowi klienci, czyli osoby, które wcześniej nie sięgały po usługi tej firmy pożyczkowej, mogą skorzystać z bardzo atrakcyjnej, aktualnie obowiązującej promocji. Jest nią pierwsza pożyczka gratis, w ramach której możemy zupełnie za darmo uzyskać kwotę sięgającą do aż 3000 zł, która w większości przypadków w zupełności wystarczy, aby zorganizować udane Święta Bożego Narodzenia. Zobowiązanie w dokładnie takiej samej kwocie, jaką uzyskaliśmy od firmy Pożyczka Plus, zwrócimy natomiast już po Nowym Roku w jednej wygodnej racie, płatnej online.

Oceń