Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Łatwy sposób na naukę języka obcego naszych pociech. Różne rodzaje książek edukacyjnych dla dzieci

Łatwy sposób na naukę języka obcego naszych pociech. Różne rodzaje książek edukacyjnych dla dzieci

Od dawna wiadomo, że im młodszy umysł tym łatwiej przyswaja wiedzę i szybciej uczy się języków obcych. Dzieci uczące się dodatkowego języka od najmłodszych lat są bardziej kreatywne, lepiej radzą sobie z rozwiązywaniem złożonych problemów i zwykle zdobywają wyższe wyniki w testach. Dzięki nauce w młodym wieku dzieciom łatwiej będzie też zrozumieć kolejne struktury językowe wraz z następnymi etapami edukacji..

Jednak nauczanie dzieci wymaga odpowiedniego podejścia i łatwego w przyswojeniu sposobu. Jak sprawić, żeby nauka języka angielskiego była przyjemnością zarówno dla dzieci i rodziców? Książki dla dzieci po angielsku są idealnym rozwiązaniem. Dają dzieciom możliwość zdobycia umiejętności czytania i pisania w języku obcym w sposób płynny. Nie tylko uczą, ale też bawią i rozwijają kreatywność dzieci. Dodatkowo są doskonałym sposobem, żeby nasze dzieci zdobyły wiedzę na temat innych kultur, co zwiększy ich zdolności społeczne. Obecnie na rynku znajdziemy szeroki wybór różnego rodzaju książek do nauki języki obcego. Sklepy internetowe takie jak np. littleforest.pl oferują szeroką gamę książek takich jak np. sensoryczne, kreatywne czy tematyczne dla dzieci w różnym wieku. Na czym jednak polega podział takich książek i jak pomagają one w nauce?

Książki sensoryczne

Idealnym rozwiązaniem są książki sensoryczne. Uczą stymulując wszystkie zmysły. Dzielimy je na dotykowe, dźwiękowe, trójwymiarowe. Taki rodzaj zabawek edukacyjnych przykuwa uwagę dziecka oraz motywuje naszych najmłodszych do wykonywania dodatkowych czynności, które wpłyną na szybsze zapamiętanie słów. Obecnie na rynku znajdziemy szeroką ofertę książek sensorycznych po angielsku.

Książki kreatywne

Książki kreatywne pomagają naszym dzieciom nie tylko rozwijać ich umiejętności językowe, ale też ich potencjał twórczy. Ucząc języka, pobudzają też wyobraźnie i zdolność do abstrakcyjnego myślenia.
Wśród szerokiej oferty książek kreatywnych znajdziemy te na spostrzegawczość (jak seria “Search and Find”), z naklejkami (np. Książeczki z serii: “Sticker Activities” dostępne na littleforest.pl) czy zmazywalne (np. seria “Wipe-Clean”) .

Słowniki

Kolejnym ciekawym sposobem nauki języków jest wykorzystanie słowników ilustrowanych. Wszystkie słówka są zobrazowane przejrzystymi ilustracjami, co pozwala dzieciom lepiej zapamiętywać poszczególne słówka. Słowniki zawierają starannie wyselekcjonowane wyrazy, z którymi dzieci będą się spotykać w pierwszych latach nauki. Słowniki tematyczne jak np. Z serii: “100 Things….” wyczerpująco przedstawiają zasób słownictwa na dany, interesujący nasze dziecko temat. Za to dla najmłodszych pociech idealne będą słowniki z serii: “Baby’s Very First Play Book”, które  pomagają maluchom poznać pierwsze, podstawowe słówka jak nazwy zwierząt, kolorów czy roślin.

Wykorzystanie książek dla dzieci jest doskonałym sposobem na bezproblemową naukę języka obcego. Nie tylko pomogą w przyswojeniu słownictwa i podstawowych zwrotów, ale też przygotują naszą pociechę do edukacji przedszkolnej czy wczesnoszkolnej. Zbudują jej słownictwo, pomogą zrozumieć struktury językowe oraz zwiększą kreatywność. Książki po angielsku to również doskonałe pomoce dydaktyczne dla nauczycieli angielskiego.

Nie pozostaje więc nic innego jak zapoznanie się z ofertą jednego ze sklepów internetowych oferujących książki obcojęzyczne dla dzieci jak littleforest.pl i zakup odpowiedniego słownika czy książeczki kreatywnej.

Oceń