Strona główna » Art. zewnętrzny » Gdzie spędzić ferie zimowe? Sprawdź 5 naszych propozycji!
adobestock

Gdzie spędzić ferie zimowe? Sprawdź 5 naszych propozycji!

Nie masz planów na ferie zimowe? Nasze propozycje pomogą Ci w znalezieniu ciekawego miejsca na zimowy wypoczynek. Zapraszamy do lektury!

W końcu ferie zimowe!

 Nie ma się co oszukiwać, każdy z nas czekał z utęsknieniem na ferie zimowe. To doskonała okazja na odrobinę dłuższy wypoczynek z rodziną lub znajomymi, możesz złapać oddech i zrelaksować się, zapominając tym samym o codziennych obowiązkach. W naszym kraju nie brakuje interesujących miejsc, które warto odwiedzić podczas ferii zimowych – zanim jednak przejdziemy do ich przedstawienia, trzeba przypomnieć o kluczowym elemencie przygotowań do każdego urlopu. Chodzi oczywiście o ubezpieczenie podróżne.

To polisa, która zapewnia Ci komfort wypoczynku, gdziekolwiek się znajdujesz. Jeżeli dojdzie do nieprzewidzianych i nieprzyjemnych zdarzeń, jak choćby wypadek, uraz czy utrata bagażu, posiadanie polisy turystycznej pozwoli Ci na odpowiednią pomoc ze strony ubezpieczyciela. Gdy wybieramy ubezpieczenie, bardzo pomocny okaże się kalkulator ubezpieczeń. To narzędzie internetowe, które pozwala dopasować polisę turystyczną. Wystarczy wpisać kilka podstawowych informacji, aby oszacować przewidywany koszt ubezpieczenia oraz sprawdzić jego zakres.

Gdzie jechać na ferie zimowe?

Pora przejść do meritum, czyli przedstawienia 5 interesujących lokalizacji na ferie zimowe. Oto nasza lista w kolejności przypadkowej:

  1. Sopot – wbrew pozorom ferii zimowych nie trzeba spędzać tylko w górach. Wręcz przeciwnie, niektóre miejsca kojarzone głównie w sezonie letnim, w styczniu i w lutym są doskonałe dla turystów, którzy chcą uniknąć tłumów. Sopot to świetna lokalizacja dla wszystkich tych, którzy chcą przejść się po molo lub plaży i nie przeszkadza im założenie ciepłej kurtki. Nie brakuje tu dobrych restauracji, godny polecenia jest choćby Krzywy Domek oraz wspomniane już najsłynniejsze molo w Polsce.
  2. Bałtów – to doskonały pomysł na ferie dla rodziny z dziećmi. Sam Bałtów to niewielka wieś położona w województwie świętokrzyskim, okolica ta jednak została doskonale przygotowana dla turystów. Stok turystyczny przystosowany do potrzeb dzieci i osób początkujących czy słynny JuraPark, gdzie najmłodsi mogą stanąć oko w oko z dinozaurami. Na odwiedzających czeka tu wspaniały park rozrywki, a to wciąż tylko część tego, co warto zobaczyć. Jeśli nie masz jeszcze planów na ferie zimowe, Bałtów to świetna propozycja!
  3. Rabka-Zdrój – określana jako miasto na 4 pory roku, a więc również na zimę. Podobnie jak Bałtów, to również świetne miejsce na wypoczynek razem z dziećmi. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście rodzinny park rozrywki Rabkoland, gdzie atrakcji wystarczy nawet na kilka dni zabawy. Ferie zimowe w Rabce-Zdroju z pewnością będzie można zaliczyć do udanych!
  4. Zakopane – na naszej liście nie mogło zabraknąć klasyku, jakim jest Zakopane. W czasie ferii zimowych z pewnością będzie tu sporo turystów, atrakcji nie zabraknie jednak dla nikogo. Bliskość stoków narciarskich, możliwość trekkingu w Tatrach, a także przyjemne wieczory na Krupówkach. Warto też wspomnieć o miejscach zabytkowych, jak choćby Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku, gdzie spoczywa wiele znanych osobistości, i pobliski, niezwykle malowniczy kościół.
  5. Bieszczady – a gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady na ferie zimowe? To pozycja obowiązkowa dla wszystkich szukających ciszy i spokoju. W Bieszczadach naprawdę można odpocząć od tłumów i cieszyć się bliskością natury, coraz bogatsza jest również infrastruktura turystyczna.

Oceń