Czasy, w których żyjemy, są pod wieloma względami wyjątkowe. Błyskawiczny rozwój technologii oraz ogromny postęp technologiczny widoczne są w niemal każdej dziedzinie naszego życia. W przeciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniło się naprawdę wiele, w tym nasze przyzwyczajenia i nawyki. Obecnie coraz więcej czasu spędzamy przy ekranach urządzeń elektronicznych. Należy pamiętać, że zbyt częste korzystanie z komputerów, tabletów i smartfonów nie pozostaje obojętnym dla naszego zdrowia. Wielogodzinne wpatrywanie się w ekran ma negatywny wpływ na kondycję naszych oczu. Coraz więcej osób na świecie boryka się z rozmaitymi zaburzeniami widzenia. Mówiąc o najczęstszych przyczynach problemów ze wzrokiem obok uwarunkowań genetycznych wymienia się właśnie czynniki środowiskowe, między innymi długotrwałą pracę przed ekranem komputera oraz nieprawidłową higienę oczu. Na szczęście współczesna medycyna oferuje wiele możliwości w zakresie korekcji wad wzroku. Do najczęściej stosowanych metod wyrównywania wad refrakcji zaliczamy okulary oraz soczewki kontaktowe.

Korygowanie wad wzroku przy pomocy okularów

Najpopularniejszą formą korygowania wad wzroku bez wątpienia są okulary. Przy pomocy odpowiednio dobranych oprawek korekcyjnych można z powodzeniem niwelować takie dolegliwości jak krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm czy prezbiopia (starczowzroczność). Noszenie okularów już dawno przestało kojarzyć się ze wstydem i dodatkową niewygodą. Obecnie producenci oprawek korekcyjnych oferują modele wykonane z bardzo lekkich tworzyw, które nie tylko mało ważą, lecz są także bardzo twarzowe. Dobrze dopasowane oprawki do okularów mogą być świetnym uzupełnieniem stylizacji, a także podkreślić atuty naszej urody i dodać nam pewności siebie.

Nowoczesne metody korekcji wad wzroku: soczewki kontaktowe

Najlepszą i najbezpieczniejszą alternatywą dla tradycyjnych okularów są soczewki kontaktowe. Ze względu na niezaprzeczalną wygodę i komfort użytkowania, po soczewki sięga obecnie coraz więcej osób. Szkła kontaktowe to doskonałe rozwiązanie dla osób aktywnych, które kochają uprawiać sport i chcą cieszyć się dobrym wzrokiem w każdej sytuacji. Soczewki zapewniają osobom z wadami wzroku pełną swobodę i gwarantują dobrą widoczność. Podobnie jak okulary, również szkła kontaktowe nadają się do korygowania różnych wad wzroku. Mogą ich używać krótko- i dalekowidze, astygmatycy i prezbiopi. Bogatą gamę markowych soczewek kontaktowych w atrakcyjnych cenach znajdziesz na stronie: https://www.bezokularow.pl/soczewki-kontaktowe.

Dobór okularów i soczewek kontaktowych

korekcja-wzroku

Najważniejsza zasada, o której muszą pamiętać osoby borykające się z wadami wzroku, brzmi: ani okularów, ani soczewek kontaktowych nie należy dobierać samodzielnie. Metodę korekcji optycznej zawsze zaleca nam specjalista – okulista lub optometrysta. Do okulisty, czyli lekarza zajmującego się leczeniem schorzeń okulistycznych, udajemy się w sytuacji, gdy mamy jakiekolwiek podejrzenie choroby oczu. Lekarz-okulista rozpozna takie choroby jak jaskra, zaćma, zapalenie spojówek czy gradówka. Natomiast jeżeli oprócz problemów z widzeniem nie występują u nas żadne niepokojące objawy, powinniśmy zgłosić się do optometrysty. Jest to specjalista w dziedzinie diagnozowania wad wzroku i dopasowywania form korekcji optycznej. Do niedawna z pomocy optometrysty można było skorzystać jedynie w gabinetach stacjonarnych. Obecnie osoby potrzebujące konsultacji w zakresie doboru soczewek kontaktowych mogą przejść całą procedurę w 100% zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Umożliwia to usługa wirtualnego gabinetu optometrycznego stworzona przez internetowy salon optyczny bezOkularow.pl. Wirtualny Gabinet to darmowe, wirtualne środowisko, w którym z pomocą dedykowanego specjalisty można przejść przez wszystkie etapy dopasowywania szkieł kontaktowych do występującej wady wzroku i budowy oka.