Strona główna » Art. zewnętrzny » Gdańsk zimą z dziećmi. Co zaplanować i gdzie się zatrzymać?

Gdańsk zimą z dziećmi. Co zaplanować i gdzie się zatrzymać?

Zimowe wyjazdy w góry wydają wam się zbyt sztampowe? Obierzcie kierunek na północ! Gdy za oknem śnieg i mróz, Gdańsk zaskakuje mnóstwem atrakcji dla rodzin z dziećmi. Jak ciekawie zaplanować pobyt w tym mieście i jakie miejsce wybrać na nocleg?

Zimowy wyjazd do Gdańska może się zamienić w kilka dni szalonej zabawy, jeśli tylko niebanalnie zorganizujecie czas. Gdy dokuczą wam zbyt niskie temperatury, udajcie się na fascynujące sale zabaw i do muzeów, w których wcale nie wieje nudą. A jeśli zatęsknicie za górami? W mieście Neptuna, choć znajduje się ono na drugim końcu Polski, znajdziecie ich namiastkę. Po tak wielu atrakcjach z pewnością zamarzycie o komfortowym wypoczynku. Zagwarantują wam go apartamenty w Gdańsku.

Sporty zimowe nad morzem

Chcecie spędzić pobyt aktywnie? Postawcie na sporty zimowe! W Gdańsku nie brakuje miejsc, gdzie możecie pojeździć na łyżwach czy nawet poszusować na nartach. Przy alei Grunwaldzkiej, w samym sercu miasta, działa Skimondo – sztuczny stok narciarski. W pełni bezpieczny i profesjonalny gwarantuje świetną zabawę i doświadczenia porównywalne z szusowaniem na prawdziwym stoku. Jeśli natomiast zamarzycie o zjazdach pod chmurką, udajcie się na Łysą Górę do Sopotu. O tej porze roku funkcjonuje tam stacja narciarska, która jako jedyna w Polsce oferuje narciarzom widok na Bałtyk. A może preferujcie zabawę na lodzie? Czekają na was dwa lodowiska: w Hali Olivii i na Placu Zebrań Ludowych. Dla rodzin chcących spędzić czas na sportowo, najlepszym miejscem na nocleg są apartamenty na wakacje w Gdańsku Wrzeszczu. Dzielnica jest bowiem świetnie skomunikowana ze wspomnianymi punktami. Możecie do nich dotrzeć samochodem, autobusem, tramwajem oraz pociągami SKM i PKM.

Niebanalne place zabaw we Wrzeszczu

Bliskość stoków narciarskich czy lodowiska to tylko jeden powód, dla którego wynajem apartamentów we Wrzeszczu jest dobrym rozwiązaniem. Znajdują się tam również nietuzinkowe place zabaw dla całych rodzin. W galerii handlowej Metropolia można pojeździć na gokartach w Crazy Cart. Z kolei w centrum handlowym Manhattan działa Klockownia z tysiącami klocków w różnych kształtach, rozmiarach, kolorach. Dzieci wraz z rodzicami mogą z nich tworzyć domy, zamki i z radością burzyć to, co powstało. Podobny koncept wyróżnia Rodzinne Centrum Kreatywnej Zabawy Budumi na osiedlu Garnizon. Aktywności w tych miejscach z pewnością pochłoną was na kilka długich godzin.

Nauka przez zabawę w Gdańsku Głównym

Dużo frajdy dostarczy wam również połączenie zabawy z nauką. W tym celu najlepiej udajcie się do Gdańska Głównego. Przystankiem nie do pominięcia jest Hevelianum, w którym wasze dzieci poznają zasady fizyki, rozwiną wyobraźnię, a nawet odbędą podróż dookoła świata. A to wszystko dzięki interaktywnym wystawom i fascynującym eksperymentom. Niemało wrażeń przyniesie również wizyta w Ośrodku Kultury Morskiej. Mali turyści mogą się tam wcielić w rolę kapitana statku, poznać tajemnice życia portu czy codzienne przygody piratów. Zdecydujcie się na nocleg na Starym Mieście, a będziecie mieć te atrakcje w zasięgu krótkiego spaceru.

Gdzie się zatrzymać?

Wynajem apartamentów na rodzinne wakacje w Gdańsku Głównym oraz w wielu innych punktach miasta (we Wrzeszczu, w Oliwie, w Jelitkowie) oferuje Flats for Rent. W nowoczesnym mieszkaniu po dniu pełnym aktywności odpoczniecie tak jak w domu, przygotujecie ulubione posiłki w aneksie kuchennym i spędzicie wspólnie czas w salonie, zbierając siły przed kolejnymi przygodami. Wybierzcie interesujące was atrakcje i sprawdźcie, które apartamenty w Gdańsku będą względem nich najlepiej zlokalizowane. Później zostanie już tylko spakować walizki i przygotować się na niezapomniane doznania.

Oceń