Together Magazyn » Styl życia » Fundacja Sport Na Zdrowie- można uwierzyć w siebie

Fundacja Sport Na Zdrowie- można uwierzyć w siebie

Co warto wiedzieć?

Celem powstania Fundacji Sport Na Zdrowie było przeciwdziałanie skutkom przewlekłych chorób cywilizacyjnych. Poprzez wspieranie programów profilaktycznych zakłada się zmniejszenie odsetka zachorowań na astmę – jedną z poważniejszych chorób cywilizacyjnych, na którą w Polsce cierpi około 3 mln osób. Odpowiednia diagnoza i leczenie przyczyniają się do złagodzenia skutków tej choroby i przywracają możliwości normalnego funkcjonowania. To bardzo ważne wyzwanie, zwłaszcza w przypadku dzieci chorych na astmę.

Fundacja Sport Na Zdrowie prowadzi w Sopocie Ośrodek Terapii, Edukacji i Aktywizacji Sportowej dla dzieci. Misją tego jedynego ośrodka w Polsce jest nowatorskie i kompleksowe przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym wśród dzieci, takim jak astma, alergia, otyłość, zaburzenia neurologiczne czy wady postawy. Jednym z celów Fundacji jest również utworzenie pierwszego w Polsce klubu żeglarskiego dla dzieci chorych na astmę.

Miejsce, w którym można uwierzyć w siebie

Propagowanie i wspieranie sportu – zarówno młodzieżowego, jak i seniorskiego – a także działalność w zakresie aktywizacji sportowej osób niepełnosprawnych, to podstawowe zadania, które stawia przed sobą Fundacja Sport na Zdrowie. Szczególną opieką Fundacji są objęte dzieci i młodzież. Sport jest nie tylko kluczem do rozwoju młodego człowieka, ale także metodą przeciwdziałania patologiom – szerzenie tej świadomości to również jeden z celów zakładanych przez Fundację. Rywalizacja sportowa pozwala poprawić wydolność fizyczną, co ma ogromne znaczenie w terapii astmy; uczy też szacunku do rywala i umożliwia zmierzenie się z własnymi słabościami. Podopieczni Fundacji Sport Na Zdrowie mają stworzone możliwości, by uwierzyć w siebie, przezwyciężając ograniczenia narzucone przez chorobę.

Obecnie w ośrodku są prowadzone zajęcia na basenie solankowym dla dzieci w wieku do 16 lat. W IV kwartale bieżącego roku planowane jest włączenie zajęć ruchowych. W najbliższych planach są również turnusy rehabilitacyjne.

Współpraca z Magazynem Together

Stara, sprawdzona reguła głosi, że razem można więcej. Fundacja Sport Na Zdrowie i Magazyn Together wspólnie wspierają ideę pomocy osobom potrzebującym, pokrzywdzonym przez chorobę i wymagającym aktywnego wsparcia. Szczególnej uwagi wymagają dzieci i młodzież w trudnej sytuacji zdrowotnej czy życiowej. Poprzez wspólne działanie na tym polu można osiągnąć bardzo wiele!

Fundacja Sport Na Zdrowie

ul. Beniowskiego 7a, 81–226 Gdynia

Biuro: ul. Bitwy pod Płowcami 67, Sopot (budynek SKŻ)

Kontakt telefoniczny:

Biuro: 539 621 647

Prezes Fundacji: 604 593 994

e-mail: fundacjasportnazdrowie@wp.pl

www.sportnazdrowie.org

1/5 – (1 głosów)