Together Magazyn » Styl życia » Fundacja Mamy z Morza

Fundacja Mamy z Morza

Fundacja Mamy z Morza

Początkami fundacji Mamy z Morza było wirtualne spotkanie dwóch Pań, Ani Żukowskiej i Zosi Zelez-Richert, które poznały się na forum internetowym, w wątku ciążowym. Jeszcze w czasie ciąży obie Pani się spotkały w rzeczywistym świecie, zauważając problemy rodziców, głównie w zakresie organizowania spacerów. Obie Panie spotykały się regularnie w różnych miejscach, raz w tygodniu w Gdyni i Gdańsku, w kawiarniach i innych miejscach przyjaznych rodzicom. Wszędzie jednak były gośćmi, bez prawa decydowania o przestrzeni, w której przebywają. Osoby decyzyjne powinny prowadzić fundację, która może realnie wpływać na otaczającą nas rzeczywistość. Takie były początki fundacji Mamy z Morza, która istnieje od 2012 roku, pomyślnie realizując wiele projektów.

Fundacja Mamy z Morza dynamicznie działa na rzecz rozwoju rodziny, integrując lokalną społeczność rodziców z Trójmiasta i okolic. Podstawowy cel to wspieranie i aktywizacja rodziców małych dzieci. Dzięki działaniom fundacji rodzice mogą uwierzyć, że okres spędzony z dzieckiem na urlopie macierzyńskim lub rodzicielskim jest czasem, który warto wykorzystać do stworzenia trwałej i mądrej więzi z dzieckiem oraz doskonały moment na inwestycję w siebie i tworzenie nowych relacji z innymi rodzicami.

Aktualna działalność fundacji obejmuje prowadzenie Inkubatora Aktywności Rodziny – miejsca spotkań dla rodziców małych dzieci, którzy mogą wziąć udział w różnych spotkaniach, wykładach i warsztatach oraz w zajęciach dla najmłodszych. To największy projekt na lata 2014–2015, który jest finansowany przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Działania są bezpłatne, otwarte dla wszystkich chętnych rodziców i opiekunów małych dzieci. W dalszej części projektu rodzice będą angażowani do tego, aby jeszcze mocniej włączali się w prowadzenie zajęć i spotkań. Zajęcia w Inkubatorze są prowadzone od poniedziałku do piątku w filii nr 14 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni (Karwiny). Odbywają się w różnych godzinach i są przeznaczone dla zróżnicowanych grup wiekowych, każdy może więc znaleźć coś dla siebie.

Najdłużej funkcjonującym projektem jest Klub Mam Gdynia (www.klubmamgdynia.pl). Działa on od 2010 roku i właśnie z niego wywodzi się Fundacja Mamy z Morza. Podstawą jego działania są̨ cykliczne spotkania z udziałem rożnych specjalistów, między innymi z zakresu psychologii, od spraw żywienia i diety, oświaty i opieki zdrowotnej. Spotkania Klubu są̨ otwarte, a wstęp na nie jest bezpłatny. Dzieci są nie tylko mile widziane – ich obecność jest wręcz kluczowa; w ten sposób jest osiągany jeden z celów spotkań, czyli poznanie się maluchów i nauka funkcjonowania w grupie. Spotkania w ramach Klubu to miejsce, w którym można się wymieni

doświadczeniami rodzicielskimi oraz usłysze

opinie i rady innych.

Fundacja podejmuje również inne inicjatywy, które aktywizują środowisko rodziców na terenie Gdyni. Jej działalność pomaga odnaleźć rodzicom jeszcze większe możliwości wykorzystywania swoich potencjałów. Zyskują na tym zarówno sami rodzice, jak i dzieci, a w ostatecznym rozrachunku – cała gdyńska społeczność.

Fundacja Mamy z Morza

ul. Władysława IV 53/4, 81–394 Gdynia

Tel.: 609 036 707, 501 327 676

e-mail: kontakt@mamyzmorza.org

www.mamyzmorza.org

Oceń