Together Magazyn » Aktualności » Na Fali Marzeń – Pierwsza indywidualna wystawa Natalii Uryniuk w Chinach

Na Fali Marzeń – Pierwsza indywidualna wystawa Natalii Uryniuk w Chinach

Prace Natalii Uryniuk są ciekawą odpowiedzią na ważne tematy. Artystka ma rozpoznawalny styl: najczęściej stosuje jaskrawe kolory i czarną linię jako obrys. Ostatnio zainspirowana dziełami francuskiego artysty Henri Matisse zaczęła używać w swoich pracach wycinanych kształtów. Jej prace są inteligentne, satyryczne i zabawne. Idealnie działają jako wzór na tekstyliach, a także ilustracje do książek dla dzieci. Natalia jest bardzo pracowita i uparta. Może stworzyć setki ilustracji, aby wybrać tę jedyną. Nawet jeśli jest to prosty rysunek.

Na wystawie Natalii Uryniuk przekonamy się, że ​​głębiny morskie są jeszcze bardziej fascynujące. Jej prace pokazują zwierzęta i świat, w którym żyją. Widzowie wystawy zaczynają tworzyć własne interpretacje prac, dzięki czemu pobudzają swoją wyobraźnię. Celem twórczości Natalii Uryniuk jest pokazanie nam, że ważne jest, aby pozostawać otwartym, odkrywać świat, interesować się zwierzętami morskimi, dbać o wszystkie stworzenia i myśleć ekologicznie.

Niektóre z prac na wystawie pochodzą z najnowszego projektu Natalii Uryniuk: Balticarium. O czym jest ten projekt? Jest to pierwsza na świecie wielojęzyczna platforma edukacyjna umożliwiająca poznawanie zwierząt Morza Bałtyckiego. Balticarium otrzymał patronat honorowy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz patronat honorowy Rzecznika Praw Dziecka w Polsce. Projekt łączy sztukę, kulturę i naukę wokół środowiska Morza Bałtyckiego i jego zwierząt w sposób angażujący i znaczący.

Projekt dostępny jest pod adresem: www.balticarium.com

O artystce:

NATALIA URYNIUK

artystka, ilustratorka

Doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, asystentka w Pracowni Ilustracji prof. Jadwigi Okrassy. Zajmuje się malarstwem i grafiką, tworzy edukacyjne gry dla dzieci, ilustruje książki, projektuje ubrania. Autorka projektu edukacyjno-ekologicznego „Balticarium”. Natalia otrzymała nagrodę m.in. Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego: stypendium „Młoda Polska”, została nominowana do nagrody Czerwonej Róży dla najlepszych studentów na Pomorzu. W roku 2011 była stypendystką Escola Superior Artística w Porto w Portugalii, gdzie malowała tradycyjne kafle Azulejos. Na ostatnim roku studiów prowadziła Galerię Studencką Start w Gdańsku, promującą sztukę młodych artystów na Pomorzu. Uczestniczka licznych wystaw sztuki, między innymi w galeriach w Kuala Lumpur, Warszawie, Kairze, Berlinie, Hong Kongu, Porto, Pekinie czy Singapurze. Autorka ilustracji do książek dla dzieci: „Zabaw się w Gdańsku” i „Na Tropach Kaszub”. Pragnie rozbudzać w dzieciach ciekawość świata i chęć niesienia pomocy innym.

Organizator: Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Kantonie/ Galeria EMGdotART w Kantonie

Kurator: Miranda Sun

Wernisarz: 24 maja 2017, 18:30

Czas trwania wystawy: 25 maja – 24 czerwca 2017

Godziny otwarcia: 9:00 – 18:00 Poniedziałek-Sobota

Miejsce: Galeria EMGdotART, C5, Redtory, ulica 128 Yuan Cun Si Heng, dzielnica Tian He, Kanton, Chiny

Wystawa jest współtworzona ze środków Miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska.

Oceń