Together Magazyn » Aktualności » Dzień Kobiet Nadzwyczajnych

Dzień Kobiet Nadzwyczajnych

Niedzielne przedpołudnie. W Hotelu Mercure Gdańsk Stare Miasto ruch nieco większy, a to wszystko za sprawą Fundacji Hospicyjnej, która już po raz drugi zorganizowała Dzień Kobiet Nadzwyczajnych.

– Pragniemy, aby 8 Marca nie kojarzył się już z goździkiem i rajstopami – śmieje się Bogna Kozłowska – Wiceprezes Fundacji Hospicyjnej. Tym wydarzeniem chcemy podziękować wszystkim kobietom, które na co dzień w różny sposób związane są z Fundacją i Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku. To bliskie naszych pacjentek, mamy nieuleczalnie chorych dzieci, którymi opiekuje się Hospicjum, uczestniczki Akademii Walki z Rakiem, a także panie objęte programem pomocowym Tumbo Pomaga.

Spotkanie rozpoczęło się prawdziwą ucztą dla podniebienia, którą na oczach gości przygotowywał szef kuchni Łukasz Miecznikowski. Wszystko zdrowie i dietetyczne, a jednocześnie wartościowe i niezwykle smaczne. Do kulinarnego teamu dołączyła również dietetyczka Maria Fall – Ławryniuk, która poczęstowała panie świeżymi sokami i opowiedziała o ich właściwościach zdrowotnych. Z entuzjazmem przyjęto pokaz mody kolekcji PUDU Joanny Weyna. Modelkami były same uczestniczki Akademii Walki z Rakiem, które specjalnie na tą okazję przygotowały Panie z firmy Perfumerii Douglas Polska (makijaże) oraz Pani Aleksandra Czerwińska (fryzury). Stroje z tej wyjątkowej kolekcji ozdobiła biżuteria Pierre Lang. W trakcie spotkania przygotowano też mini studio fotograficzne, a Jolanta Marchewicz i Mirosława Kozakiewicz uwieczniały kobiece piękno.

Marzena Grochowska – trener biznesu i coach, a jednocześnie wieloletnia wolontariuszka Fundacji przypomniała Paniom o tym, co ważne w życiu. Jak dbać i szanować siebie, jak pielęgnować wewnętrzne piękno, które jest w każdej kobiecie. Wprowadziła też uczestniczki w świat literatury kobiecej zapraszając do zwierzeń znaną gdańską pisarkę Magdalenę Witkiewicz – autorkę wielu bestselerowych powieści.

Uroczystość zwieńczył krótki koncert Przemysława Radziszewskiego uczestnik programu Must be the music oraz The Voice of Poland.

Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku, który ufundowały Cukiernia W-Z i Piekarnia – Cukiernia Andrzej Szydłowski.

Oceń