Together Magazyn » Dzień dla Seniora z Galerią Zaspa

Dzień dla Seniora z Galerią Zaspa

Jesienią warto zadbać o swoje zdrowie, a także w szczególności o bliskie nam starsze osoby. Już w najbliższą sobotę Galeria Zaspa zaprasza swoich klientów i mieszkańców Gdańska na Dzień Seniora, podczas którego będzie można skorzystać m.in. z bezpłatnych badań i porad ekspertów, którzy podpowiedzą jak zachować dobrą kondycję, również w podeszłym wieku.

Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 17 listopada w godzinach od 10.00 do 15.00. Zaproszenie w szczególności skierowane jest do osób starszych oraz ich bliskich, jednak z atrakcji mogą skorzystać wszyscy, którzy tego dnia pojawią się w Galerii Zaspa. Pod hasłem „Dzień Seniora” przewidziane zostały m.in. bezpłatne badania profilaktyczne, które przeprowadzą lekarze z przychodni Synexus. Będzie można zmierzyć m.in. ciśnienie, wskaźnik BMI czy poziom glukozy. Pracownicy przychodni udzielą również porad, jak zadbać o zdrowie i jak często powinno się przeprowadzać badania profilaktyczne. Badanie wzroku oraz porady dotyczące utrzymania go w dobrej kondycji zapewni Optyk Optimum. O ogromnej roli odpowiedniego odżywiania opowie dietetyk Monika Jastrzębska z Poradni Dietetycznej „Równowaga”. Wszystkim seniorom (i nie tylko) podpowie, jak z prostych i niedrogich produktów komponować proste, ale pełnowartościowe posiłki.

Oprócz profilaktyki równie ważna jest także odpowiednia reakcja w sytuacji, gdy ze zdrowiem dzieje się coś złego. O tym, jak rozpoznać najczęstsze dolegliwości podeszłego wieku oraz o tym, jak na nie reagować i gdzie najlepiej zgłosić się po pierwszą pomoc, opowiedzą ratownicy medyczni z inicjatywy AID Copernicus.

Impreza jest otwarta i bezpłatna dla wszystkich uczestników. Galeria Zaspa w dniu wydarzenia czynna będzie w stałych godzinach od 9:00 do 21:00. Dodatkowe informacje na temat Dnia Seniora można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/galeriazaspa/. Partnerami wydarzenia są Przychodnia Synexus, Optyk Optimum, Pracownia Dietetyczna „Równowaga”, AID Copernicus oraz Restauracja „U Seniora”.

Oceń