Technologia weszła bardzo płynnie w nasze życie i codzienność. Otaczamy się nią nie tylko dlatego, że jest to pewnego rodzaju moda, ale przede wszystkim dlatego, że technologia ułatwia nam życie. Smatfony czy dopasowane do naszych potrzeb samochody to już norma i nasza rzeczywistość. Przyszedł czas na domy, które zdejmują z nas obowiązek dbania o komfort naszego życia – Domy Hybrydowe, bo o nich mowa, same dbają o nasze bezpieczeństwo, poprawę jakości życia, powietrza, którym oddychamy oraz ekonomiczne i oszczędne gospodarowanie Odnawialnymi Źródłami Energii. Maciej Demków – Pomysłodawca i Prezes Zarządu firmy Domy Hybrydowe Sp z o.o. wraz z Grupą Saint-Gobain stawiają już kolejne w Polsce domy, które dbają o środowisko, komfort mieszkańców oraz oszczędności związane z kosztem utrzymania budynku.

Przynajmniej raz w życiu każdy marzy o własnym domu, który zapewni komfort życia i poczucie bezpieczeństwa. Dzisiejszy rynek budowlany daje do wyboru mnóstwo projektów i rozwiązań architektonicznych, pozwalających na jak najdokładniejsze zrealizowanie marzeń dotyczących upragnionego domu. Poszukując domów, które będą w pełni odpowiadać naszym wymaganiom, warto zdawać sobie sprawę, że to jedna z najważniejszych inwestycji w życiu i warto przemyśleć bardzo dokładnie wszystkie jej aspekty od finansowych, związanych z zakupem, przez późniejsze opłaty eksploatacyjne, rachunki oraz utrzymanie aż po ekologię.

Oszczędność i ekologia

Jednym z najważniejszych tematów, które należy w tym miejscu poruszyć, jest oszczędność i ekologia. Dziś już nikt nie ma wątpliwości, że energooszczędność to cecha szczególnie pożądana – bez względu na to, czy rozmawiamy o samochodach, sprzętach RTV/AGD czy systemach grzewczych. Gdzie zatem szukać domów, które zapewniają minimalne zużycie energii, a co za tym idzie – oszczędności finansowe?
W tej kwestii na rynku wyróżnia się oferta Domów Hybrydowych. O tym, że jest to rozwiązanie wyjątkowo korzystne, przekonuje fakt, że koszt utrzymania takiego domu to jedynie 300 zł miesięcznie w przypadku metrażu 140 m kw! Dla porównania – eksploatacja tradycyjnego domu o tej samej powierzchni to ok. 1100 zł. Jak to możliwe?

domy hybrydowe

Przy projektowaniu i budowaniu Domów Hybrydowych wykorzystuje się najnowocześniejsze technologie oraz rozwiązania i produkty grupy Saint-Gobain, a także technologie i systemy bazujące na odnawialnych źródłach energii. Zastosowanie Systemu Hybrydowego, składającego się z paneli fotowoltaicznych, kolektorów słonecznych, pomp ciepła, rekuperacji, wentylacji mechanicznej i materiałów najwyższej jakości, takich jak: wełna skalna, drewniano-aluminiowe pasywne okna oraz płyty Active Air, pozwala na osiągnięcie niezwykle niskich kosztów utrzymania.

Komfort życia

Domy Hybrydowe budowane są w standardzie MultiComfort grupy Saint-Gobain. To właśnie on sprawia, że budynki budowane wg wytycznych programu MultiComfort są ekonomiczne i niezwykle komfortowe. Zapewniają mieszkańcom odpowiednią ochronę przed hałasem, odpowiednią jakość i płynną wymianę powietrza oraz mikroklimat, który wpływa na dobre samopoczucie mieszkańców Domu Hybrydowego. Sam dom gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa, jest idealną propozycją dla tych, którzy stawiają na najwyższą jakość. Warto podkreślić, że aby dom otrzymał certyfikat Saint-Gobain, musi spełniać warunki odpowiedniego posadowienia względem stron świata i odpowiedniego układu funkcjonalnego oraz użytych do jego budowy materiałów o odpowiednich parametrach.

Co istotne, budynki te odznaczają się również zerową emisją dwutlenku węgla – a ekologiczne podejście do życia to przecież dziś nie fanaberia, ale wymóg. Zgodnie z unijną dyrektywą EPBD (Energy Performance of Buildings Directive), wszystkie nowe budynki – także domy jednorodzinne – będą musiały wkrótce charakteryzować się niemal zerowym zużyciem energii. Warto przy tym zaznaczyć, że dla każdego z krajów zostały wyznaczone odrębne normy – w Polsce mają to być domy, których zapotrzebowanie na ogrzewanie i ciepłą wodę nie przekroczy 70 kWh na rok. Domy Hybrydowe już dzisiaj wyprzedzają te normy, dlatego spoglądając w przyszłość, nietrudno się domyślić, że zapotrzebowanie na nie rośnie z dnia na dzień.

Warto zatem już dziś pomyśleć o przyjaznym miejscu, łączącym ze sobą najlepsze cechy tradycyjnego domu z ułatwiającymi życie nowoczesnymi technologiami, bo jak mówi twórca marki, Maciej Demków: „Dom Hybrydowy to kompletne miejsce do życia”.
Ekologiczne, funkcjonalne, inteligentne i pozwalające na znaczne oszczędności.

Salon Sprzedaży Gdynia

Centrum Handlowe Riviera Lokal: al. Włoska 112
Kazimierza Górskiego 2
81-304 Gdynia
T: +48 518 211 508
E: info@domy-hybrydowe.pl
www.original.domyhybrydowe.pl

Domy Hybrydowe – inteligentne, ekonomiczne i EKOlogiczne domy przyszłości stały się faktem. Pierwsze takie domy już w Polsce.
Oceń ten post

O Autorze

Mat. Redakcyjne

Magazyn Together - Rodzinna strona Trójmiasta

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany