Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Dlaczego powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie turystyczne to ochrona twojego zdrowia na czas podróży. Choć świadomość ryzyka związana z każdym wyjazdem jest wysoka, to wciąż wielu z nas nie ubezpiecza się.

Nieważne czy twoja podróż trwa weekend czy dwa tygodnie. Na każdy wyjazd powinieneś wykupić ubezpieczenie turystyczne. Coraz częściej turyści podczas urlopów muszą korzystać z konsultacji miejscowego lekarza lub na skutek nieszczęśliwego wypadku trafiają do szpitala. Wyobraź sobie sytuację, w której nie jesteś ubezpieczony i musisz z własnej kieszeni opłacić bardzo kosztowne leczenie za granicą. Nie dość, że choroba popsuje ci wyjazd, to na dodatek bardzo obciąży twój portfel.

Z jakimi problemami najczęściej zmagają się turyści podczas wyjazdu?

Zatrucie pokarmowe

Zmiana klimatu i flory bakteryjnej może być dla naszego organizmu dużym szokiem. Załóżmy, że wybieramy się do egzotycznej Tajlandii na wymarzony urlop. Niestety na miejscowym bazarze zjedliśmy owoc, który najprawdopodobniej wywołał biegunkę, wysoką gorączkę i silne bóle brzucha. Jeżeli zatrucie nie będzie przechodziło, będziemy musieli zgłosić się do lekarza. Zatrucie groźną bakterią, jak na przykład E. Coli może mieć poważne konsekwencje zdrowotne, z tego względu nie ignoruj problemu.

Nieszczęśliwy wypadek

Często podczas podróży turyści z powodu nieuwagi lub po prostu utraty kontroli są ofiarami nieszczęśliwych wypadków. Wcale nie musimy wspinać po stromych górach, wystarczy, że poślizgniemy się na schodach lub potkniemy o wystający kamień. Jeśli upadek będzie poważny, niezwłocznie będziemy musieli skorzystać z pomocy medycznej, a jeśli to konieczne położyć się w szpitalu na kilka dni.

Zaginione dokumenty, drogi aparat czy bagaż

Czy kiedykolwiek zdarzyło ci się zgubić drogocenną rzecz podczas wyjazdu? Aparat, telefon, dowód osobisty, a może ktoś ukradł ci bagaż? Szkoda, żebyś stracił kosztowe i potrzebne rzeczy, a dodatkowo narażał na duży stres siebie i swoich bliskich. Jeżeli ubezpieczysz swój bagaż lub inne przedmioty, które zabierasz w podróż ubezpieczyciel wypłaci ci odszkodowanie.

Dopasuj ubezpieczenie turystyczne do celu twojej podróży

Oprócz przytoczonych nieszczęśliwych sytuacji, często bywa i tak, że wykupimy ubezpieczenie turystyczne, ale nie będzie ono prawidłowo dopasowane do celu naszej podróży. Na przykład zdecydowaliśmy się na wycieczkę górzystym, stromym szlakiem, który prowadzi do pięknego punktu widokowego. Inną sytuacją może być po prostu wyjazd w góry, gdzie będziemy jeździć na nartach lub snowboardzie. W takim wypadku powinniśmy wykupić polisę turystyczną, dzięki której ubezpieczymy się w razie ryzyka związanego z uprawianiem sportów ekstremalnych.

Ubezpieczenie turystyczne możemy wykupić nawet przez Internet, nie wychodząc z domu. Znajdź dobrą firmę ubezpieczeniową, która od lat cieszy się dobrą opinią klientów, a także oferuje ci wiele wariantów ubezpieczeń – na przykład ubezpieczenie turystyczne w SIGNAL IDUNA. Ubezpieczenie turystyczne obejmuje przede wszystkim: koszty leczenia, pomoc prawną czy następstwa nieszczęśliwych wypadków. Nie zakładaj nigdy, że nic nie przytrafi ci się podczas wyjazdu, dlatego na każdą podróż chroń swoje zdrowie odpowiednią polisą turystyczną.

5/5 – (1 głosów)