Doskonale sprawdzą się nie tylko przy wieczornej kąpieli, ale również podczas wizyt na basenie, pluskania się w morzu czy nad jeziorem. Okrycie kąpielowe, gdyż o nim mowa, to niezwykle uniwersalne akcesorium, które powinno znajdować się na wyposażeniu każdego domu i każdego rodzica.

Okrycie kąpielowe czy ręcznik?

Okrycie kąpielowe jest nie tylko uniwersalne, ale również szalenie praktyczne. Generalnie stanowi rodzaj ręcznika, jednak różni się tym, że posiada specjalną kieszonkę przeznaczoną na główkę dziecka. Jego największym atutem jest fakt, że doskonale wchłania nadmiar wilgoci po kąpieli, zapewnia przyjemne otulenie i ochronę przed chłodem. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie malec będzie miał bezpośredni kontakt z wodą. I wbrew ogólnym przekonaniom, polecane jest nie tylko niemowlętom, ale również starszym dzieciom. A sprzyja temu różnorodność rozmiarowa, jaką oferują producenci.

Wybieramy okrycia kąpielowe – o czym pamiętać?

Rozmiar i materiał to dwa podstawowe czynniki, o których należy pamiętać stojąc przed koniecznością zakupu okrycia kąpielowego. Standardowy wymiar, jaki oferują sprzedawcy to 100×100 cm. Dzieje się tak nie bez powodu. To bowiem rozmiar, który sprawdza się u większości dzieci. Co więcej, służy również na kolejne miesiące. Z myślą o małych noworodkach, powstały ręczniczki o wymiarach 75×75 cm.

W dalszej kolejności pozostaje materiał, z jakiego wykonane jest okrycie kąpielowe. Jego odpowiedni wybór jest sprawą szczególnej wagi, albowiem w dużej mierze chroni delikatną skórę maluszka przed podrażnieniami i alergiami. Najlepiej oczywiście sprawdzi się bawełna, ponieważ doskonale pochłania wilgoć. Alternatywą jest także tkanina bambusowa, która w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Doskonale absorbuje wodę, posiada właściwości antybakteryjne i antygrzybicze. Co więcej, bambus idealnie dostosowuje się do panujących warunków atmosferycznych, dzięki czemu sprawdzi się na każdą porę roku. Kiedy jest ciepło, przepuszcza powietrze, chroniąc przed przegrzaniem. Natomiast, gdy jest zimno, przyjemnie otula, dając poczucie maksymalnego komfortu termicznego. A co za tym idzie, ochronę przed infekcjami.

Różnorodność wzorów i kolorów

Miękkie i przyjemne w dotyku okrycia kąpielowe są produkowane nie tylko z wysokiej jakości tkanin, ale również uwzględniają potrzeby estetyczne dzieci i ich rodziców. To dlatego są dostępne w wielu rozmaitych wzorach i kolorach, dzięki czemu umożliwiają swobodny dobór do konkretnych potrzeb czy gustu właścicieli.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany