Together Magazyn » Aktualności » Demokracja. Nie tylko dla dorosłych – konkurs na sztukę teatralną

Demokracja. Nie tylko dla dorosłych – konkurs na sztukę teatralną

 

Miejski Teatr Miniatura i fundacja MiastoKreacja zapraszają do udziału w konkursie na sztukę teatralną dla dzieci lub młodzieży o wartościach demokratycznych. Główna nagroda to 20 tysięcy złotych.

W czasach, kiedy coraz częściej odchodzi się od uznawanych przez wielu za oczywiste podstawowych wartości jak wolność, równość, sprawiedliwość, pluralizm, tolerancja, praworządność czy szacunek dla praw obywatelskich, postanowiliśmy zaproponować autorom stworzenie opowieści scenicznych dla najmłodszych obywateli naszego społeczeństwa, które o tych wartościach przypominają” – mówi Anna Czekanowicz-Drążewska, pomysłodawczyni konkursu. – „Teatr jako miejsce spotkania i budowania wspólnoty wydaje się idealnym miejscem do rozmowy na ten temat”.

Prace należy nadsyłać do 31 lipca tego roku. Oceni je jury w składzie: Anna Czekanowicz-Drążewska, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Jakub Roszkowski, Zbigniew Rudziński, Romuald Wicza-Pokojski oraz Agnieszka Kochanowska (sekretarz jury). Jury wybierze od 3 do 5 sztuk finałowych, które zostaną przedstawione w formie czytań towarzyszących ogłoszeniu wyników konkursu. Z tych sztuk zostanie wybrana jedna, która otrzyma nagrodę w wysokości 20 000 zł brutto. Finałowe wydarzenia konkursu odbędą się podczas Gdańskiego Tygodnia Demokracji we wrześniu tego roku.

Regulamin i oświadczenie, które muszą wypełnić autorzy, można pobrać na stronie www.teatrminiatura.pl. Więcej informacji: agnieszka.kochanowska@teatrminiatura.pl

Oceń