Together Magazyn » Aktualności » Czy byliście już w tych miejscach?

Czy byliście już w tych miejscach?

Bajka Pana Kleksa

„Pamiętajcie chłopcy – rzekł do nas na samym początku Pan Kleks – że nie będę was uczył ani tabliczki mnożenia, ani gramatyki, ani kaligrafii, ani tych wszystkich nauk, które są zazwyczaj wykładane w szkołach. Ja wam po prostu pootwieram głowy i naleję do nich oleju” – Jan Brzechwa „Akademia Pana Kleksa”

Nowe miejsce dla dzieci w Katowicach – Bajka Pana Kleksa powstała po to, by zmieniać świat edukacji. Jej misją jest pokazywanie najmłodszym, że nauka nie musi być nudna. Specjalnie dla nich przygotowano miejsce, w którym odkryją swój potencjał, poznają metody nauki poprzez doświadczenia i rozwiną potrzebę zdobywania wiedzy. Akademia działa przy pierwszym w Polsce Centrum Nauki Kultury i Zabawy.

Blubry – poznańskie legendy w 6D

Wyjątkowe miejsce dla dzieci, gdzie wyraźnie czuć ducha dawnego Poznania. To swoista kapsuła czasu, która przenosi w przeszłość i pozwala poznać bohaterów miejskich legend. Lektor opowiada Historie w jednym z wybranych języków – polskim, angielskim, niemieckim lub hiszpańskim.

Dzięki trójwymiarowym okularom można obejrzeć malowidła naścienne wykonane w technice 3D, które na łącznej powierzchni 700 m2 przedstawiają historię Poznania. W pomieszczeniu z multimedialnymi ekranami słychać charakterystyczną gwarę poznańską, można obejrzeć półtorametrową makietę poznańskiego ratusza. Odbiór wrażeń wzmacniają efekty specjalne – mgła, wiatr, lasery, a także spotkanie z ruchomymi postaciami – bohaterami opowieści. Nie bez znaczenia jest też unoszący się w powietrzu słodki, migdałowy zapach rogali Świętego Marcina!

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

Na wystawie stałej Muzeum Dobranocek można podziwiać oryginalne lalki z filmów kukiełkowych produkowanych w Studiu Małych Form filmowych Se-Ma-For w Łodzi.

W muzealnych gablotach spotkać można bohaterów przeróżnych animacji. Gości wita telewizor „Lazuryt” zaadaptowany na gablotę, a wszystkim towarzyszą rozlokowane w wielu miejscach rzeźby najpopularniejszych bajkowych postaci.

W muzeum, oprócz pamiątek, które związane są ze światem animacji można obejrzeć również przedmioty codziennego użytku, ozdobione wizerunkami dobranockowych postaci.

Przechodząc przez kolejne pomieszczenia zwiedzający natrafi na stanowisko pracy rysownika, a także na eksponaty związane z coraz młodszymi dobranockowymi animacjami.
Kolekcjonerów z pewnością zaciekawią znaczki oraz kartki pocztowe z kadrami z filmów, okolicznościowe proporczyki, odznaki, plakietki oraz kolekcja numizmatów.

5/5 – (2 głosów)