Together Magazyn » Więcej » Wyjazd » Dlaczego warto odwiedzić Krynicę Zdrój?
krynica zdrój

Dlaczego warto odwiedzić Krynicę Zdrój?

Krynica Zdrój to jedna z najpiękniejszych miejscowości uzdrowiskowych w Polsce. Doskonale nadaje się jako miejsce urlopu przez cały rok. Co oferuje turystom to uzdrowisko?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • jaka jest oferta hotelowa w górskim uzdrowisku?
  • co warto zobaczyć w Krynicy Zdroju?

Krynica-Zdrój od lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów niemal w każdym wieku. W Krynicy znajdują się liczne sanatoria, hotele i pensjonaty, a to tylko infrastruktura noclegowa. Do tego należy doliczyć liczne atrakcje turystyczne.

Co może nam zaoferować hotel położony w Krynicy-Zdrój?

Krynica-Zdrój to miasto położone w województwie małopolskim, w powiecie nowosądeckim. Położona jest w Beskidzie Sądeckim, w dolinie potoku Kryniczanka i jego dopływów. Otoczona jest przez wzgórza Góry Parkowej, Krzyżowej i Jasiennika. Leży na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego i stanowi doskonałą bazę wypadową w okoliczne góry.

Do Krynicy Zdrój z łatwością dostaniemy się zarówno koleją jak i samochodem. Czyni to z tego uzdrowiska świetne miejsce na wypoczynek przez cały rok, zarówno indywidualnie jak i z rodziną.

 Hotel w Krynicy Zdrój to doskonałe rozwiązanie. Baza noclegowa jest w uzdrowisku bardzo bogata. Hotele mają doskonale wyposażone pokoje, hotelowe restauracje i zaplecze spa. Do dyspozycji dla rodziców z dziećmi są sale zabaw i inne atrakcje.

Hotel Krynica-Zdrój – co można robić poza bazą noclegową?

Krynica Zdrój to doskonałe miejsce na odpoczynek przez cały rok. Latem można spacerować, jeździć na rowerze czy udać się na pieszą górską wycieczkę. Jaworzyna Krynicka posiada kolej linową, którą wyjedziemy na sam szczyt. Zimą na Jaworzynie Krynickiej można zjechać na nartach. Do odwiedzin zachęca też krynicka pijalnia wód. Goście będą zachwyceni atmosferą miasta i gościnnością mieszkańców.

Krynica Zdrój to również wiele zabytków. Pijalnia wód „Słotwinka” to najstarszy budynek w mieście, pochodzący z 1806 r. Ciekawym miejscem jest też Słotwiński Pawilon Koncertowy. Dawniej odbywały się tam koncerty, a park był ulubionym miejscem kuracjuszy odwiedzających Krynicę. Od 1989 r. obiekt funkcjonuje jako restauracja „Koncertowa”.

Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem są Łazienki Borowinowe., Stare Łazienki Mineralne i neorenesansowy Stary Dom Zdrojowy, w którym mieściła się pijalnia wody „Mieczysław”, wyremontowana i ponownie otwarta w 2007 roku. W Krynicy znajdują się także drewniany kościół Przemienienia Pańskiego, renesansowy kościół Wniebowzięcia NMP i Nowe Łazienki Mineralne.

5/5 – (2 głosów)