Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Świat zza sztucznych drzew ogrodowych
Okazałe sztuczne drzewo

Świat zza sztucznych drzew ogrodowych

Sztuczne rośliny to szczyt kiczu, a wykorzystywanie ich do dekoracji to przejaw braku gustu i poczucia stylu? Nic bardziej mylnego! Oczywiście nie mowa tu o nienaturalnych kwiatach, które pamiętamy sprzed trzydziestu lat. Te, które dziś znaleźć można obok rozmaitych roślin żywych, cechują się wyglądem do złudzenia przypominającym prawdziwe odpowiedniki. Oprócz tego mają one jeszcze sporo innych zalet. Obecnie sztuczne rośliny znów cieszą się sporą popularnością, a szczególne zainteresowanie wzbudzają sztuczne drzewa ogrodowe. Mogą one w ciekawy sposób urozmaicić nie tylko działkę czy podwórko, ale także wnętrza różnego rodzaju. Dlaczego w wielu aspektach wygrywają z naturalnymi braćmi? (Więcej o sztucznych drzewach przeczytasz TUTAJ)

Sztuczne drzewa ogrodowe, czyli oszczędność czasu

Współcześnie tempo życia przeciętnego człowieka jest zawrotne. Wygospodarowanie czasu dla bliskich czy chwili dla siebie to nie lada wyzwanie. Opieka nad otoczeniem domu czy działką wymaga sporo czasu, w tym pielęgnacja szaty roślinnej to dość czasochłonne zajęcie. Sztuczne drzewa ogrodowe stanowią więc idealną alternatywę dla prawdziwej roślinności, w szczególności dla osób zabieganych i zapracowanych. Nie wymagają one bowiem żadnej opieki (można zapomnieć o podlewaniu czy nawożeniu), a ponadto nie trzeba czekać aż malutkie krzaczki czy krzewy urosną – od razu osiąga się przecież docelowy efekt wizualny.

Sztuczne drzewo wartościową częścią wystawy interaktywnejBogaty rynek sztucznych drzew ogrodowych

Interesuje Cię zakup sztucznych odpowiedników tradycyjnych polskich drzew? A może marzy Ci się nutka egzotyki i chcesz postawić na okazy charakterystyczne dla gorących zakątków?

Sztuczne drzewa ogrodowe, czyli spore pole dla kreatywności

Nie ulega wątpliwości, że stawiając na sztuczne drzewa ogrodowe, zapewniamy sobie zieleń także zimą. Co więcej, możemy wybrać rośliny egzotyczne, które w żywym wydaniu byłyby trudne do utrzymania i pielęgnacji w naszej szerokości geograficznej. Klimat nie stanowi więc ograniczenia w procesie projektowania czy aranżowania przestrzeni na podwórku, działce czy nawet domu. Są także miejsca, w których dbanie o żywą roślinność jest utrudnione. Przykładowo w zoo czy na basenie sztuczne drzewa ogrodowe wydają się być wyjątkowo funkcjonalne i praktyczne – unika się utrudnień związanych z pielęgnacją, a po drugie można śmiało, bez obaw o problemy natury „klimatycznej”, wykorzystywać nieautentyczne drzewa, oddające atmosferę najdalszych zakątków świata.

Okazałe sztuczne drzewoNależy pamiętać, iż przestrzeń wzbogacona o rośliny, drzewa czy kwiaty, nabiera niezwykłego charakteru i nastroju. Sztuczne drzewa ogrodowe mogą stanowić podstawowy element wystroju i dekoracji – na przykład w restauracji serwującej kuchnię japońską wskazane będzie umieszczenie roślinności rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni lub wspomagać zagospodarowanie przestrzeni – na przykład oddzielać od siebie dwa pomieszczenia w hotelu czy kawiarni. Świat widziany przez ich pryzmat wyda nam się ładniejszy i przyjaźniejszy.

art. sponsorowany
Oceń