Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Praktyczny i stylowy wieszak stojący – jak wybrać

Praktyczny i stylowy wieszak stojący – jak wybrać

Wieszak stojący na kurtki i ubrania to bardzo praktyczne akcesorium, które może zdziałać sporo dobrego dla wystroju przedpokoju czy sypialni. Dodatkowe miejsce do przechowywania, jakie oferuje, to świetny sposób nie tylko na oszczędność miejsca, ale też rozwiązanie problemów wynikających z małego metrażu wnętrza. W najnowszym poradniku znajdziecie kilka praktycznych wskazówek, które pomogą wam wybrać wygodny w codziennym użytkowaniu i stylowy model.

Wieszak stojący do przedpokoju: postaw na funkcjonalność i pomysłowe rozwiązania

Poprzedzające wejście do pokoi korytarze w domach i mieszkaniach zwykle nie należą do największych, a to wystarczający powód, aby do ich aranżacji podejść w przemyślany sposób. Mały metraż nie zwalnia tych pomieszczeń jakkolwiek z pełnionych obowiązków i funkcji, dlatego jeśli chcecie w pełni wykorzystać tkwiący w nich potencjał, to nie powinniście bagatelizować kwestii dotyczących wyboru wyposażenia przedpokoju.            

Przepastna szafa sięgająca sufitu, choć niezwykle praktyczna i pojemna, nie jest marzeniem realnym do zrealizowania dla wszystkich. Gdzie w takim przypadku trzymać płaszcze i kurtki? W bardzo małych wnętrzach szafę najczęściej zastępuje wieszak stojący, z pomocą którego, w okresie jesienno-zimowym można wygodnie przechowywać większość okryć wierzchnich. To bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. 

Wysoki wieszak z haczykami ze względu na szczupłą sylwetkę nie zajmuje zbyt wiele miejsca, a pod względem ilości możliwych zastosowań, nie ma sobie równych. Myśleliście do tej pory, że nadaje się wyłącznie do przechowywania płaszczy podczas wizyty gości? Nic bardziej mylnego! Kurtki domowników, szaliki i czapki, parasole, bawełniane torby na zakupy czy smycz należącą do czworonożnego pupila – wierzcie nam lub nie, ale wieszak stojący potrafi naprawdę sporo wziąć na swoje barki…         

Jaki wybrać wieszak na kurtki i płaszcze? Te wskazówki pomogą ci znaleźć idealny model

Wieszak stojący do przedpokoju to najlepsze rozwiązanie do małych pomieszczeń i nie mamy co do tego, absolutnie żadnych wątpliwości. Jak jednak spośród setek rozmaitych propozycji wybrać idealny model? Na co zwrócić uwagę, aby wieszak na kurtki pasował do wystroju, a jednocześnie służył dłużej niż przez jeden sezon? Na początek przyjrzyjcie się wymiarom i materiałom, z jakich został wykonany dany model. Opinią trwałych i praktycznych cieszą się szczególnie wieszaki stojące z drewna i metalu. Takie modele posiadają bardzo stabilne konstrukcje i dobrze znoszą duże obciążenia.   

Pamiętajcie też, że dobrze dobrany wieszak stojący do przedpokoju nie powinien być ani zbyt duży, ani zbyt mały. Zanim dokonacie zakupu wymierzcie wnętrze i wybierzcie dla niego możliwie najbardziej wygodne miejsce. Uwzględnijcie przy tym ilość miejsca potrzebną do swobodnego poruszania się po korytarzu i możliwość swobodnego sięgania po okryci wierzchnie. Jeśli wieszak stojący ma być praktyczny w użytkowaniu i dobrze służyć domownikom, to dostęp do niego nie może być utrudniony w żaden sposób.      

Wieszak stojący na ubrania: zaaranżuj modną garderobę na nowoczesną modłę

Wieszak stojący interesuje was przede wszystkim pod kątem przechowywania odzieży i organizacji garderoby w sypialni? Dla was także mamy kilka przydatnych wskazówek. Stojący wieszak na ubrania to modny zamiennik klasycznej szafy, który od jakiegoś już czasu cieszy się sporą popularnością. Trzeba jednak przyznać, że spotyka się z entuzjazmem głównie ze strony osób przejawiających wrodzone zamiłowanie do porządku i posiadających małą ilość ubrań. W przypadku bałaganiarzy takie rozwiązanie, z oczywistych względów, nie przynosi najczęściej pożądanych rezultatów.

Przyjmijmy jednak, że zaliczacie się do pierwszej grupy i chcecie zaaranżować w sypialni wieszak stojący na ubrania. Na jaki model powinniście postawić? Naszym zdaniem na ten, który jest stabilny i może zaoferować udogodnienia umożliwiające przechowywanie różnych rodzajów odzieży. Pośród propozycji producentów można obecnie znaleźć nie tylko wieszaki stojące z drążkami, półkami i schowkami, ale i te mobilne, które zamiast tradycyjnych nóżek posiadają ułatwiające ich przemieszczenie kółka. Praktyczny wieszak stojący kupisz na sfmeble.pl                  

Jak dopasować wieszak na ciuchy do wystroju sypialni?

Praktyczne funkcje to jeszcze nie wszystko, na czym w kwestii wyboru wieszaka na ubrania, powinniście się skupić. Równie ważna pod względem jego dopasowania jest estetyka, która musi wpisywać się w charakter aranżacji i pasować do stylistyki wystroju wnętrza. Wasza sypialnia jest klasyczna lub nowoczesna? Dobrym wyborem będzie wieszak stojący w kolorze bieli, biało-drewniany lub wykonany w całości z metalu. Takie modele posiadają zwykle zgrabne kształty i pozbawiony zbędnego przerysowania wygląd. Jaki wieszak stojący na ubrania z kolei najlepiej odnajdzie się w sypialni inspirowanej stylem glamour? Zdecydowanie ten o metalicznym połysku, ubrany w eleganckie chromowane wykończenie lub niezwykle modne w tym sezonie odcienie złota. 

5/5 – (2 głosów)