Together Magazyn » Zdrowie » Co warto wiedzieć o wygładzaniu skóry laserem frakcyjnym?
lekarka ze stetoskopem

Co warto wiedzieć o wygładzaniu skóry laserem frakcyjnym?

Jak wygląda wygładzanie skóry laserem frakcyjnym? Kiedy można zauważyć efekty po zabiegu? Jakie są wskazania do wygładzania skóry laserem frakcyjnym? To pytania, na które znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście. Brzmi ciekawie? Zachęcamy zatem do krótkiej lektury!

Wygładzanie skóry laserem frakcyjnym – na czym polega?

Laser frakcyjny CO2 to innowacyjne rozwiązania o szerokim spektrum działania. Jest całkowicie bezpieczny dla pacjenta, nie powoduje dyskomfortu i nie wymaga długiego okresu gojenia, a przy tym jest bardzo skuteczny. Działanie tego sprzętu opiera się na wiązce laserowa, która  prowadzona skanerem dziurkuje skórę, ale pozostawia też pomiędzy nimi nieuszkodzoną powierzchnię. Od stref nieuszkodzonej skóry zaczyna się gwałtowny proces gojenia, w trakcie którego następuje regeneracja skóry. Uszkodzenia, które wyrządzi na skórze laser frakcyjny, zarastają szybko, więc nie trzeba obawiać się powikłań. Każdy obszar skóry, który poddany jest działaniu mikrowiązki laserowej, otoczony jest warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu.  Zapoczątkowuje to jego przebudowę, a w efekcie wzrost jędrności skóry.

Wygładzanie skóry laserem frakcyjnym – kiedy widać efekty?

Pierwsze efekty zwykle można zauważyć już po trzech dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po około siedmiu lub dziesięciu dniach po zabiegu w zależności od jego intensywności. Pełen rezultat zabiegu można osiągnąć w ciągu 6 miesięcy, po zakończonej terapii. Aby jednak doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową, zaleca się powtórzenie zabiegu od dwóch do czterech razy z zachowaniem przerwy. Odstęp między zabiegami powinien wynosić około czterech lub pięciu tygodni i zależy od intensywności poprzedniego.

Wygładzanie skóry laserem frakcyjnym – wskazania do zabiegu

Do wygładzania skóry laserem frakcyjnym kwalifikują się osoby z bliznami. Nie ma tutaj znaczenia, czy są to blizny potrądzikowe, blizny pourazowe, czy też blizny pooparzeniowe lub pooperacyjne. Wskazaniem do tego typu zabiegów są również przebarwienia posłoneczne, przebarwienia polekowe, hormonalne lub pozapalne. Na wygładzanie skóry laserem frakcyjnym mogą zdecydować się także osoby, które zmagają się ze zmarszczkami lub wiotkością skóry wokół oczu i ust, w tym również na powiekach.  Co więcej, laser frakcyjny daje dobre efekty przy wiotkości skóry twarzy, ramion oraz brzucha. Jest nieoceniony przy walce z rozszerzonymi porami, rozstępami, fotouszkodzeniami, czy i fotostarzeniem skóry.

Ofertę sprawdzisz na: www.drparda.com.pl

Oceń