Together Magazyn » Aktualności » Co czytać w styczniu?

Co czytać w styczniu?

DLA MAŁYCH

Pamiętnik babci i Pamiętnik dziadka

Praca zbiorowa

WYDAWNICTWO PRÓSZYŃSKI I S-KA

Świetny sposób na spędzenie czasu z babcią lub z dziadkiem. Jeszcze lepszy, by na zawsze zachować wspomnienia. Nowoczesny pamiętnik dla babć/dziadków i wnuków w każdym wieku. Czy kiedykolwiek się zastanawialiście, jacy byli w waszym wieku? Jak wyglądali, kiedy poszli do pierwszej klasy? Co robili jako nastolatkowie? Gdzie się poznali? Gdzie byli, kiedy urodziła się wasza mama lub wasz tata? Kiedy pękali z dumy z powodu osiągnięć swojego dziecka, a waszego rodzica? A co doprowadzało ich do szału? W tych dziennikach opowiedzą wam o sobie i podzielą się historią waszej rodziny. Najlepiej z waszą pomocą! A kiedy dorośniecie, ta niezwykła i wzruszająca pamiątka nabierze dla was szczególnej wartości. I choć może dzisiaj ten podarunek wydaje się wam trochę dziwny, zachowajcie go. Zrozumiecie, że ta książeczka to skarb.

Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

Maria Mazurek, Ryszard Tadeusiewicz, Marcin Wierzchowski

WYDAWNICTWO MANDO

Czy można się zaprzyjaźnić z robotem? Kiedy w domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny – Basia, robot humanoidalny – rodzą się też nowe pytania. Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? Czy Basia będzie odrabiać lekcje za Alicję, zmieniać pieluchy Adasia i gotować obiady? I najważniejsze – czy robot może zastąpić człowieka? Poznajcie nowe przygody Alicji. W świat sztucznej inteligencji wprowadzi Was profesor Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk i informatyk, pod którego okiem kształciły się rzesze polskich inżynierów. W książce nie brakuje dobrego humoru!

Porada dla rodzica: Przeczytaj razem ze swoim dzieckiem, aby wiedzieć, jak poruszać się w świecie botów, robotów i algorytmów.

Lodowy Smok

George R.R. Martin

WYDAWNICTWO ZYSK I S-KA

„Lodowy smok” jest jedyną książką dla dzieci w dorobku George’a R.R. Martina, zdobywcy wielu nagród i autora bestsellerowej sagi „Pieśń Lodu i Ognia”, czyli sławnego na całym świecie serialu „Gra o Tron”. Lodowy smok był przerażającą, legendarną istotą. Tam, gdzie przeleciał, zostawiał za sobą zimne pustkowie i zamarzniętą ziemię. Ale Adara nie czuła strachu, była bowiem zimowym dzieckiem. Adara nie przypominała sobie, kiedy po raz pierwszy ujrzała lodowego smoka. Zdawało jej się, że zawsze był obecny w jej życiu. W czwartym roku życia dotknęła go, a w piątym po raz pierwszy poleciała na jego szerokim mroźnym grzbiecie. Potem, w siódmym roku jej życia, na spokojne gospodarstwo rolne, w którym żyła Adara, opadły ogniste smoki z północy…

DLA DUŻYCH

Kiedy szkoła jest problemem

Katarzyna Mitschke

WYDAWNICTWO NATULI

Książka dla rodziców, których dzieci niezbyt dobrze czują się w szkole – nie mają chęci do nauki, odrabiania prac domowych, dostają niskie oceny czy skarżą się na trudności w relacjach z kolegami lub nauczycielami. Książka dostarcza dorosłym konkretnych wskazówek i daje narzędzia, które pomogą im wspierać młodych ludzi w nauce i lepszym radzeniu sobie z wyzwaniami szkolnymi. Trudności szkolne to problem dość powszechny. Aż 70% polskich rodziców deklaruje, że ich dzieci spotykają się w szkole z różnego rodzaju trudnościami. Te sytuacje są często przyczyną konfliktów w domu i codziennego stresu.

Złe matki są najlepsze

Matylda Kozakiewicz

WYDAWNICTWO FLOW BOOKS

Świat będzie cię próbował nauczyć macierzyństwa, ale nie daj się. Tylko ty wiesz, jak być matką twojego dziecka. Gdzie to dziecko ma czapeczkę? Jeszcze go karmisz piersią?! Wychodzisz sama na miasto wieczorem? Nie boisz się zostawić dziecka z tatą?! Tak, słyszałaś już te pytania. I wiele innych. Setki razy. I wiesz dobrze, że nawet gdybyś nie wiadomo jak się starała, i tak zawsze ktoś uzna cię za złą matkę. Może czas to zaakceptować i dołączyć do grona Złych Matek, które odkryły, że macierzyństwo tak naprawdę jest całkiem… proste. Niektórzy chcieliby nam wmówić, że po porodzie należy zmienić imię na „Mama” i wyzbyć się tożsamości. Poznaj historię kobiety, która odkryła sposób na szczęśliwe, instynktowne macierzyństwo. Dzięki tej książce dowiesz się wszystkiego, co trzeba wiedzieć o przetrwaniu pierwszego roku z dzieckiem.

Szkodliwa medycyna

Ben Goldacre

WYDAWNICTWO ZYSK I S-KA

Fałszywe terapie. Szkodliwe leki. Kłamliwe statystyki. Oszustwa farmaceutycznych koncernów Dr Ben Goldacre w swojej kolumnie na łamach „Guardiana” od lat demaskuje manipulacje podejrzanymi danymi medycznymi i pseudomedyczne metody leczenia, odkrywa ponure tajemnice stojące za praktykami producentów leków, bierze pod lupę medyczne mistyfikacje, np. tę rozpętaną wokół szczepionki trójskładnikowej MMR, a także analizuje robiące wodę z mózgu reklamy kosmetyków, akupunkturę i homeopatię, witaminy i wywołujący wśród społeczeństwa poruszenie temat „toksyn”. Ta pełna goryczy i sarkazmu, choć przy tym przezabawna, książka, stanowiąca plon jego wieloletniego śledztwa dziennikarskiego, jest niezwykle fascynującą i otrzeźwiającą podróżą.

Oceń