Together Magazyn » Rodzic » Centrum Terapii Logop – pomoc rodzinie

Centrum Terapii Logop – pomoc rodzinie

Co warto wiedzieć?

Centrum Terapii Logop, pierwotnie mały gabinet logopedyczny, obecnie jest miejscem, które skupia wielu specjalistów i oferuje szeroki zakres usług. Oferta obejmuje, między innymi: terapię integracji sensorycznej i logopedyczną, wczesną interwencję logopedyczną, terapia zaburzeń karmienia, terapię ręki, terapię pedagogiczną, niemowlęcy masaż Shantala, opiekę psychologiczną, doradztwo w zakresie chustonoszenia. Warto wspomnieć, że w Centrum działa również weekendowa Szkoła Rodzenia „Radosny Brzuszek”.

Właścicielem i założycielem centrum jest Marta Baj-Lieder – logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI, terapeuta ręki, instruktor masażu Shantala i Shantala Special Care oraz doradca noszenia i nauczyciel. Jest autorką książki wydanej nakładem Wydawnictwa Harmonia, współpracuje z licznymi ogólnopolskimi portalami, na których udziela wsparcia jako ekspert; jest też członkiem kolegium redakcyjnego magazynu „Poradnik Autystyczny”. Marta Baj-Lieder jest również autorką szkolenia „Nadwrażliwość dotykowa jamy ustnej u dzieci”, które odbywa się w różnych miejscach Polski. Centrum Terapii Logop założyła z pasji, którą przez cały czas pielęgnuje.

Miejsce przyjazne rodzinom

Centrum Terapii Logop prowadzi warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli i logopedów. Od lipca są organizowane liczne zajęcia dla najmłodszych dzieci. Centrum zaangażowało się w szerzenie metody BLW, organizuje też warsztaty dla rodziców i niemowląt, w trakcie których rodzice się dowiadują, jak bezpiecznie i zdrowo rozszerzać dietę najmłodszych dzieci; w tym czasie mogą one jeść produkty przygotowane przez prowadzącą. W Centrum działa Klub Ratatuj, który powstał z inicjatywy fundacji Rodzicdziecko.pl; jest to miejsce bezpłatnych spotkań dla rodziców i dzieci do 3 lat.

Nadrzędnym celem Centrum Terapii Logop jest pomoc rodzinie. Rodziny posiadające kartę dużej gdańskiej rodziny mogą liczyć tam na zniżki. Centrum angażuje się też w akcje i spotkania, na których bezpłatnie prowadzi warsztaty i pogadanki. Było współorganizatorem ogólnopolskiej akcji „Dwa słowa na dwa lata to o 270 słów za mało”.

Współpraca z Magazynem Together

Wszechstronne wspieranie rodzin to cel, który od początku przyświeca Magazynowi Together. Jest to również jedno z podstawowych założeń działalności Centrum Terapii Logop. Pomagając rodzinom, inwestujemy we własną przyszłość. Bo przecież trudno tworzyć szersze perspektywy rozwoju bez uwzględnienia w nich silnej pozycji rodzin…

Centrum Terapii Logop

Marta Baj-Lieder

ul. Rysia 2 (boczna od Kartuskiej), Gdańsk

tel.: 504 634 813

e-mail: marta-baj@wp.pl

5/5 – (1 głosów)