Co warto wiedzieć?

Centrum Terapii Logop, pierwotnie mały gabinet logopedyczny, obecnie jest miejscem, które skupia wielu specjalistów i oferuje szeroki zakres usług. Oferta obejmuje, między innymi: terapię integracji sensorycznej i logopedyczną, wczesną interwencję logopedyczną, terapia zaburzeń karmienia, terapię ręki, terapię pedagogiczną, niemowlęcy masaż Shantala, opiekę psychologiczną, doradztwo w zakresie chustonoszenia. Warto wspomnieć, że w Centrum działa również weekendowa Szkoła Rodzenia „Radosny Brzuszek”.

Właścicielem i założycielem centrum jest Marta Baj-Lieder – logopeda wczesnej interwencji, terapeuta SI, terapeuta ręki, instruktor masażu Shantala i Shantala Special Care oraz doradca noszenia i nauczyciel. Jest autorką książki wydanej nakładem Wydawnictwa Harmonia, współpracuje z licznymi ogólnopolskimi portalami, na których udziela wsparcia jako ekspert; jest też członkiem kolegium redakcyjnego magazynu „Poradnik Autystyczny”. Marta Baj-Lieder jest również autorką szkolenia „Nadwrażliwość dotykowa jamy ustnej u dzieci”, które odbywa się w różnych miejscach Polski. Centrum Terapii Logop założyła z pasji, którą przez cały czas pielęgnuje.

Miejsce przyjazne rodzinom

Centrum Terapii Logop prowadzi warsztaty dla rodziców oraz nauczycieli i logopedów. Od lipca są organizowane liczne zajęcia dla najmłodszych dzieci. Centrum zaangażowało się w szerzenie metody BLW, organizuje też warsztaty dla rodziców i niemowląt, w trakcie których rodzice się dowiadują, jak bezpiecznie i zdrowo rozszerzać dietę najmłodszych dzieci; w tym czasie mogą one jeść produkty przygotowane przez prowadzącą. W Centrum działa Klub Ratatuj, który powstał z inicjatywy fundacji Rodzicdziecko.pl; jest to miejsce bezpłatnych spotkań dla rodziców i dzieci do 3 lat.

Nadrzędnym celem Centrum Terapii Logop jest pomoc rodzinie. Rodziny posiadające kartę dużej gdańskiej rodziny mogą liczyć tam na zniżki. Centrum angażuje się też w akcje i spotkania, na których bezpłatnie prowadzi warsztaty i pogadanki. Było współorganizatorem ogólnopolskiej akcji „Dwa słowa na dwa lata to o 270 słów za mało”.

Współpraca z Magazynem Together

Wszechstronne wspieranie rodzin to cel, który od początku przyświeca Magazynowi Together. Jest to również jedno z podstawowych założeń działalności Centrum Terapii Logop. Pomagając rodzinom, inwestujemy we własną przyszłość. Bo przecież trudno tworzyć szersze perspektywy rozwoju bez uwzględnienia w nich silnej pozycji rodzin…

Centrum Terapii Logop

Marta Baj-Lieder

ul. Rysia 2 (boczna od Kartuskiej), Gdańsk

tel.: 504 634 813

e-mail: marta-baj@wp.pl

Podobne

O Autorze

Marta Baj-Lieder

Logopeda wczesnej interwencji, terapeuta integracji sensorycznej, terapeutka Empathy Dolls®, terapeuta ręki, instruktor masażu Shantala, doradca noszenia ClauWi®. Jest autorką książek „Barwy Świata”, „Kręć się, biegaj, baw się z nami. Zestaw kart do terapii integracji sensorycznej” oraz artykułów ukazujących się na ogólnopolskich portalach. Członkini Stowarzyszenia Integracji Sensomotorycznej SISM oraz Polskiego Towarzystwa Integracji Sensorycznej Współzałożyciel Szkoły Terapii Karmienia „Od pestki do ogryzka” z siedzibą w Gdańsku i Warszawie.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany