Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Casio vs Citizen – który zegarek jest lepszy?
baner-zegarki-meskie-casio-citizen

Casio vs Citizen – który zegarek jest lepszy?

Rynek zegarków męskich na świecie stale przybiera na sile. Na szczycie globalnych producentów czasomierzy znajduje się wiele marek – między innymi Casio i Citizen. Z niewiadomych powodów ci dwaj producenci zestawiani są ze sobą szczególnie często. Przyszedł więc czas, aby raz na zawsze rozstrzygnąć spór. Które zegarki są lepsze – Casio czy Citizen? Przyjrzyjmy się każdej z tych marek – jakości, designowi i popularności, a może uda nam się uzyskać odpowiedź.

Casio – japońska precyzja i ponadczasowy design

Rozpoczynamy z wysokiego C od legendy prosto z dalekiego Wschodu. Chodzi tu oczywiście o japońskie zegarki sportowe Casio. Produkty tej marki kojarzone są przede wszystkim z wysoką jakością, precyzją, a także energią i nowoczesnością. Urządzenia tej marki bazują na najnowocześniejszych, zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Posiadają dzięki temu wiele nietypowych funkcji, które są w stanie znacznie ułatwić życie każdemu mężczyźnie – a zwłaszcza miłośnikowi sportu. Jeśli chodzi o design, każdy zegarek Casio jest bardzo zróżnicowany. Z jednej strony stylistyka marki jest dość stonowana. Bazuje na bezpiecznych połączeniach barw i kształtów. Z drugiej natomiast często Casio wypuszcza zegarki, które są absolutnie – kolokwialnie mówiąc – odjechane!

Duszą marki Casio są zegarki sportowe – a zatem funkcjonalność i wytrzymałość stoją na pierwszym miejscu. Najlepszym reprezentantem tych cech są modele z serii G-SHOCK. Powalają one nie tylko swoim niepowtarzalnym wyglądem i trwałością. Oferują bowiem bardzo wiele funkcji, które doskonale pokrywają się z potrzebami współczesnych sportowców. Z drugiej strony mamy też serię zegarków Casio Vintage, która odwołuje się do lat 80 i 90 w Ameryce. Trudno jednak nazwać te czasomierze klasycznymi. Dużo lepszym określeniem byłoby „nietypowe” albo „oryginalne” – ponieważ tych cech z pewnością nie można im odmówić. Najbardziej zbliżona do klasycznego kanonu estetyki czasomierzy jest seria zegarków Casio Edifice. Jednak mimo odwołania do popularnego designu – nadal w wyglądzie czasomierzy widać charakterystyczny dla Casio „pazur”. Analizując bogatą ofertę marki można łatwo zauważyć, że Casio dedykuje swoje produkty raczej na potrzeby niezobowiązujących okoliczności. Można je jednak na przykład zakładać do stylizacji w stylu smart casual – przy większym stopniu formalności stroju mogą być już jednak trochę nie na miejscu.

casio

Citizen, czyli jak pokazać się z profesjonalnej strony

Naprzeciw japońskiemu gigantowi wychodzi… drugi japoński gigant, czyli zegarki męskie Citizen. Zegarki tej marki wyróżniają się na rynku wyjątkową dbałością o szczegóły i niezawodnością. Dużą popularnością cieszy się również mechanizm Citizen Eco-Drive, który pozwala czasomierzowi działać przed pół roku bez konieczności ładowania. W przeciwieństwie do Casio – znaczną część oferty Citizen stanowią zegarki eleganckie, przeznaczone na specjalne okazje. Tym bardziej trudno jest zrozumieć, dlaczego te dwie marki są ze sobą tak często zestawiane. Być może wynika to z tego samego kraju pochodzenia.

Męskie zegarki Citizen stanowią kwintesencję współczesnej elegancji. Z jednej strony trzymają się one utartych kanonów stylu formalnego. Z drugiej natomiast w ofercie producenta nie brakuje czasomierzy, które przełamują wszelkie schematy. Zegarki sportowe czy casualowe również stanowią olbrzymią część oferty Citizen. Często można się również spotkać z czasomierzami, które łączą wszystkie możliwe style w jeden – całkowicie niepowtarzalny. Tak odważne tworzenie połączeń stylistycznych sprawia, że zegarki Citizen są niezwykle uniwersalne. Możemy kupić jeden i nosić go ze sobą wszędzie. Bez względu na to, czy wybieramy się do pracy, na randkę, wieczorny wypad do baru czy wycieczkę rowerową. Warto jednak pamiętać, że najważniejszą częścią oferty Citizen są eleganckie zegarki męskie. To właśnie w tym obszarze firma radzi sobie najlepiej.

citizen-zegarek

Casio vs Citizen – bitwa japońskich zegarków

Ostatecznie – spór między zegarkami męskimi Casio i Citizen jest nieco bezzasadny. Obie marki pod względem estetycznym funkcjonują bowiem w całkiem różnych konwencjach. Tam, gdzie idealny będzie zegarek Citizen nikt raczej nie założy Casio – i odwrotnie. Jaki z tego wniosek? Jeśli chcemy być przygotowani na każdą okazję, powinniśmy mieć w zanadrzu po jednym modelu każdej marki!

Oceń