Together Magazyn » Aktualności » Teatr Gdynia Główna ogłasza casting do spektaklu „Taniec Wellera”

Teatr Gdynia Główna ogłasza casting do spektaklu „Taniec Wellera”

 

Casting dla aktorów i aktorek odbędzie się 14 lipca o godzinie 14:30. Zapraszamy do nadsyłania CV na adres teatr@teatrgdyniaglowna.pl (do 13 lipca do godziny 20:00) lub do kontaktu pod numerem telefonu 600 306 632.

Poszukujemy zawodowych aktorów do obsadzenia trzech ról:

Lena – piękna kobieta o smutnych oczach. Odchodzi od męża, bogatego producenta telewizyjnego, chce stać się niezależna, odnajduje Wellera by dzięki jego historii „od bohatera do zera a potem … od zera do bohatera” wypłynąć jako producent.

Aktorka w wieku 20-35 lat; poszukiwane umiejętności: podstawy tańca towarzyskiego

Toby – baletmistrz i choreograf, rezygnuje z udziału realizacji „Cukrowej Wróżki” na rzecz przyjaźni z Leną, która werbuje go do przygotowania Wellera w programie „Taniec z Legendą”.

Aktor w wieku 30-40 lat; poszukiwane umiejętności: taniec towarzyski

Weller – bokser, kiedyś uwielbiany i ceniony na świecie, obecnie alkoholik zapomniany przez ludzi. Gdy nie godzi się na ustawienie walki z rosyjskim mistrzem, zostaje wrobiony w morderstwo. Po latach odnajduje go Lena, „Taniec z Legendą” jest jego szansą na powrót do życia publicznego.

Aktor w wieku 50-60 lat; poszukiwane umiejętności: podstawy tańca towarzyskiego, mile widziane doświadczenie w boksieTańca Wellera – eksplikacja.

Spektakl w reżyserii Andrzeja Pieczyńskiego, będzie realizowany w Teatrze Gdynia Główna w miesiącach sierpień – październik, premiera planowana jest na październik 2016 r.

 

Opis spektaklu:

W jednym ze stołecznych barów, policja aresztuje uczestników pijackiej burdy. Wśród zatrzymanych jest Bohdan Weller, pijaczyna, niegdysiejszy, PRL-owski mistrz boksu, którego karierę przerwała afera związana z morderstwem jego przyjaciela.

O tym dowiaduje się, Lena, żona prominentnego producenta programów telewizyjnych i autorka popularnego programu ” Tańca z Legendą”.

Ponieważ w opinii uczestników zajścia, Weller jest homoseksualistą, Lena organizuje Wellerowi próby z Tobim, również homoseksualistą, spodziewając się dobrego PR i wysokiej oglądalności edycji, w kolejnej odsłonie: „Od bohatera do zera i od zera do bohatera.

Rozpoczyna się intensywny trening tańca, w trakcie którego tę początkowo niechętną sobie trójkę różnych ludzi, powoli zaczyna łączyć szczególna przyjaźń.

Sprawy jednak komplikują się przez polityczne machloje męża Leny, który chce wyeliminować Wellera z programu. Dla Tobiego i Leny to dramat i klęska. I tu wkracza, wychodzący z życiowego dołka, dawny wielki mistrz. Weller, tak jak przed laty, nie zamierza ulegać koniunkturom politycznym i przeciwnościom losu, i niczym na ringu, mobilizuje przyjaciół do walki. Nie poddają się.

Weller tańczy, przygotowany plan się udaje, chociaż zwycięstwo ma zupełnie inne imię.

Teatr Gdynia Główna

Plac Konstytucji 1, 81-354 Gdynia,

Dworzec PKP Gdynia Główna (peron -1)

www.teatrgdyniaglowna.pl

www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna

tel. 58 351 15 12

kom. 600 306 634; 600 306 632

teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Oceń