Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Atrakcyjne mieszkania w Gdyni
zdjecie publikacja togethermagazyn.pl

Atrakcyjne mieszkania w Gdyni

Jedynie niewielka część Polski położona jest nad morzem, przez co nadmorskie miasta są bardzo pożądane przez wielu ludzi. Coraz więcej z nich postanawia na stałe zamieszkać  w Gdyni, a co za tym idzie, są zmuszeni do zakupu tam mieszkania. Gdzie warto szukać nieruchomości w Gdyni?

Pewnie większość z nas była chociaż raz na wakacjach nad polskim morzem. Słońce, plaża  i Morze Bałtyckie to widoki, które na zawsze pozostaną w pamięci. Nadmorskie miejscowości mają w sobie niezwykły urok, który przyciąga do siebie wielu ludzi. Jednym  z najatrakcyjniejszych miast jest ostatnio Gdynia, która łączy w sobie dostęp do morza oraz przepiękne budownictwo. Nie bez powodu coraz więcej osób wykazuje chęć zamieszkania tam na stałe. Studenci są zachęcani korzystnymi cenami wynajmu mieszkań oraz atrakcyjnymi ofertami pracy, ponieważ Gdynia jest najbardziej nowoczesnym miastem należącym do Trójmiasta. Jest to miejscowość idealna dla ludzi, którzy stronią od ogromnej ilości turystów oraz głośnych imprez. Zastanawiasz się, w której części Gdyni najlepiej zamieszkać? Wejdź na stronę https://adresowo.pl/mieszkania/gdynia/ i porównaj ceny nieruchomości w rozbiciu na poszczególne dzielnice miasta.

Gdzie szukać swojego pierwszego mieszkania w Gdyni?

Jak w każdym innym mieście centrum Gdyni nie należy do najtańszych lokalizacji.  Z pewnością bliski dostęp do morza docenią studenci Wydziału Nawigacyjnego Akademii Morskiej, którzy będą mieli blisko na uczelnie. Centrum jest miejscem tętniącym życiem, bogatym w lokale gastronomiczne, okolicznościowe imprezy oraz dużą ilość miejsc pracy. Jeśli zależy Ci na dobrej lokalizacji bez względu na cenę, to świetnym wyborem będzie zdecydowanie Śródmieście. To, co wyróżnia Gdynię na tle pozostałych trójmiejskich miast, to większy spokój oraz mniejsze korki. Ceny mieszkań również są bardzo korzystne zarówno dla osób pracujących, jak i studentów. Należy pamiętać, że im dalej od morza, tym tańsze oferty zakupu oraz wynajmu nieruchomości.

Najtańsze mieszkania w Gdyni

Głównym czynnikiem decydującym o cenie mieszkania jest jego lokalizacja. Aby nasz portfel jak najmniej ucierpiał na zakupie nieruchomości, powinniśmy zdecydować się na dzielnice położone jak najdalej od morza. Panuje tam dużo większy spokój i mniejsza ilość turystów. Gdynia jest małym miastem, dzięki czemu w większość miejsc jesteśmy w stanie dojść na piechotę. Z tego względu mieszkanie na obrzeżach wcale nie oznacza dalekiej odległości od centrum. Bardzo atrakcyjną dzielnicą, położoną na wzgórzu, jest Redłowo. To cicha okolica, dobrze skomunikowana z centrum oraz oferująca niesamowity widok na Zatokę Gdańską. Dodatkowo ceny mieszkań są tam bardzo atrakcyjne. Przystępne cenowo nieruchomości znajdują się też w takich dzielnicach jak położone blisko centrum Grabówek oraz Wzgórze Św. Maksymiliana. Oba te obszary są doskonale skomunikowane z centrum Gdyni, a od samego morza dzieli je niewielka odległość. Rozpatrując mieszkanie na Grabówku, należy mieć na uwadze spory hałas oraz ruch uliczny.

Oceń