Together Magazyn » Aktualności » Archery Arena – strefa autentycznych wrażeń

Archery Arena – strefa autentycznych wrażeń

Fani wysokiej dawki adrenaliny wreszcie mogą poczuć pełną satysfakcję. Archery Arena, czyli nowa atrakcja w gdyńskiej Strefie Zoltar, dostarczy bowiem prawdziwych emocji. Tu nie ma udawania – wszystko jest autentyczne i niepowtarzalne.

Miejsce dla prawdziwych łuczników
Jeśli uważasz, że paintball już Cię nie zaskoczy – zwykły lub elektroniczny – sprawdź się jako łucznik. Ktoś może uznać, że to krok wstecz, bo przecież łuk to broń pradawna. To prawda, ale na tym polega jej autentyzm. Prosta konstrukcja i zasada działania łuku przekładają się na niezawodność i skuteczność tej broni. Siła mięśni, wprawne oko i prawa fizyki – tyle wystarczy, aby pokonać przeciwnika. Na miłośników łucznictwa czeka 250 m kw przestrzeni, w której można sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie i zmierzyć się z innymi graczami.

Bezkrwawa zabawa
Używanie łuku może budzić skojarzenia z krwawym unicestwieniem przeciwnika. No cóż, nie da się ukryć, że już w starożytności łucznicy byli niezwykle skuteczni w rażeniu na odległość, co dotyczy zarówno polowań, jak i potyczek militarnych. Współcześni łucznicy w Strefie Zoltar bawią się oczywiście w sposób bezkrwawy. Do dyspozycji graczy pozostają wprawdzie autentyczne łuki, ale jednocześnie specjalnie przygotowane strzały, które nie wyrządzą krzywdy przeciwnikowi. W tym przypadku nie ma ryzyka odniesienia ran kłutych, ponieważ strzała jest zakończona specjalnymi gąbkami, które gwarantują bezpieczną zabawę. Poza tym oczywiście gracze są zabezpieczeni poprzez maskę ochronną z goglami i kamizelkę. W grze mogą uczestniczyć nawet drużyny, które liczą sobie po dwóch zawodników. Jest to zabawa również bezpieczna dla dzieci, które strzelają z nieco mniejszych łuków, a więc również i dobra forma rodzinnej rozrywki.
A może turniej strzelecki? Jeśli chcemy sprawdzić swoją celność i opanowanie, można zamienić Archery Arenę w stanowiska łucznicze, gdzie maksymalnie z odległości 15 m strzela się do tarcz. Oczywiście jeśli zdecydujemy się na taki wariant rozrywki, używanie strzał zakończonych gąbkami nie miałoby sensu. Prawdziwi strzelcy używają już autentycznych grotów.

Emocje, które uzależniają
Czasami narzekamy, że w codziennym życiu brakuje nam emocji. Również zagospodarowując czas wolny, nie zawsze popisujemy się kreatywnością. Nawet jeśli organizujemy spotkania okolicznościowe, takie jak urodziny czy imprezy integracyjne, niekoniecznie są one oryginalne i fascynujące. Czy można to jakoś zmienić? Tak – wystarczy zdać się na profesjonalistów, którzy zawodowo zajmują się dobrą zabawą. Znajdziemy ich w Strefie Zoltar.
Wizyta w gdyńskiej Archery Arenie to znakomity sposób na przełamanie monotonii dnia codziennego. Zdrowa rywalizacja i autentyczne emocje – tego właśnie nam potrzeba, aby zregenerować swój potencjał i znaleźć odskocznię od problemów, których nikomu przecież nie brakuje. Niezależnie od tego, czy mamy w planach uroczystość rodzinną, imprezę towarzyską czy firmową, warto postawić na niestandardową, lecz emocjonującą rozrywkę, która każdemu przypadnie do gustu.

Oceń