Together Magazyn » Aktualności » Meble do przedpokoju: zobacz, co sprawdzi się najlepiej!

Meble do przedpokoju: zobacz, co sprawdzi się najlepiej!

Przedpokój to pomieszczenie, które musi być przede wszystkim funkcjonalne. Jest też pierwszym miejscem, które widzą goście wchodzący do naszego domu – warto więc zadbać także o względy estetyczne. Szczególnie wiele problemów przysparza mały, ciasny przedpokój; jednak nawet w nim możemy stworzyć komfortową przestrzeń. Zobacz, jak tego dokonać!

Dobra szafa to podstawa

W przedpokoju pomieścić musimy wiele rzeczy: buty, okrycia wierzchnie, akcesoria, czasem też różne inne przedmioty. Dlatego najważniejsze będą dobre meble do przechowywania – duże, przestronne, zapewniające odpowiednią ilość miejsca i pozwalające na utrzymanie ładu w całym pomieszczeniu. Kluczowym meblem jest szafa. W niewielkich wnętrzach (i nie tylko!) sprawdzi się doskonale szafa wnękowa – wykorzystamy wolne miejsce w sprytny i praktyczny sposób. Warto zdecydować się na szafę na wymiar, która w harmonijny sposób współgrać będzie z resztą wyposażenia. Świetnym rozwiązaniem do pokoju są systemy przesuwne (sprawdź systemy dostępne na stronie http://www.castorama.pl/produkty/urzadzanie/przechowywanie/drzwiczki/systemy-przesuwne.html). Wybierając drzwi przesuwne, zaoszczędzimy sporo miejsca i uczynimy nawet niewielki przedpokój wygodnym i sprawiającym wrażenie przestronnego. Jest to więc idealny pomysł, jeśli nie dysponujemy dużym pomieszczeniem.

Inne meble

Oprócz dobrej szafy w naszym przedpokoju musi znaleźć się także wiele innych mebli. Jednym z nich jest szafka na buty – dzięki niej każda para obuwia będzie miała swoje własne miejsce i nie będzie plątać się nam pod nogami. Dużym powodzeniem cieszą się szafki z uchylnymi drzwiczkami i przegródkami; są bardzo praktyczne i zapewniają estetyczny efekt wizualny. Kolejnym niezbędnym elementem jest wieszak. Możemy wybrać pojedynczy, stojący wieszak, bądź też całą kompozycję składającą się z wiszącego wieszaka, lustra i półeczek. Na jakie rozwiązanie się zdecydować? Wszystko zależy od tego, ile osób mieszka w mieszkaniu – pojedynczy wieszak będzie zdecydowanie zbyt mały w przypadku dużej rodziny. Połączenie wieszaka z lustrem jest bardzo praktyczne; przygotowując się do wyjścia z domu, możemy szybko sprawdzić, jak wyglądamy już w okryciu wierzchnim. Nie musimy wchodzić do pokoju w butach, by poprawić swój wygląd. Pamiętajmy, że jeśli w mieszkaniu są osoby starsze lub dzieci, powinniśmy zadbać o taboret lub pufę, na której można usiąść, nakładając buty.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Urządzając przedpokój, nie powinniśmy zapomnieć o kilku innych niezbędnych akcesoriach. Jednym z nich jest ociekacz na buty. Dzięki temu bardzo prostemu przedmiotowi możemy mieć pewność, że mokre lub zabłocone buty nie ubrudzą nam dywanika lub podłogi w przedpokoju. Warto również zaopatrzyć się w praktyczną skrzynkę na klucze; zawieszona w pobliżu drzwi pozwoli zawsze mieć pod ręką klucz do skrzynki na listy, garażu czy piwnicy.

Dobrze urządzony przedpokój to miejsce estetyczne i funkcjonalne, zachęcające gości do wejścia do dalszej części mieszkania. Pamiętajmy o względach praktycznych, a także o prostych dodatkach, które uczynią to pomieszczenie bardziej komfortowym.

W małych pomieszczeniach warto także pamiętać o zamontowaniu systemu drzwi przesuwnych, zobacz jakie cenne uwagi przygotowano pod tym adresem: http://deko-rady.pl/porady/drzwi-przesuwne-sprytny-sposob-na-male-wnetrza_9629

Oceń