Together Magazyn » Aktualności » 6 sposobów na udane zdjęcia z wakacji
emk07553 wp

6 sposobów na udane zdjęcia z wakacji

Wakacje to świetny czas na szlifowanie fotograficznych umiejętności. Pogoda dopisuje, nastrój także. A do tego nigdzie nie trzeba się spieszyć. To idealny moment, by się zrelaksować i w spokoju porobić kilka fotek. Chcesz mieć udane zdjęcia z wakacji? Poznaj nasze sposoby na oryginalne kadry.

Zwolnij i złap perspektywę

Chcesz mieć idealne fotki z urlopu, ale koniec końców tak pochłania Cię zwiedzanie okolic, że wykonujesz kadry w pośpiechu. Potem okazuje się, że większość Twoich zdjęć jest poprawna, ale… zwyczajnie nudna. Zwolnij na chwilę tempo i złap odpowiednią perspektywę. Linia horyzontu nie zawsze musi przebiegać w połowie kadru, a postać niekoniecznie powinna znajdować się w samym centrum fotografii. Skup się na perspektywie i poświęć kilka chwil na wykonanie lepszego zdjęcia.

Wstań szybciej niż reszta

Jak mieć atrakcyjny obiekt tylko dla siebie? Trzeba wstać o świcie, gdy wszyscy jeszcze śpią! To zrozumiałe, że jesteś na urlopie i chcesz odpocząć, ale choć raz warto się poświęcić dla kadru, na którym nie tłoczą się turyści. Kolejnym plusem jest łagodne i równomierne słońce, które nada Twoim zdjęciom ujmującego charakteru. Rezultaty z pewnością zrekompensują Ci wczesną pobudkę.

Zasada czystego kadru

Spędzasz wakacje w górach lub nad morzem? Panoramiczne kadry są obowiązkowym elementem Twojej wycieczki. Zadbaj o czytelny przekaz płynący ze zdjęć. Zdaniem profesjonalnych fotografów proste zdjęcia bronią się same. Postaraj się kadrować plener tak, by na fotografii znalazło się jak najmniej elementów rozpraszających uwagę odbiorcy. Im mniej, tym lepiej!

Pokaż proporcje

Niektóre obiekty mają imponujące rozmiary. Wyciągasz aparat, celujesz, pstrykasz – i czar pryska, bo nie wiesz, jak ukazać ogrom natury (lub efekt pracy ludzkich rąk). W takiej sytuacji postaraj się o kompozycję, która podkreśli proporcje obiektu. Widzisz ogromny wodospad? Wypatruj w dole łódki, która akurat podpływa w jego stronę. Chcesz ukazać naturę w całej okazałości? Umieść w kadrze swoich wakacyjnych towarzyszy, a podkreślisz ogromną przestrzeń wokół.

Opraw motyw w ramę

Jeśli chcesz podbić atrakcyjność niektórych zdjęć, rozejrzyj się wokół za czymś, co może być efektowną ramą. Łuk mostu lub schodów będzie świetną oprawą dla głównego obiektu i nie przyćmi jego piękna. Tutaj ponownie poeksperymentuj z perspektywą – konieczne może się okazać przejście na drugą stronę ulicy lub wykonanie zdjęcia z niższego poziomu, na przykład kucając.

Pocztówka z wakacji

Powrót z wakacji nie musi oznaczać końca przyjemności. Wspomnienia można dawkować przez cały rok! Wykorzystaj swoje kadry, projektując kubek ze zdjęciem lub kalendarz biurkowy, które będą Ci towarzyszyć w codziennej pracy. Taka osobista pocztówka z wakacji będzie świetną pamiątką. Zajrzyj na stronę uwolnijkolory.pl i poznaj ofertę fotoproduktów, za sprawą których utrwalisz swój beztroski pobyt w wakacyjnym miejscu. Przekonaj się, że można mieć swobodny dostęp do wspomnień bez względu na porę dnia czy okoliczności – wakacyjne kadry w fotoproduktach zawsze poprawią Ci nastrój.

Oceń