Together Magazyn » Aktualności » Wyprawka dla psa – na co zwrócić uwagę?
wyprawka-dla-psa

Wyprawka dla psa – na co zwrócić uwagę?

Zakup lub adopcja psa wiąże się z koniecznością przygotowania odpowiedniej wyprawki, czyli wszystkiego, czego będzie potrzebował nasz pupil w nowym miejscu. Jest to nie tylko odpowiednia karma i wygodne legowisko, ale także różnego rodzaju przysmaki, akcesoria oraz zabawki. Na co zwrócić szczególną uwagę przy przygotowywaniu wyprawki dla psa? Jak sprawić, żeby zwierzak poczuł się bezpiecznie i komfortowo w naszym domu?

Wygodne miejsce do spania

Odpowiednie legowisko jest jednym z najważniejszych elementów wyprawki dla naszego czworonoga – to miejsce, w którym będzie on mógł spać, odpoczywać po spacerze czy treningu lub po prostu wyciszyć się i zrelaksować, gdy poczuje taką potrzebę. Dlatego powinniśmy zadbać o to, by posłanie było dostosowane do pupila. Czym się kierować gdy wybieramy legowisko dla psa? Przede wszystkim pamiętajmy o tym, by miejsce do spania miało odpowiednie wymiary, dopasowane do wielkości psiaka. Na rynku odnajdziemy różnorodne rozmiary legowisk – od S do XXL – spośród których możemy wybrać posłanie idealne dla naszego czworonoga. W przypadku szczeniaka warto pamiętać o tym, że jeszcze urośnie, dlatego dobrą opcją będzie zakup nieco większego legowiska (nie powinno jednak być zbyt duże, aby nie przytłoczyć swoimi rozmiarami pieska).

Równie ważny jest materiał, z którego wykonane jest posłanie. Najlepiej postawić na miękkie, elastyczne tkaniny z piankowym wypełnieniem. W zależności od potrzeb i preferencji czworonoga, możemy kupić legowisko w typie poduszki, kanapy, materaca bądź oponki. Warto też zakupić ciepły kocyk, w który psiak będzie mógł się zawinąć. Aby nasz pupil mógł czuć się w pełni bezpiecznie i komfortowo, pamiętajmy o umieszczeniu legowiska w zacisznym, ustronnym miejscu, w którym pies będzie mógł spokojnie odpocząć i się zrelaksować.

Karma i przysmaki dla psa

W wyprawce dla psa nie może zabraknąć wysokiej jakości karmy, uwzględniającej bieżące potrzeby psiaka i ewentualne alergie pokarmowe. Szczególnie ważny jest odpowiedni skład karmy dla szczeniaka – powinna być ona wysokobiałkowa, bogata we wszystkie potrzebne do rozwoju witaminy i minerały. Obecnie na rynku osiągalna jest bardzo bogata gama produktów, dostępna jest karma sucha dla psa – z indykiem, wołowiną, cielęciną, kaczką czy rybą, spośród nich możemy wybrać produkt dostosowany do potrzeb naszego czworonoga. Ważnym elementem wyprawki są także odpowiednie miski na jedzenie i wodę. Powinny być one umieszczone w wydzielonym miejscu (np. w pobliżu jadalni lub legowiska psiaka), na antypoślizgowej powierzchni. Dzięki temu nasz pupil będzie mógł się najeść w spokoju, co jest niezwykle ważne dla jego komfortu psychicznego.

Warto także zapewnić czworonogowi smaczne i zdrowe przysmaki dla psa – jako nagroda podczas uczenia sztuczek bądź też jako urozmaicenie codziennych posiłków. Pamiętajmy, aby uważnie czytać skład produktów, by smakołyki nie zawierały substancji, na które nasz psiak ma alergię. Na rynku odnajdziemy między innymi przysmaki bez zbóż i bez kurczaka, jak również smakołyki oparte na białku z roślin i owadów – dla czworonogów uczulonych na białko zwierzęce. W zależności od wielkości psiaka i przeznaczenia przysmaku, możemy kupić produkty w formie drobnych krokietów, podłużnych pasków lub pałeczek, bądź też większe gryzaki z naturalnych składników.

sucha-karma-dla-psa

Akcesoria i zabawki dla pupila

Kompletując wyprawkę, pamiętajmy również o niezbędnych dla psa akcesoriach. Oprócz odpowiednio dobranej obroży , szelek i smyczy warto więc wyposażyć się w artykuły pielęgnacyjne, takie jak szczotka lub grzebień do czesania, worki na odchody, obcinacz do pazurów oraz szampon dla psów. Nie zapominajmy również o zabawkach, którymi nasz pupil będzie mógł się bawić sam lub razem z nami. Dobrym rozwiązaniem będą dostosowane do wielkości psiaka szarpaki, piszczące maskotki, piłki oraz kości gumowe. W ramach wyciszenia po spacerze czy treningu możemy także zapewnić atrakcyjną dla czworonoga matę węchową, matę do lizania bądź też zabawki ze schowanymi w środku smakołykami.  

Oceń