Together Magazyn » Aktualności » 50 Godzin dla Dzieci – rowerem z Zakopanego na Hel

50 Godzin dla Dzieci – rowerem z Zakopanego na Hel

Bartek Pierzyński postanowił pomóc podopiecznym Domu Dziecka dla Dzieci Chorych Fundacji „Dom w Łodzi”. Jak? Wymyślił akcję „50 Godzin dla Dzieci”. Rowerem przejedzie przez całą Polskę: z Zakopanego do miasta Hel, w sumie ok. 820 km! Do tego wyczynu przygotowywał się ponad rok. W tym czasie przeszedł operację serca!

Pewnego dnia w Fundacji pojawił się uśmiechnięty, młody człowiek z szalonym pomysłem przejechania dla naszych Dzieciaków rowerem z Zakopanego na Hel. Byliśmy zachwyceni – wizja takiej przygody bardzo nam się spodobała!” – wspomina Jolanta Bobińska, szefowa Fundacji „Dom w Łodzi”.

Choć pomysł był szalony, Bartosz podszedł do jego realizacji bardzo poważnie. Szczegółowo rozplanował treningi, zajął się organizowaniem sprzętu i ekipy, a także szukaniem sponsorów. Akcja otrzymała swoją nazwę, logo, a także oficjalny funpage na Facebooku.

Nie obyło się bez trudnych wyzwań – w trakcie badań lekarskich okazało się, że Bartek ma wadę serca. Konieczna była operacja, która odbyła się na początku tego roku. „Gdyby nie ta akcja, nie dowiedziałbym się o chorobie. Paradoksalnie – pomagając dzieciakom, pomogłem też sobie. Miałem też świetną motywację, by szybko wrócić do formy” – mówi Bartek z uśmiechem.

Wyzwanie, które podjął Bartek budzi podziw wszystkich w Fundacji. Pokazuje też, że pomagać można w różny sposób – nawet realizując przy tym swoje pasje i marzenia.

Dzieci uwielbiają nowego Wujka, bo Jego obecność zawsze wiąże się z jakimiś ciekawymi aktywnościami. Bartek zaprosił Dzieci na wyścig rowerowy w Zgierzy na górze Malince, wspólnie byli też na pikniku rowerowym w parku Helenów. Dzięki Bartkowi siedmioletni Marcinek nauczył się kręcić pedałami! Na razie szaleje na rowerze stacjonarnym w czasie rehabilitacji – chłopiec funkcjonuje znacznie niżej niż Jego rówieśnicy i opanowanie sztuki kręcenia pedałami sprawiało Mu ogromną trudność.

Ruch jest dla Dzieci ogromnie ważny. Sprawia im nie tylko dużo frajdy, ale też bardzo rozwija. Dlatego cały dochód z akcji zostanie przeznaczony właśnie na sport. Chcemy zapewnić Dzieciom zajęcia rozwijające aktywność fizyczną i zorganizować wyjazd na aktywne ferie zimowe” – wyjaśnia Jolanta Bobińska.

Fundacja liczy nie tylko na sponsorów, którzy wsparli akcję, ale również na indywidualne wpłaty oraz dochód z aukcji. Po przejeździe na licytację zostanie wystawiony rower, na którym Bartek pokona trasę, a także – kask z autografem kolarza Rafała Majki.

Na co zbieramy:

– na wyjazd zimowy: ferie zimowe w górach;

– warsztaty tańca na wózku dla Julki,

– warsztaty tańca dla starszej Julki i Marcinka,

– zajęcia sportowe i ogólnorozwojowe dla wszystkich Dzieci m.in.: basen

Szczegóły techniczne:

Start: Zakopane, 2 września br. godz. 12.00

Górna Rówień Krupowa przy napisie „Zakopane” przy ul. Kościuszki.

Meta: Hel, 4 września br. godz. 14.00

ul. Wiejska, przy grubej linii na asfalcie

TRASA (planowana):

Zakopane, 47, Rabka-Zdrój, 28, Wadowice, Zator, 781, Chrzanów, 79, Trzebnica, 791, Olkusz, Zawiercie, Myszków, 1 Częstochowa, 483, Szczerców, Łask, 473, Szadek, 473, 703, Poddębice, Łęczyca, 91, Włocławek, Toruń, Świecie, Gdańsk, 468, Sopot, Gdynia, 6, Rumia, Reda, 216, Władysławowo, Hel. 

Dystans całkowity: 820 km.

Sponsorzy:

Hotel Alpenrose, BZB Biuro Zarządzania w Budownictwie oraz Massimo.

Wsparcie przejazdu:

Fox Head, Specialized, Uvex, Mactronic, Bikemia.com, Gymer, Harfa-Harryson, Bike-RS, Runninglab.pl. 

Patronaty:

Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula oraz Burmistrz Helu Dr Klemens Adam Kohnke.

Dodatkowe informacje: www.domwlodzi.org oraz facebook.pl/domwlodzi

Oceń