Together Magazyn » Aktualności » 3 cechy, za które pokochasz designerskie meble

3 cechy, za które pokochasz designerskie meble

Nie da się ukryć, że wyposażenie i wystrój wnętrza ma wpływ na to, jak się w nim czujemy. Meble, które znajdą się w naszym mieszkaniu czy domu powinny budzić w nas pozytywne emocje i miłe skojarzenia, oraz dodać wnętrzu niezwykłego charakteru. Dlatego warto zainwestować trochę więcej i kupić meble designerskie, od gustownych sof do salonu, foteli, komód czy szaf… po wiele, wiele innych.

Wygoda użytkowania: Designerskie meble muszą być nie tylko ładne, ale także wygodne i praktyczne. Nie powinny być uciążliwe dla ich posiadacza. Ergonomia to cecha podstawowa takich mebli. Załóżmy, że chcesz kupić niewielką sofę. Styl designerski zakłada, że musi być ona nie tylko estetycznie wykonana ale też zrobiona z najwyższej jakości materiałów. Ponadto powinna posiadać taki wygląd, który umożliwi dopasowanie jej do innych elementów wystroju. Ważną cechą sofki będzie również możliwości swobodnego przestawiania/przesuwania, gdy już znajdzie się w twoim domu czy mieszkaniu. Oczywiście możemy też zaszaleć i powiesić w domu hamak, przykładowo jeden z oferowanych przez stronę mojhamak.pl.

Prostota: Meble designerskie to rozwiązanie, które kojarzy nam się przede wszystkim
z nowoczesnością i proporcjonalnością. Oznacza to głównie, że nie posiadają zbędnych ozdobników, motywów czy dekoracji. Można powiedzieć, że takie meble charakteryzuje raczej minimalistyczny i bardzo prosty styl. Designerskie meble są bardzo uniwersalne
i doskonale nadają się do wykorzystania w różnych wnętrzach. Począwszy od surowych z białymi ścianami, a kończąc na tradycyjnym czy pałacowym stylu, któremu nadadzą odważniejszy, bardziej oryginalny wygląd. Designerskie meble to przede wszystkim innowacyjność i geometryczne kształty.

Funkcjonalność: Chociaż ważną cechą designerskich mebli jest atrakcyjny wygląd, takie elementy wyposażenia wnętrza muszą być także przyjazne z punktu widzenia użytkowników. Dotyczy to przede wszystkim funkcjonalności. Tego typu meble często są wielofunkcyjne, nigdy nie są zbędnymi gadżetami. Idea projektanta znajduje odzwierciedlenie w formie i użyteczności. Na przykład designerski taboret przyciągnie uwagę oryginalnym kształtem lub intensywnym kolorem, a będzie mógł służyć również jako stoliczek przy kanapie czy stolik nocy. Designerskie meble charakteryzuje też uniwersalność stylistyczna. Oznacza to, że w praktyce powinny być bardzo łatwe do dopasowania do innych elementów wystroju wnętrza.

W przypadku takich projektów zwraca się uwagę też na inne kwestie ważne z punktu widzenia użytkowników. Dotyczy to między innymi łatwego transportu.

lampa

 

Zalety nowoczesnych mebli designerskich sprawiają, że wnętrze prezentuje się bardzo ciekawie. Na pewno można je uznać za interesującą alternatywę dla standardowego wyposażenia. Są one jednak przeznaczone głównie dla osób, które cenią sobie nowoczesny funkcjonalny styl. Mogą natomiast nie przypaść do gustu zwolennikom bardzo dekoracyjnych, tradycyjnych mebli. Mimo to warto zapoznać się z dostępną ofertą takiego wyposażenia. Duży wybór ciekawych propozycji i bogaty asortyment produktów wysokiej jakości znajdziecie na www.lepukka.pl. Warto je polecić nawet tym, którzy nie są jak na razie przekonani do tego typu stylu.

Jak się okazuje, pomimo zmieniających się trendów nowoczesny design nadal pozostaje w czołówce najchętniej wybieranych aranżacji wnętrz. Przemawia za tym kilka czynników, a najważniejszym z nich jest prostota, która w domu tworzy atmosferę spokoju i harmonii.

[kk-star-ratings align="left" reference="auto" valign="bottom"]