Together Magazyn » Styl życia » Życzliwość nagradzamy goframi

Życzliwość nagradzamy goframi

Na Targu Rybnym w Gdańsku

Już w najbliższy weekend (20-21.12.2014 r.) do Gdańska przyjedzie nietypowy pojazd! Gofrobus, bo o nim mowa, stanie na Targu Rybnym, gdzie za każde słodkie słowo i miły gest otrzymamy cieplutkiego gofra z cukrem pudrem. O przyjeździe gofrobusa do Gdańska zdecydowali internauci.

Gofrobus po raz pierwszy pojawił się w polskich miastach zimą 2013 roku. Zawitał wówczas do Krakowa i Wrocławia. Akcja dzielenia się życzliwością została przyjęta z ogromnym entuzjazmem, dlatego organizatorzy postanowili ją powtórzyć, ale tym razem o wybór lokalizacji poprosili internautów. Skorzy do komplementów i sympatycznych gestów gdańszczanie walczyli o pierwszy przyjazd gofrobusa do ich miasta i… udało się! Spotykamy się więc na Targu Rybnym, gdzie gofrobus będzie stał w najbliższy weekend w godzinach 11:00 – 19:00.

Co jest niezbędne do dobrej zabawy? Uśmiech i chęć dzielenia się życzliwością. Przyjdź na targ, powiedz komuś nieznajomemu albo bliskiej ci osobie coś miłego lub uczyń w jej kierunku jakiś sympatyczny gest, a potem rozkoszuj się pysznymi goframi z cukrem pudrem Cukier Królewski. A jeśli już nie możesz doczekać się na zimę, przyciśnij duży czerwony guzik znajdujący się na gofrobusie i zobacz, co się stanie…

Tegoroczna akcja jest częścią kampanii „Słodkie gesty” prowadzonej przez markę Cukier Królewski. Jej częścią były badania na temat „słodzenia”. Ich wyniki są dość optymistyczne, bo aż 97% z nas komplementuje innych, ale tylko 4% „słodzi” nieznajomym. Pytani z entuzjazmem odnieśli się do komplementów od obcej osoby – aż 80% z nich zadeklarowało, że bardzo pozytywnie odebrałoby miłe słowa od nieznanej osoby. Zdaniem psychologów życzliwości można, a nawet trzeba się nauczyć, bo „słodzenie” sprawia przyjemność nie tylko osobie obdarzonej komplementem, ale również komplementujący czerpie pozytywną energię z faktu, że był życzliwy i sympatyczny. Nie bójmy się dzielić życzliwością! I róbmy to nie tylko w najbliższy weekend, ale także każdego następnego dnia!

Tak bawiliśmy się w 2013 roku: https://www.youtube.com/watch?v=QI2EDMEuo1k. Przyjdź i sam zobacz!
Czekamy na Ciebie w sobotę i niedzielę w godzinach 11:00 – 19:00!

Oceń