Together Magazyn » Aktualności » PRZYGOTUJ SALON NA WIOSNĘ

PRZYGOTUJ SALON NA WIOSNĘ

Coraz więcej słońca, słupek na termometrze szybuje w górę, zieleń śmielej pokazuje swe piękno światu, melodyjny śpiew ptaków zachęca do spacerów… To wszystko powoduje, że budzimy się do życia i znów chce się nam chcieć! Tak działa na nas wiosna! Ale co zrobić, kiedy aranżacja twojego mieszkania wciąż jest pogrążona w zimowym śnie i przytłacza cię swoim monochromatyzmem? To proste – wystarczy zaprosić wiosnę do swoich wnętrz za pomocą dodatków! Podpowiadamy, jak w prosty i niedrogi sposób stworzyć wiosenną aranżację salonu!

Wiosenna aranżacja salonu krok po kroku

Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Warto zadbać także o to, by zagościła na naszych salonach! Nie musisz w tym celu robić generalnego remontu. Bynajmniej! Wystarczy zainwestować w odpowiednie dekoracje i dodatki, by wnętrze nabrało świeżego, iście wiosennego klimatu, a Twoje zaspane zmysły obudziły się z zimowego letargu! Wiosenna aranżacja wnętrza nie może obyć się bez motywów botanicznych i florystycznych. Poduchy z motywem liści, kwiatowe zasłony, kolorowe rośliny w doniczkach czy efektowny dywan w mocnym kolorze – dzięki tym dodatkom stworzysz przytulny, pełen kolorów i radości salon. Za pomocą odpowiednich dodatków, printów i kolorów skutecznie i efektownie wybudzisz swój salon z zimowego snu! Nie stać Cię na zakup nowego fotela i kanapy? Nic straconego! Wystarczy, że kupisz kolorowe narzuty lub pokrowce, dostępne na rynku w ogromniej gamie kolorów oraz wzorów. Nie zapominaj także o mocy zapachów! Odświeżacze w gustownych pojemnikach, zapachowe świece oraz mieszanki ziół w woreczkach zawieszone przy oknie – to sprawi, że wiosnę we wnętrzu nie tylko zobaczysz, ale i poczujesz!

Wiosna we wnętrzu – postaw na modne dodatki!

Wiosenny salon to pastelowe, ciepłe kolory. Jeśli nie możesz sobie pozwolić na odświeżenie ścian farbą czy zakup nowej tapety, możesz postawić na dodatki. Nowe zasłony od razu rzucają się w oczy, nadając salonowi charakteru. Story w kwiaty lub w tropikalne liście będą aranżacyjnym strzałem w dziesiątkę! Kolejnym sposobem na zaproszenie wiosny do wnętrz są kolorowe poduszki. Położone szeregiem na kanapie dodadzą salonowi dynamiki i przytulnego klimatu. Obrazy z wiosennym motywem, kolorowe ramki ze zdjęciami z wakacji, kwiaty w wazonie – to kolejne elementy dekoracyjne, które – z pozoru niewielkie – potrafią zrobić duże WOW! Jeśli posiadasz w domu wiele doniczkowych kwiatów – zainwestuj w efektowny kwietnik, który sprawi, że w salonie zapanuje świeży, wiosenne klimat. Kolejnym sposobem na szybką rearanżację salonu będzie obrus albo bieżnik we florystyczne printy.

Uwaga! Przy urządzaniu salonu na wiosnę pamiętaj o umiarze! Nadmierna ilość kolorów oraz wzorów może przytłoczyć i rozpraszać, a przecież salon ma być dla nas miejscem odpoczynku i relaksu, w związku z czym powinny panować w nim stonowane barwy, które działają kojąco na duszę i umysł. Zaś dodatki w kolorowe printy mają być aranżacyjnym akcentem dodającym wiosennego smaczku, a nie aranżacyjną dominantą.

Autor: Magdalena Majchrzak

Oceń