Together Magazyn » Aktualności » Pomoc dziergana szydełkiem, czyli (przed)ostatnia prosta w konkursie Kobieta Roku KiK

Pomoc dziergana szydełkiem, czyli (przed)ostatnia prosta w konkursie Kobieta Roku KiK

Czasami brakuje mi słów, ale nigdy własnego zdania” – to słowa, którymi opisuje samą siebie Anita Pawlicka, październikowa finalistka plebiscytu „Kobieta Roku KiK”, zorganizowanego dla uhonorowania wyjątkowych Polek. Jej zdecydowanie, determinacja, energia i przede wszystkim ogromny zapał w pomaganiu dzieciom z gdyńskiego hospicjum sprawiły, że to właśnie ją internauci postanowili wyróżnić, dając kolejnej już mieszkance Pomorza szansę na zawalczenie o główną nagrodę w wielkim finale konkursu, którego rozstrzygnięcie zbliża się wielkimi krokami.

Na co dzień Anita jest „managerką ogniska domowego”, które oprócz męża Radka i dwójki dzieci – Anastazji i Nataniela – składa się też z małej menażerii zwierzaków o wdzięcznie brzmiących imionach Coco, Clifford, Walentynka, Lili i Mimi. Dbanie o tak dużą rodzinę to praca na cały etat, wymagająca nie tylko umiejętności w zarządzaniu, ale i ogromnego zasobu sił i zaangażowania. A tego tej młodej mamie i żonie z pewnością nie brakuje. Dzięki zdolnościom organizacyjnym i empatii dzieli swój czas nie tylko pomiędzy członków rodziny i codzienne obowiązki, ale też aktywnie pomaga podopiecznym z hospicjum dziecięcego Bursztynowa Przystań w Gdyni. Jak sama przyznaje, często marzy o tym, by mieć dodatkową parę rąk, a doba trwała dłużej, choć zaznacza, że wielkim wsparciem jest dla niej mąż oraz otaczający ją ludzie.

Szydełko w ruch w imię zasady „co zasiejesz, to zbierzesz”

ziałania Anity w ramach pomocy chorym dzieciom skupiają się na… szydełkowaniu. Poświęca ona każdą wolną chwilę na tworzenie maskotek, które są następnie wystawiane na coniedzielnych licytacjach, a cały dochód z ich sprzedaży trafia do hospicjum. – Pełne miłości i ciepła, niosące dobro Duszki-Hospicjuszki z czerwonymi serduszkami to maskotki Bazarku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z hospicjum. Takie Hospiki dzierga 31 kobiet z Polski i Europy. Każda z nich wkłada w nie wiele miłości, ciepła oraz swój cenny czas. To maskotka niosąca pomoc i przesłanie „co zasiejesz, to zbierzesz” – tłumaczy młoda mama.

kobieta_roku_kik_lebork_2

Ostatni dzwonek na mobilizację

Jak się okazuje, mieszkanki Pomorza wyjątkowo chętnie angażują się w niesienie pomocy innym, co doceniają internauci głosujący w kolejnych edycjach plebiscytu KiK. Anita Pawlicka, to obok Judyty Bork, także wspierającej działania „Bazarku na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci z Hospicjum w Gdyni”, już bowiem druga finalistka pochodząca z tego rejonu. W konkursie organizowanym przez markę KiK może wziąć udział każda Polka, która wyśle swoje zgłoszenie przez formularz dostępny na stronie www.kobietaroku.kik.pl. Trzeba się jednak pospieszyć – mieszkanka Wejherowa została ósmą, a zarazem przedostatnią finalistką plebiscytu, którego rozstrzygnięcie już niebawem. O tym, kto spośród laureatek, wśród których oprócz Anity Pawlickiej i Judyty Bork znalazły się też Katarzyna Raszewska, Alicja Wegner (Mamalla), Karolina Dudzińska (eloMama), Joanna Kmieć, Kinga Kmiotek-Gul oraz Agata Cybuchowska, wygra, zadecyduje specjalne jury. Wielki finał i galę, w trakcie której zwyciężczyni otrzyma tytuł Kobiety Roku i czek na 20 tys. złotych, zaplanowano na styczeń 2017 roku.

Świętowanie sukcesu i szlachetny gest

rzedsmak tego wydarzenia – zwłaszcza dla szydełkującej „mamy-manager” – dało oficjalne spotkanie zorganizowane 18 listopada w sklepie KiK w Lęborku. To właśnie tutaj Anita Pawlicka, w obecności zaproszonych przedstawicieli mediów i organizatora konkursu, odebrała przysługującą jej za zostanie finalistką plebiscytu nagrodę w postaci 2 tys. złotych. Mimo że (dosłownie) zapracowała na nią własnymi rękami, postanowiła całą sumę przekazać na hospicjum dziecięce, któremu pomaga, dając tym samym potwierdzenie swojej empatycznej postawy. Jej zwycięstwo stało się też poniekąd udziałem wszystkich klientów lęborskiego lokalu marki, ponieważ dla uhonorowania sukcesu październikowej Kobiety Miesiąca cały dostępny w nim asortyment został na dwa dni – 18 i 19 listopada – objęty 10-procentowym rabatem.

KiK Textil sp z o.o.

ul. Legnicka 21a

53-671 Wrocław

Telefon: + 48 (0) 71 377 44 00

Faks: + 48 (0) 71 377 44 01

E-Mail: info.pl@kik-textilien.com

www.kik-textilien.com

KiK Textil Sp. z o. o. to jedna z wiodących sieci detalicznych na rynku europejskim. Pierwszy sklep pod szyldem KiK otwarto w 1994 roku w Düsseldorfie. Od tego czasu sieć sukcesywnie się rozrasta rozwijając działalność w kolejnych krajach. Obecnie marka KiK jest w właścicielem ponad 3 400 sklepów na terenie: Polski, Niemiec, Austrii, Holandii, Czech, Słowacji, Słowenii, Węgier i Chorwacji.

KiK Textil Sp. z o. o. oferuje bogaty asortyment, obejmujący wysokiej jakości odzież, biżuterię, dodatki, zabawki oraz tekstylia domowe. Swoją ofertę firma kieruje do osób ceniących modne i markowe produkty w atrakcyjnej cenie.

Oceń