Together Magazyn » Aktualności » Zwrot ubezpieczenia z Holandii – wszystko, co warto wiedzieć
piękna starówka nad kanałem w Holandii

Zwrot ubezpieczenia z Holandii – wszystko, co warto wiedzieć

Wielu Polaków każdego roku decyduje się na zarobkowy wyjazd za granicę. Do najpopularniejszych destynacji rodaków należy Wielka Brytania, Niemcy, ale również Holandia. W Holandii istnieje obowiązek posiadania ubezpieczenia zdrowotnego, dla wszystkich podejmujących legalne zagrożenie. Co ciekawe, środki przeznaczone na holenderskie ubezpieczenie zdrowotne można odzyskać. Jak przebiega zwrot ubezpieczenia z Holandii? Co warto o nim wiedzieć? Na te i wiele innych pytań znajdą Państwo odpowiedź w poniższym artykule. 

Czym jest Zorgtoeslag? 

Każda osoba, bez względu na narodowość, która podejmuje się legalnej pracy na terenie Holandii, jest zobowiązania do opłacania ubezpieczenia zdrowotnego. Zorgotoeslag to nic innego, jak zwrot środków pieniężnych, przeznaczonych na poczet ubezpieczenia. O zwrot ubezpieczenia z Holandii może ubiegać się każdy, kto pracował legalnie w państwie i odprowadzał opisywane składki. Warunkiem koniecznym jest również pełnoletniość, a więc ukończony 18 rok życia. Zwrot ubezpieczenia zdrowotnego jest możliwy, jeżeli dochód pracownika we wszystkich krajach, nie przekracza kwoty 30 481 euro. Co ważne, zwrot ubezpieczenia jest możliwy jest możliwy bez względu ile razy pracownik korzystał ze służby zdrowia. Dofinansowanie ubezpieczenia obejmuje zarówno osoby pracujące wiele lat, jak i podczas krótkich pobytów. Kwota zwrotu ubezpieczenia może sięgać do 111 euro w przypadku rozliczania indywidualnego, dla małżonków natomiast do 212 euro za każdy przepracowany miesiąc. Aby dowiedzieć się więcej o warunkach uzyskania zwrotu, odsyłamy Państwa na: https://www.timetax.pl/dodatek-do-ubezpieczenia-zorgtoeslag/

Zwrot ubezpieczenia z Holandii – jak przebiega proces? 

Zwrot ubezpieczenia z Holandii wymaga złożenia odpowiedniego wniosku do urzędu skarbowego Belastingdienst Toeslagen. Do złożenia wniosku konieczne będą dokumenty potwierdzające ilość dochodów. Niezbędne będą również dokumenty potwierdzające dane osobowe oraz informacje dotyczące składek na poczet ubezpieczenia zdrowotnego. Zwrot podatku wymaga podania numeru konta bankowego, aby urząd mógł wypłacić świadczenia. Niestety, zwrot ubezpieczenia z Holandii niesie ze sobą wiele formalności. Na szczęście, na polskim rynku pojawiły się firmy, oferujące pomoc w uzyskaniu zwrotu bez nadmiernego stresu i komplikacji. Holenderski urząd skarbowy następnie analizuje złożony proces i podejmuje decyzję odnośnie zwrotu. Czas oczekiwania na decyzję urzędu to minimum 8 tygodni, natomiast czas oczekiwania może się przedłużyć. 

Zwrot ubezpieczenia zdrowotnego z Holandii – gdzie szukać pomocy? 

Zwrot ubezpieczenia z Holandii może okazać się prostszy, niż się wydaje. Warto zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy ograniczą formalności do absolutnego minimum. Za cenę niewielkiej prowizji osoba starająca się o zwrot holenderskiego ubezpieczenia zdrowotnego może zyskać spokój ducha i szybki zwrot kosztów. Co ciekawe, ogromnym ułatwieniem dla wielu składających wniosek, jest możliwość jego wypełnienia online. Najtrudniejsza część procesu ubiegania się o zwrot stanowi przede wszystkim komplementacja dokumentów, a reszta w przypadku pomocy specjalistów jest banalnie prosta. Jest to sposób na zaoszczędzenie nerwów i czasu. Możliwe jest również odwiedzenie oddziału firmy i skorzystanie z fachowych rad asystentów. 

Zwrot ubezpieczenia z Holandii przysługuje każdemu. Warto skorzystać z pomocy specjalistów, aby przez cały proces przejść szybko i bezboleśnie. Odzyskane środki mogą okazać się dużym wsparciem domowego budżetu. 

5/5 – (2 głosów)