Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zaplanuj wakacje z wyprzedzeniem
aktywne-wakacje-z-dziecmi

Zaplanuj wakacje z wyprzedzeniem

Zima trwa w najlepsze, ale to właśnie teraz warto pomyśleć o… wakacjach. Wolne terminy w najlepszych ośrodkach wypoczynkowych i hotelach znikają w błyskawicznym tempie, więc trzeba działać z wyprzedzeniem. Sprawdź gdzie warto pojechać oraz w jakim ośrodku zarezerwować miejsce.

Mazury – spokój i rozrywka

Jeśli poszukujesz idealnego miejsca na wakacyjny wypoczynek, to Mazury z pewnością okażą się trafionym pomysłem. Cicha, malownicza okolica zapewnia wytchnienie od codziennego zgiełku i pośpiechu. Miłośnicy sportów wodnych i wędkowania będą wprost zachwyceni Krainą Tysiąca Jezior, a Ci którzy wolą jednak nie wchodzić do wody, mogą poopalać się na plaży, spoglądając na przepiękne widoki. Wyjazd na Mazury to także okazja do podziwiania rzadkich gatunków zwierząt. Napotkamy tu: puchacze, łosie, wiewiórki, żubry, jenoty, borsuki czy gronostaje. Z kolei puszcze i bujne lasy gwarantują wypoczynek na łonie natury i dostawę świeżego powietrza. Po całym roku wdychania miejskich spalin oraz zanieczyszczeń, takie otoczenie będzie najlepszym, co możemy zafundować swoim płucom. Jeżeli jednak lubisz spędzać czas nieco aktywniej i na wakacjach szukasz przede wszystkim atrakcji, Mazury też będą strzałem w dziesiątkę. Zabytki, festiwale, imprezy kulinarne i pikniki country… jest z czego wybierać. Kraina Tysiąca Jezior słynie także z dobrej kuchni. Regionalne dania powstające z naturalnych składników, przypadną do gustu wszystkim, nawet najbardziej wymagającym smakoszom.

Gdzie się zatrzymać?

Na nasz komfort podczas urlopu wpływa nie tylko okolica czy atrakcje, ale także warunki jakie panują w hotelu. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że ośrodek spełni wszystkie oczekiwania, zarezerwuj miejsce na stronie: https://folwarklekuk.pl/. Folwark Łękuk to hotel przyjazny zarówno dla dorosłych, jak i dla rodzin z dziećmi. Znajduje się nieopodal Puszczy Boreckiej, nad brzegiem jeziora Łękuk. To szczególne miejsce na mapie Polski, ponieważ oddycha się tu najczystszym powietrzem w kraju. Folwark przystosowany jest do potrzeb dzieci. Znajdują się w nim: plac zabaw, biblioteczka, bawialnia, dziecięce krzesełka i stoliki,  a ponadto w hotelu organizowane są różnego rodzaju gry terenowe i zajęcia animacyjne. Kiedy dzieci znajdują się pod opieką animatorów zabaw, rodzice mogą skorzystać z oferty SPA. Jacuzzi w ogrodzie, Ruska Bania, sauna, masaże i zabiegi relaksacyjne – to doskonałe propozycje dla wszystkich osób, które chcą wreszcie porządnie się zrelaksować i zapomnieć o pandemicznej rzeczywistości.

Jakie atrakcje czekają na Mazurach?

Najpopularniejsza mazurska atrakcja to spływy kajakowe. Do najbardziej malowniczych tras należą te na rzece Łaźnia Struga oraz na rzece Krutynia. Mogą korzystać z nich nawet początkujący kajakarze. W mazurskim Folwarku Łękuk organizowane są także wycieczki przyrodnicze. Wszyscy miłośnicy dwóch kółek będą zachwyceni podczas przejażdżek po trasach wiodących przez puszczę i wokół jezior. Co ważne, na miejscu można wypożyczyć sprzęt, więc nie trzeba zabierać ze sobą rowerów dla całej rodziny. W pobliżu Folwarku Łękuk znajduje się również stajnia, gdzie można nauczyć się jazdy konnej. Z kolei pobliskie jezioro stanowi siedlisko ryb drapieżnych, więc wędkarze z pewnością nie będą narzekać na brak zajęć. Organizowane są także specjalne warsztaty kulinarne, teatralne i plastyczne oraz wycieczki na Litwę.

Co warto zwiedzać?

Niespełna 40 kilometrów od Folwarku Łękuk położone jest Giżycko. Znajduje się tam wiele obiektów, które warto zwiedzić. Jednym z nich jest Twierdza Boyen. Została wzniesiona w XIX wieku, a jej monumentalne rozmiary robią wrażenie na zwiedzających. W okolicach twierdzy usytuowany jest amfiteatr, w którym odbywa się wiele imprez i występów. Podczas pobytu w Giżycku warto zajrzeć także na wieżę ciśnień. Wzniesiona ponad 120 lat temu stanowi obecnie kawiarnię i punkt widokowy. Kolejny zabytek to most obrotowy. Jego przęsło przesuwane jest o 90 stopni, tak, by znalazło się równolegle do nabrzeża. W Europie jest tylko kilka tego typu mostów. W Giżycku na turystów czekają także rejsy statkiem i loty balonem.

Wyjazd na Mazury to gwarancja udanych wakacji. Na miejscu można wypocząć, zapomnieć o codzienności, podreperować zdrowie i skorzystać z różnego rodzaju atrakcji. Zarezerwuj miejsce w dobrym hotelu, zanim ubiegną Cię inni.

Oceń