Together Magazyn » Aktualności » Zamieszkaj nowocześnie, komfortowo i bezpiecznie

Zamieszkaj nowocześnie, komfortowo i bezpiecznie

Współczesne rozwiązania urbanistyczne, zbudowane na koncepcji zrównoważonego rozwoju, zakładają zgodne i harmonijne współistnienie nowo powstających obiektów i środowiska, które je otacza. Dotyczy to nie tylko projektowania przestrzeni publicznych, ale także wprowadzania zrównoważonych rozwiązań komunikacyjnych.
Dążenie do maksymalnego komfortu mieszkańców nowych osiedli – to jeden z priorytetów Grupy Inwestycyjnej Hossa SA, lidera w branży deweloperskiej w naszym regionie. Wygoda, bezpieczeństwo i dobre skomunikowanie są podstawowymi wyznacznikami nowoczesnego budownictwa mieszkaniowego.

Jednym z takich przyjaznych dla mieszkańców osiedli jest ciągle rozbudowywany na gdańskiej Morenie Centralpark. Projekt zakłada docelowo powstanie czterech par 17-kondygnacyjnych budynków z 2-poziomowymi halami garażowymi. Pierwsza para – „Rotterdam” i „Brema” – oddana została w 2012 r. Kolejne realizowane budynki to „Cleveland” i „Newcastle”. Oferują one mieszkania o różnorodnych metrażach i rozkładach, od przestronnych kawalerek z aneksem sypialnianym po 4-pokojowe mieszkania rodzinne.

Unikatowe aranżacje części wspólnych inspirowane są charakterem, architekturą i kulturą miast partnerskich Gdańska – stąd zresztą wywodzą się nazwy budynków. Szczególnie efektownie prezentują się reprezentacyjne strefy wejść do budynków, w całości przeszklone, wysokością sięgające dwóch kondygnacji.

hossa3 hossa2
Dwa zrealizowane budynki – „Rotterdam” i „Brema” – doskonale unaoczniają standard wykończenia przyjęty dla całego Centralparku. Budynek „Brema” nawiązuje do średniowiecznej architektury starówki – okładziny fornirowane drewnem orzecha, cegła i czarny łupek na podłodze odbijają się w dużych taflach luster. Wnętrze „Rotterdamu” jest zainspirowane malarstwem Pieta Mondriana, holenderskiego malarza, twórcy neoplastycyzmu, jednego z najwcześniejszych kierunków postulujących w malarstwie abstrakcję geometryczną. „Rotterdam” jest wykończony taflami szkła, które tworzą na ścianach biało-czerwono-żółtą kompozycję.
Niepowtarzalność i apartamentowy standard części wspólnych są kontynuowane w drugiej realizowanej parze budynków. Połączenie miękkich linii i cylindrycznych kształtów z dekoracyjnymi elementami z błyszczącej stali to cechy charakterystyczne dla aranżacji wnętrz budynku „Cleveland”. Industrialne elementy, nawiązujące do stalowych konstrukcji mostów oraz szlachetność naturalnych materiałów wyznaczyły charakter stylu „Newcastle”.

hossa6 hossa1

 

Lokalizacja Centralparku pozwala na korzystanie z istniejącej tu od lat 70. ub. w., świetnie rozwiniętej infrastruktury miejskiej. W bezpośrednim otoczeniu inwestycji znajdują się placówki służby zdrowia, szkoły, liczne punkty handlowe i usługowe. Na uwagę zasługuje zrewolucjonizowana w ostatnim czasie infrastruktura komunikacyjna. Obok istniejącej sieci autobusowej, nowością jest linia tramwajowa, zintegrowana z Pomorską Koleją Metropolitalną (przystanek Brętowo, zlokalizowany kilkaset metrów od osiedla).

Oferta Centralparku zyskuje duże uznanie wśród młodych osób, które podążają za nowymi trendami i mają określone oczekiwania estetyczne, jednocześnie poszukując mieszkania w przystępnej cenie, które spełnia wymagania programu MdM. Nowoczesna architektura oraz nietuzinkowy design Centralparku są znakomitą odpowiedzią na te oczekiwania.

hossa4 hossa5

Inną, istniejącą już od 13 lat, ale wciąż rozbudowywaną inwestycją Grupy Inwestycyjnej Hossa SA, jest osiedle Wiszące Ogrody, zlokalizowane w Gdańsku, na tarasowo ułożonym terenie schodzącym w kierunku lasów Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Niezwykle atrakcyjne położenie osiedla jest bardzo interesującą propozycją. Wiszące Ogrody to osiedle funkcjonalne, a przy tym zaprojektowane z dbałością o detale. Budynki wykończone są wysokiej jakości materiałami, a eleganckie części wspólne wyróżniają się interesującym designem. Projekt od początku powstaje w Pracowni Projektowej Grupy Inwestycyjnej Hossa. Został on doceniony przez mieszkańców, którzy w 2009 roku wybrali Wiszące Ogrody Najpiękniejszym Osiedlem Trójmiasta.

Mimo że osiedle nie jest zlokalizowane w ścisłym centrum Gdańska, to mieszkańcy nie mogą się skarżyć na mankamenty, jakże często spotykane w innych dzielnicach. Ogromne atuty Wiszących Ogrodów to świetne skomunikowanie i doskonale rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa. W pobliżu znajduje się duże, wielobranżowe centrum handlowe (hipermarket, market budowlany i centrum rekreacyjno-sportowe). Osiedle dysponuje pełną infrastrukturą drogową. Trasa W-Z łączy Wiszące Ogrody ze śródmieściem Gdańska, a pobliski Węzeł Karczemki pozwala na płynny wjazd na trójmiejską obwodnicę i dalej na autostradę A1, a także na podróżowanie w kierunku Kaszub.

Otwarcie ulicy Nowej Myśliwskiej usprawniło komunikację z Pieckami-Migowem, stając się szybką, alternatywną drogą dojazdową, nieocenioną szczególnie w kontekście wszechobecnych korków.

Uruchomiona we wrześniu linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej w znaczącym stopniu „zbliża” Wiszące Ogrody nie tylko do innych dzielnic Gdańska (np. dojazd do centrum Wrzeszcza trwa 12 min, do kampusu Uniwersytetu Gdańskiego – 9 min), ale również do portu lotniczego w Rębiechowie czy do Gdyni. Niewiele osiedli może pochwalić się tak dobrym dostępem do coraz bardziej popularnej „pekaemki” – dojście do przystanku Gdańsk Kiełpinek zajmuje nie więcej niż 5 minut wygodnym chodnikiem.

Aktualna oferta Wiszących Ogrodów to dwa nowoczesne budynki, zlokalizowane w północnej części osiedla, przy ul. Przytulnej 28a i 28b. Dostępne są mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe o metrażach od 39 do 88 m kw. Mieszkania posiadają zróżnicowane układy funkcjonalne, są dobrze doświetlone dzięki dużym powierzchniom przeszklonym, każde ma balkon lub taras. W budynkach znajdują się cichobieżne windy łączące hale garażowe z pozostałymi kondygnacjami.

Większość mieszkań spełnia wymagania programu Mieszkanie dla Młodych, co jest ogromną zaletą dla kupujących mieszkanie po raz pierwszy. Poszukujący mieszkania o wysokim standardzie w dobrej cenie, znakomicie skomunikowanego i ze świetną infrastrukturą, z pewnością powinni wziąć pod uwagę osiedle Wiszące Ogrody.

Aleksander Proszowski

Oceń