Together Magazyn » Aktualności » Zaczytani – Nasze książkowe propozycje

Zaczytani – Nasze książkowe propozycje

DLA MAŁYCH

Obrazkowa książka kucharska

Ewa Oleksy, Justyna Nizińska

WYDAWNICTWO HARMONIA

W Obrazkowej książce kucharskiej można znaleźć przepisy na codzienne śniadania lub desery. To publikacja do wykorzystania w domu oraz na zajęciach w przedszkolu, szkole czy na warsztatach terapii zajęciowej. Obrazkowa książka kucharska to pozycja, jakiej jeszcze nie było na rynku wydawniczym! Całkowite zwizualizowanie przepisów jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy na co dzień „myślą obrazami”. Zaletą publikacji jest nie tylko rozpisanie czynności krok po kroku, ale także zaprezentowanie aktywności i produktów za pomocą zdjęć i symboli. Dodatkowo książka zawiera zwizualizowaną instrukcję obsługi. Obrazkowa książka kucharska będzie wspaniałym towarzyszem w zmaganiach kuchennych zarówno osób z autyzmem, afazją, jak i dzieci, które potrzebują wsparcia podczas czytania.

Masz moc! Poradnik zmieniania świata

Caroline Paul

WYDAWNICTWO PAPILON

Może i jesteś dzieckiem, ale na pewno MASZ MOC! I to ogromną! Nadszedł czas, by to pokazać. Nadciąga książka autorki GIRL POWER. Opowieści, które chcą zdobyć świat. To poradnik-opowieść dla tych, którzy mają silne poczucie sprawiedliwości, empatię, poczucie humoru i wielkie serce. Znajdziesz tu mnóstwo porad, jak zmienić świat, proste zadania DIY, inspirujące historie o słynnych dzieciach aktywistach, takich jak Malala Yousafzai czy Claudette Colvin, a także o twoich rówieśnikach, którzy swoimi codziennymi działaniami, krok po kroku, sprawiają, że świat staje się lepszy i lepszy. Zrób transparent, napisz list, zostań wolontariuszem, strajkuj lub maszeruj w pochodzie. Nie bądź obojętny. Jest mnóstwo sposobów na to, by zmieniać świat – na to nigdy nie jesteś za młody.

Trzy siostry, rodzinna klątwa i… szczypta magii

Michelle Harrison

WYDAWNICTWO LITERACKIE

Wronoskał, gdzie mieszkają od dzieciństwa Cherlie, Betty i Fliss, jest dla nich niczym wznoszące się na pobliskiej wyspie więzienie. Zajmujący niemal całą Skruchę gmach z posępną wieżą kryje nie jedną tajemnicę. Otaczające go mokradła oraz dwie inne wyspy – Udręka i Lament – też nie napełniają dziewcząt optymizmem. A one marzą o przygodzie, podróżach, piaszczystych plażach! Cóż, kiedy na Wronoskale trzyma je potężne przekleństwo, rzucone wieki temu na ich rodzinę. Nadciągająca wraz z krakaniem wron kara za opuszczenie jego granic będzie okrutna. Czy Charlie, Betty i Fliss zdołają przełamać klątwę? Czy pomoże im w tym uwięziona w lusterku, matrioszkach i starym sakwojażu Buni magia? Czy siostrom Wspacznym uda się umknąć przed prześladującym ich rodzinę pechem?

DLA DUŻYCH

Jakoś wkrótce

Kelly i Zach Weinersmith

WYDAWNICTWO INSIGNIS

Bestseller „New York Timesa” i Naukowa Książka Roku 2017 „Wall Street Journal” i „Popular Science” Jaki będzie świat przyszłości? Jak w ogóle dokonuje się postęp? I właściwie dlaczego nie założyliśmy jeszcze kolonii na Księżycu? W tej błyskotliwej i pełnej humoru książce uznany rysownik komiksowy Zach Weinersmith wraz z Kelly Weinersmith, czynnym naukowcem i badaczem, opowiadają, co czeka nas w najbliższej przyszłości – od robotycznych rojów po tostery zasilane fuzją jądrową. Wnioski z ich badań i rozmowy z czołowymi naukowcami umożliwiły Weinersmithom udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego potrzebujemy takich technologii, jak będą one działały i co stoi im na przeszkodzie. „Jakoś wkrótce” skupia się na dziesięciu nowo kształtujących się technologiach, od programowalnej materii po robotyczne konstrukcje.

Złota rybka w szambie. Jak pokonać uzależnienie od smartfona i internetu

Krzysztof Piersa

WYDAWNICTWO JAGUAR

Internet jest jak złota rybka – zdolna spełnić każde nasze marzenie, ale również może ściągnąć użytkownika na dno, do szamba zagrożeń. Krzysztof Piersa jest autorem trzech książek i terapeutą uzależnień. Prowadzi kanał na Youtube i spotyka się z młodzieżą oraz dorosłymi borykającymi się z uzależnieniami. Poradnik skupia się na problemie uzależnienia od smartfonów i internetu. W książce znajdziemy informacje, jak diagnozować takie uzależnienie, jakie są pozytywne i negatywne strony korzystania z internetu, co należy do największych zagrożeń sieci, jakie są konsekwencje uzależnienia i jego pierwsze objawy. Konkretne wskazówki krok po kroku wyjaśniają, jak sobie z takim uzależnieniem radzić. Książka skierowana jest do rodziców, pedagogów i wszystkich tych, którzy obserwują rosnący problem uzależnienia w najbliższym otoczeniu.

Orkan. Depresja

Ewa Nowak

WYDAWNICTWO EGMONT POLSKA

To portret choroby podstępnej, atakującej dziś coraz częściej, coraz młodsze osoby i prowadzącej w skrajnych przypadkach do samobójstwa. Depresja to podstępny przeciwnik, a jej objawy łatwo pomylić z symptomami dorastania. Głównym bohaterem jest szesnastoletni Borys Orkan. Pozornie. Czytelnicy nie poznają prawdziwego Borysa. Nie dowiedzą się, kim był ani co naprawdę myślał i czuł, kiedy chemia jego mózgu nie była zachwiana. Co myśli i czuje Borys w chwili, gdy rozgrywa się akcja powieści, nie wiedzą nawet najbliższe mu osoby: rodzice, przyjaciele i ulubiony nauczyciel. To depresja odpowiada za emocje i ich brak, za samopoczucie i brak życiowej energii. To ona jest prawdziwym bohaterem powieści.

5/5 – (1 głosów)