Together Magazyn » Art. zewnętrzny » Zabawki, które uczą – kuchnie dla dzieci

Zabawki, które uczą – kuchnie dla dzieci

Grudzień to czas prezentów: mikołajkowych, bożonarodzeniowych i noworocznych. Rodzice, ciocie, wujkowie i przyjaciele stoją w czasie przed trudnym zadaniem zakupienia oryginalnych prezentów dla dzieci, które zbudzą ich autentyczne zainteresowanie. Wszystkim chodzi o to, aby dziecko nie rzuciło zabawki w kąt po godzinie zabawy, ale twórczo z nią eksperymentowało. Kuchnie dla dzieci firmy Jabadabado z pewnością spełniają wszystkie te wymogi. 

  1. Warto kupować zabawki, które nie tylko bawią, ale i uczą.
  2. Kuchnie dla dzieci to ciekawy sposób na zabawę, podczas której dziecko się nie nudzi.
  3. Naturalne materiały, z których wykonana jest zabawka to dodatkowy plus. 

Kuchnie dla dzieci – nauka przez zabawę

Nie od dziś powtarza się, że dziecko powinno mieć w swoim otoczeniu zabawki, które będą je zachęcały do eksplorowania świata, poszerzania własnych umiejętności i odkrywania nieznanego. Kuchnia dla dzieci pod tym względem to doskonałe rozwiązanie. Bawiąc się w gotowanie dziecko nie tylko utrwala nazwy domowych sprzętów, czynności związanych z gotowaniem, nazw warzyw, owoców i przypraw. Zabawę w kuchnię można także potraktować jako pretekst do przekazania dziecku wiedzy o świadomym obchodzeniu się z ogniem. Zabawa może utrwalać nawyki dotyczące higieny i czystości. Bawiąc się razem z dzieckiem można uczulać je na kwestię mycia warzyw i owoców przed ich spożyciem. 

Świat dorosłych zamknięty w dziecięcej zabawce

Kuchnie dla dzieci to zabawki, które doskonale imitują otaczającą maluchy rzeczywistość. Kuchnie często wyposażone są w piekarnik z otwieranymi drzwiczkami oraz mikrofalówkę z dokładną kopią rzeczywistego panelu sterowania i niezbędnych pokręteł. Spora liczba kuchni dla dzieci imituje nawet dźwięki ich przekręcania. W kuchni nie może również zabraknąć zlewu, kranu z obracającymi się kurkami. W zestawach często znajdują się także drewniane przybory kuchenne oraz niezbędne sprzęty: garnki, patelnie, słoiczki. Wszystko stanowi idealną kopię rzeczywistej kuchni co sprzyja zabawie, bo dziecko ma możliwość naśladowania zachowań mamy czy taty, a na pewnym etapie rozwoju ta potrzeba naśladownictwa jest niezwykle silnie rozwinięta. 

Drewniane kuchnie dla dzieci – materiał ma znaczenie

To, że kuchnie dla dzieci wykonane są z drewna, a nie z plastiku lub innego sztucznego materiału (zobacz: https://www.trendysmyk.pl/31-kuchnie-dla-dzieci) ma bardzo duże znaczenie. Naturalność materiału, z którego wykonana jest zabawka, sprzyja budowaniu wrażliwości na różne faktury. Doznania sensoryczne stanowią więc dodatkową zaletę tego typu zabawek. Naturalny materiał w połączeniu z ciekawą kolorystyką angażuje uwagę dziecka i sprzyja jego rozwojowi. 

 

 

undefined

Oceń