Together Magazyn » Więcej » Moda i Uroda » Jak wybrać koszulkę kolarską?
koszulka na rower

Jak wybrać koszulkę kolarską?

Wybór odpowiedniej odzieży sportowej na rower ma kluczowe znaczenie dla komfortu treningu i powinien być poprzedzony dokładnym przeszukaniem i porównaniem ofert. Najlepiej kupować koszulki w sklepie kolarskim lub sklepie z odzieżą sportową, bo to tam znajdziemy produkty wysokiej jakości, dobrze dopasowane do naszych potrzeb. Czym jednak się kierować, wybierając koszulkę na rower?

Rozmiar – wybierz odpowiedni!

Oczywiście jednym z najistotniejszych elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, jest odpowiedni rozmiar koszulki. W tym wypadku „odpowiedni” oznacza – jak najbardziej dopasowany. Niektórzy początkujący kolarze decydują się na luźniejszą odzież z myślą, że będzie ona bardziej przewiewna. Jednak wbrew pozorom większy przewiew gwarantują koszulki bardziej dopasowane. Dlaczego? Koszulki kolarskie są tworzone z włókien syntetycznych, które mają za zadanie odprowadzać ciepło i umożliwiać cyrkulację powietrza. Dużo lepiej mogą jednak spełniać swoje zadanie w kontakcie z ciałem, dlatego wybór luźniejszego rozmiaru częściowo pozbawia je tej właściwości. Jeśli wybieramy sklep internetowy dla kolarzy, warto stawiać na taki, który ma dokładnie rozpisane wymiary koszulek. Dzięki temu możemy wybrać rozmiar najlepiej dopasowany do naszego ciała.

Tylko sztuczne materiały

Jak już wspominaliśmy, koszulki dla kolarzy są tworzone głównie z materiałów syntetycznych. Jest to wyjątkowo ważne dla komfortu jazdy, bo nie tylko ułatwia przepływ powietrza, ale też sprawia, że odzież szybko wysycha – czy to w przypadku deszczu, czy nasiąknięcia potem. Dzięki temu nie musimy trenować w mokrej, zimnej koszulce lepiącej się do ciała. Zdecydowanie więc nie powinniśmy zakładać na rower zwykłych T-shirtów bawełnianych, które nosimy na co dzień. Byłoby to nie tylko niewygodne, ale też potencjalnie szkodliwe dla zdrowia – zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym szybko mogłoby to prowadzić do przeziębienia.

Zwróć uwagę na detale

Wybierając koszulkę, warto też zwrócić uwagę na elementy, które mogą wydawać się drobiazgami, ale w rzeczywistości mają bardzo duże znaczenie dla kolarzy. Pierwszym z nich jest rodzaj szwów w odzieży. Najlepiej wybierać koszulki bezszwowe lub z płaskimi szwami zamiast tradycyjnych. Choć zwykle szwy rzadko przeszkadzają na co dzień, podczas treningu, przy intensywnym ruchu i poceniu się mogą obcierać skórę, powodując zaczerwienienia i pieczenie.

Kolejnym elementem, na który warto zwrócić uwagę, jest sama staranność wykonania, a więc przeszycia wokół rękawów, dekoltu i pasa. Trzeba liczyć się z tym, że koszulka będzie często prana, więc warto upewnić się, czy nie zacznie się pruć i niszczyć już po kilku praniach. Jeśli trenujemy na drogach, na których nie ma ścieżek rowerowych, dobrze też starannie wybrać kolor koszulki. Neonowe odcienie pomogą nam być lepiej widocznym na drodze o zmierzchu i w nocy, co zwiększy bezpieczeństwo jazdy.

Stacjonarnie czy online?

Jeśli myślimy o zakupie koszulki na rower, w głowie pojawia się często pytanie, czy lepiej postawić na zakupy stacjonarne, czy w sieci. To zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Zawsze jednak warto upewniać się, że znaleźliśmy najlepszy sklep kolarski, oferujący wysokiej jakości produkty. Ponieważ w przypadku sprzedawców internetowych mamy ograniczone możliwości sprawdzenia jakości odzieży, najlepiej wybierać takie sklepy, które cieszą się wysokimi ocenami użytkowników w Google i na Facebooku, przykładem jest sklep sportowy Mikesport, oferujący koszulki sprawdzonych producentów.

5/5 – (1 głosów)