Together Magazyn » Aktualności » Wydarzenia weekendowe 26-27 sierpnia
Wydarzenia trójmiasto

Wydarzenia weekendowe 26-27 sierpnia

To już ostatni wakacyjny weekend. Mimo że ten moment nigdy nie należy do wesołych, nie warto poddawać się negatywnym emocjom – zdecydowanie lepiej wykorzystać te chwile do maksimum i spędzić razem jak najwięcej wolnego czasu. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Pożegnanie wakacji na plaży

Ostatni weekend wakacji warto spędzić na plaży. Będzie ku temu doskonały pretekst: w sobotę w Gdyni, na Plaży Miejskiej, jak co roku odbędzie się huczne pożegnanie wakacji. Organizatorzy postawili na różne rodzaje aktywności: w programie m.in. wspólna rozgrzewka na plaży, przeciąganie liny, tańce integracyjne oraz turniej siatkówki. Nie zabraknie dmuchańców, torów przeszkód, zjeżdżalni, będzie też symulator deski surfingowej, walec zorbingowy w wodzie, arena gladiatorów i megaklocki – wygląda więc na to, że na plaży będzie można spędzić cały dzień.

Na plaży w Gdańsku Brzeźnie natomiast odbędzie się otwarty konkurs, w którym uczestnicy przez całą sobotę będą wznosić budowle z piasku odwzorowujące gdański stadion. Oceni je jury, składające się z pracowników Stadionu Energa Gdańsk. Liczy się pomysłowość, kreatywność i dokładność realizacji – warto się postarać, bo na najlepszych czekają atrakcyjne nagrody!

Warsztaty dla ciekawskich

Ci, którzy interesują się historią, powinni wybrać się w sobotę do sopockiego Grodziska, które na jedne dzień zamieni się w fort z pogranicza. Spotkać będzie można ćwiczących żołnierzy, sprawdzić, co gotowały amerykańskie osadniczki i poznać Indian leśnych. W imprezie „Ostatni Mohikanin na Grodzisku” wezmą udział rekonstruktorzy zajmujący się odtwórstwem postaci, kultury i obyczajów ludzi żyjących w Północnej Ameryce w XVIII wieku. W programie znalazło się mnóstwo ciekawych warsztatów, pokazów i inscenizacji.

A jeżeli wasza pociecha lubi odkrywać tajemnice różnych zjawisk z życia codziennego, możecie skorzystać z oferty Oczyszczalni Ścieków Gdańsk Wschód. Podczas sobotniej wycieczki dzieci znajdą odpowiedzi na nurtujące je pytania i będą mogły przejść trasę pokrywającą się z drogą, jaką przebywają ścieki w procesie oczyszczania. Na koniec będzie można zapoznać się z instalacjami, dzięki którym możliwe jest zagospodarowanie biogazu i osadów ściekowych, czyli produktów ubocznych procesu oczyszczania.

Muzyczne i książkowe przyjemności

W sobotę nadarzy się świetna okazja, by wspólnie wybrać się na koncert. W Teatrze Leśnym, w ramach projektu Jazz dla dzieci, wystąpi Mama Go. Będzie można posłuchać utworów autorskich oraz znanych, oryginalnie zaaranżowanych przebojów muzyki dziecięcej, które z pewnością oczarują najmłodszą publiczność przyjemną, lecz niebanalną melodią, różnorodnością brzmień i zaskakującą dynamiką. Teksty, mówiące o bliskich dzieciom sprawach pobudzają wyobraźnię i zachęcają do odkrywczego spojrzenia na świat.

Mali oraz nieco starsi miłośnicy książek natomiast mogą zorganizować sobie w niedzielę wycieczkę do ogrodu przy Muzeum Sopotu. Odbędzie się tu Czytanie na śniadanie, czyli ciekawe wydarzenie, podczas którego uczestnicy na chwilę znajdą się na planie filmowym i spełnią swoje artystyczne marzenia. To świetna propozycja dla tych, którzy lubią kulturę przyswajać na wesoło.

 

Przejdź do kalendarium wydarzeń rodzinnych

Oceń