Together Magazyn » Aktualności » Bezcenna pomoc drogowa
Profesjonalny sprzęt do holowania auta

Bezcenna pomoc drogowa

Silnik wydaje z siebie dziwne, nieznane dźwięki. Samochód zaczyna szarpać, a na desce rozdzielczej zapalają się kolejne kontrolki informujące o awarii. Pojazd zwalnia… Innym razem zatrzymuje nas stłuczka bądź wypadek. Statystycznie każdy kierowca doświadcza sytuacji, w której samochód odmawia posłuszeństwa – wtedy przydaje się pomoc. A konkretnie: pomoc drogowa – warto więc zawczasu wybrać zaufaną firmę.

Pomoc drogowa od ręki: naprawa na miejscu lub laweta

Zacznijmy od początku: nie wolno wpadać w panikę. Najpierw należy sprawdzić, czy z awarią możemy poradzić sobie sami. Często kryją się za nią bardzo prozaiczne powody (jak choćby brak paliwa). Warto zajrzeć pod maskę i obejrzeć komorę silnika: może rozłączyła się kostka instalacji elektrycznej? Po kilku minutach należy spróbować ponownie uruchomić silnik.

Czasami usterka jest drobna i wynajem lawety nie jest konieczny. Zazwyczaj jednak mamy małe szanse na samodzielne poradzenie sobie z awarią. Przede wszystkim w drodze nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Poza tym nie każdy kierowca posiada dostateczną wiedzę i doświadczenie w naprawie samochodów. W takim wypadku najlepiej wezwać pomoc drogową.

Holowanie – tylko przez pomoc drogową

Bardzo możliwe, że serwis naprawi nasz samochód na miejscu. Jeśli jednak usterka jest większa, konieczne będzie przetransportowanie auta do warsztatu. W niektórych przypadkach wystarczy holowanie – o ile nasz samochód nie jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów, a układ kierowniczy i hamulcowy nie uległ uszkodzeniu oraz mamy sprawne oświetlenie. O holowanie powinniśmy poprosić profesjonalną firmę, inaczej możemy wyrządzić więcej szkód niż pożytku. Specjaliści wiedzą, że holujemy na odpowiedniej lince, dobrze oznakowanej i właściwie zamocowanej. Za niestosowanie się do przepisów w tym zakresie grozi nam mandat.

Wynajem lawet na życzenie

W niektórych sytuacjach wynajem lawety jest jedynym wyjściem z sytuacji. Jeśli nasze auto nie posiada haka holowniczego lub wypadek był poważny, wykręćmy numer pomocy drogowej. Dobrze jeśli nie jest nam obca zasada „przezorny zawsze ubezpieczony”. O dobrej firmie, która pomoże po wypadku, warto wiedzieć wcześniej – jeszcze zanim będzie potrzebna. Nie każdy kierowca podczas zdarzenia drogowego potrafi zachować zimną krew. Wielu szybko chwyta za telefon i wybiera numer pierwszej lepszej pomocy drogowej, którą znajdzie w wyszukiwarce. To nie jest dobry pomysł – nieuczciwa firma może sobie słono policzyć za usługę.

Większość fachowych firm w dużych miastach oferuje pomoc drogowych 24 godziny na dobę. Nie musimy się martwić, że zostaniemy na drodze, w środku nocy. Skontaktujmy się z firmą, która ma swoją siedzibę w pobliżu miejsca awarii. Dzięki temu otrzymamy wsparcie najszybciej, jak to możliwe.

W razie awarii w trasie dzwoń po pomoc drogową

Profesjonalny sprzęt do holowania auta

Oceń